Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért vannak...

Magyarországon miért vannak kisebbségben azok az álláshirdetések, ahol nincs kiírva a fizetés vagy legalább egy fizetési sáv?

Figyelt kérdés

Nem tudom Magyarországon miért van ez, de nagy hülyeség.Tessék beleírni az álláshirdetésbe a fizetést.


Ausztriában többségben vannak az olyan hirdetések, ahol kinvan írva a bér.Vagy megvan adva egy sáv, például 2000-tól 2400 euróig tapasztalattól függően.


Nálunk alig látni ilyeneket.


Én jelenleg váltani szeretnék, de nem olyan könnyű, mivel van bérigényem.

A telefonban nem akarják megmondani, hogy mennyit fizetnének, azt mondják "megegyezés kérdése".

De, sokszor, amikor elmondom a bérigényemet, akkor fintorognak, de volt még az ünnepek előtt olyan, hogy azt mondták, ennyit nem tudnak fizetni.


Diplomával,tapasztalattal,nyelvutdással,tapasztalattal, úgy gondolom, van egyfajta bérszínvonal, amit fizetni kellene.


Nem értem, mire jó az, hogy nincs kiírva.

Csak raboljuk egymás idejét.Én is rabolom az interjúztatók idejét, meg ők is az enyémet.



2017. jan. 4. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem azok vannak kisebbségben, ahol nincs kiírva.
2017. jan. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
mert remélik, hogy szerencséjük van és te mondasz olyat ami még nekik belefér. ha az ember nem tud tájékozódni akkor lehet pont olyat mondasz amitől nyugodtan kérhettél volna negyvenezerrel is többet. utána meg fogja az ember a fejét amikor hallja egy idő után a kollégájától, hogy nyugodtan mondhatott volna többet is.
2017. jan. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Minden héten ezen rugózik valaki.
2017. jan. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Nekem volt hogy még az interjún se mondták meg mennyit fizetnek hanem mikor felhívtak hogy akkor én vagyok a szerencsés kiválaszott na akkor mondták meg mennyi a bruttó! :D

Amúgy meg az a legjobb lázadás ha kevésnek tartod a fizetést hogy nem válalod el az állást.

Mert amíg lesz aki annyiért is elválaja és annyiért is dolgozik addig NEM LESZ FIZEZTÉS EMELÉS ÉS JOBB FIZETÉS ezt kellene megérteni.

És az a cég amelyik már nem talál az álás betöltésére embert de még makacsul akkor is ragaszkodik ahoz a fizetéshez az a cég meg is érdemli.

2017. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Persze, 4-es, neked meg nem lesz munkád.
2017. jan. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

# 5

Van munkám. :D

De a foglakozásomon belül jobban is lehet kereseni, a jelenlegi munkahelyemnél a cégek ahova jelentkeztem nettó 70 ezrekkel többet kínálnak, mert nehezen találnak embert aki tapsztalatot is fel tud mutatni de még amúgy is.

Persze belefutottam ilyen alacsony fizetésű állásokba is de oda jelentkezzen az aki ezen foglalkozáson belül ilyen olcsón akar dolgozni.

2017. jan. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, itthon nem alakult ki a Hr kultúra: nem divat visszajelezni, nem mondják meg a fizut, max utsó körben és akkor rájössz, h kár volt 6 körös interjún szétsz.patni magad, mert ha tudtad volna a fizut, eleve nem is pályázol.
2017. jan. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom mi ennek a pontos oka, de elég szar helyzet.


Én pályakezdőként néhány éve 2 dolgot utáltam:

1. Sehol nem volt megadva irányadó fizetés, vagy fizetési sáv.

2. Mindenki úgy titkolta a fizetését, mint a legféltettebb titkát, kínzással sem lehetett volna belőlük kiszedni. Így meg baromi nehéz meghatározni a saját reális elvárásaid a piacon.

2017. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

# 8

ÉS ez pont azért van hogy te ne tud behatárolni hogy mennyit is ér a munkád a munkaerő piacon!

Mert amíg több helyen ugyan abban a munkakörben valaki nettó 200 ezeret megkajpa amiről te nem tudsz mert senki nem mondja ugye el, addig nyugodtan ajálhat 120 ezert ugyan azért a munkáért.

2017. jan. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!