Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaadók miért nem válaszol...

A munkaadók miért nem válaszolnak az álláshirdetésekre Magyarországon?

Figyelt kérdés

30 évvel ezelőtt is ez volt és most is ez a "trendi" ebben a mi kis hazánkban, hogy hiába küldözgeti az ember az önéletrajzait a munkaadóknak, hiába ír cégre formázott motivációs leveleket, mert a munkaadók még arra sem méltatják az embert, hogy egy rövid sablon e-mailben válaszoljanak.


...és akkor csodálkoznak az emberek, hogy ennyien elmennek ebből az országból...


Az ember csak dolgozni szeretne, amiért normális fizetséget vár, amiből a kiadásait fedezni tudja.



#álláskeresés #magyarországi álláskeresés #munkaadók nem válaszolnak az álláshirdetésekre #munkaadók magatartása
2017. aug. 28. 15:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%
Mert amikor 100+ jelentkezést kapnak, akkor se idő, se kedv arra, hogy végigtelefonálják őket.
2017. aug. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%

Valaszolnak. Annak, aki arra érdemes. Azért meg nem fogja egy alkalmazottját sem fizetni a cég, hogy olyan embereknek irogasson, akik már az oneltrajzos eloszuresen sem felelnek meg.

Más kérdés, hogy manapság egy automata levelet beállítani nem nagy kunszt, de azt meg már csak a nagyon alja munkaadó nem teszi meg, azokért meg nem kar..

2017. aug. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
Mert még mindig (kivéve néhány hiányszakmát) százasával érkeznek be a pályázatok. Válogathatnak, mint gyöngytyúk abban a bizonyosban.
2017. aug. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Nem kellene telefonálni, hanem csuklóból egy "nem nyert" válaszüzenetet küldeni a sok szerencsétlen, próbálkozó munkavállalónak, akik megtisztelik azzal a cégeket, hogy elküldik nekik az önéletrajzukat és formázgatják nekik a motivációs leveleket.


Számomra ez olyan nagyképűségnek néz ki a cégek részéről.


Érdekes módon az osztrák cég tudott válaszolni, annak ellenére, hogy elutasítottak.

2017. aug. 28. 16:15
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
Mo-on ez a kultúra alakult ki. Végülis, ha nem válaszolnak, az is válasz.
2017. aug. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
76%
én is tapasztalom erősen, hogy a jelentkezőt nem tisztelik meg válasszal - pedig ma már minden nagy cégnél olyan IT rendszer van, hogy kultúra kérdése, emberszámba veszik-e az illetőt.
2017. aug. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

"Végülis, ha nem válaszolnak, az is válasz."


Igen, csak ezt mikor döntöd el? Jelentkeztem már neves multi céghez (IT), ráadásul belső ajánlás útján, aztán amikor már másfél hónapja nem kerestek, én is úgy voltam vele, hogy akkor nem kellek. Aztán egyszer csak felhívott egy HR-es, hogy hát látták a jelentkezésem, lenne még pár kérdése. Na, akkor azt mondta, hogy majd még keresnek, aztán azóta sem. Most akkor vajon egyszer csak keresni fognak újabb másfél hónap múlva, vagy nem?


Ezért kellene normálisan válaszolni, meg persze nem ücsörögni a jelentkezéseken hónapokat, mert ez a HR szakmát nem teszi túl népszerűvé.

2017. aug. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Most lehet fujjogni és velem nem egyetérteni, de én úgy veszem észre, hogy a mai világban minden munkaadó a tökéletes melóst keresi magának. Aztán mikor a tökéletesnek hitt munkavállaló 2-3 hónap múlva elmegy, mert beilleszkedési problémái vannak, a kollégákkal, főnökökkel nem tud jól kijönni, akkor koppan a cég. (anyagilag)


Ma a fiataloknak meg sem adják a lehetőséget, hogy gyakorlatot szerezzenek. Nem úgy van, mint régen volt: Lacika, Józsika, Bözsike stb. igaz, hogy mérnök, orvos, IT szakember, tanár stb. vagy, de a szakmai dolgokat majd Pista bácsi meg Marika néni megmutatja neked.

Ma elvárják a fiataloktól, hogy egyetem alatt/mellett dolgozzanak, hogy mire meglesz a diplomájuk addigra legyen gyakorlatuk, tudjanak vagy 3 nyelven felsőfokon beszélni, tudjanak programozni, mindenféle speciális ismeretekkel legyenek felruházva, de ne legyenek 22 évesnél idősebbek. Aztán, akik ezeknek az abnormális feltételeknek nem tudnak megfelelni, azok mehetnek a multikhoz árufeltöltőnek több diplomával, 80 ezerért. Egy egyetemi/főiskolai hallgatónak bőven-bőven elég azt a sok, a hétköznapi életben használhatatlan marhaságot bemagolni, megtanulni, amit az oktatási intézmények kérnek. Még, hogy dolgozzanak is mellette csak azért, hogy gyakorlatuk legyen.


Aztán 30 éves korukra teljesen kiégnek a fiatalok, belefásulnak teljesen a munkába, mindenféle szervi bajuk lesz, mert ezzel a túlpörgetett világgal nem bírják tartani a lépést.

2017. aug. 28. 16:56
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan volt, hogy felhívott a HR mókus, hogy olvasta az önéletrajzom, de nem érti, miért 5 évvel később jelentkeztem az állásra... Közöltem vele, hogy az az email amit emleget 4 éve nem él, kevesebbet kéne innia, vagy újra megnéznie a dátumot!
2017. aug. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
9-es ez haláli! Szétröhögtem magam rajta :-) :-) :-)
2017. aug. 28. 17:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!