Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire ciki alullőtt bérigén...

Mennyire ciki alullőtt bérigényt a 2. körös interjú során módosítani?

Figyelt kérdés
Pár napja volt egy első hívásom a HR-rel egy megpályázott munkáról, amire a telefonbeszélgetés során izgalmamban sajnos eléggé alacsony fizetést mondtam. Pár nap múlva lesz a tényleges interjú, mennyire lenne ciki a végén mondani, hogy amúgy átgondoltam és az eredetileg mondott összegnél olyan 30%-al magasabb fizetést szeretnék?
2021. nov. 30. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért az nem jelentéktelen különbség. Megpróbálhatod kicsikarni belőlük, de valószínű, hogy nem fog nekik tetszeni. Hisz külön megkérdezték az igényedet.
2021. nov. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Multinál tökmindegy, módosíts, egy Kkv-nál ahogy az 1-es hsz. is mondja, vághatnak pofát, de ha jogos a kérésed, miért ne?

Szerintem egyébként egy jó HR-es felelőssége lenne megemlíteni, ha a jelentkező ennyire jelentősen alá (vagy fölélő) a pozíciónak, sokan meg is teszik szerencsére.

2021. nov. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

"jó HR-es felelőssége lenne"


HR a céget védi nem az alkalmazottat, ha nem probléma, hogy pár hónap után munkahelyet vált az ember, akkor a cég csak örül az alulfizetésnek.

2021. nov. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Érdemes megpróbálni.

Nálam nem lepődtek meg de visszakérdeztek miért.

Másik hely többet ajánlott.

2021. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek eddig!

Hosszabb külföldi tartózkodás után most jelentkezek először magyarországi munkákra, ezért nem tudom még rendesen belőni az itteni bérigényemet. Nyilván nem fogok tudni nyugat-európai szintet megütni, de ismerősök szerint itt túl alul adtam magam.

2021. nov. 30. 20:58
 6/12 A kérdező kommentje:
Multi egyébként, a HR-es annyiban jelezte meglepettségét, hogy visszakérdezett, hogy nettó-e az összeg vagy bruttó.
2021. nov. 30. 20:59
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp szólj, 30% nagyon komolyan befolyásolja az életminőséget. Persze ciki, és nem pozitívum, de ha ennyi a piaci értéked, akkor egyszerűen nem szabad elfogadni. Ha már nem akarnak változtatni, ami érthető, akkor ez van. Keresel másik helyet, ahol megadják.
2021. nov. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább szólj róla, mint hogy örlődj. Lehet ajánlanak egy 20%-ot, amiben meg tudtok egyezni.
2021. nov. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 ascelpius ***** válasza:
100%

Én is jártam már így multinál. Megvártam az ajánlatot emailben és arra válaszolva leírtam mégegyszer a reklám szöveget magamról, hogy mennyire jó választás vagyok és mennyi mindent tudok nyújtani a cégnek majd a végén írtam, hogy szerintem x+18% jobban kifejezné a pozíció megbecsültségét. Elküldtem 11-kor, 11:30-kor jött a HR-es válasza hogy továbbította a szakmai vezetőnek, délután kettőkor már megkaptam a módosított ajánlatot.


A 30% tényleg a necces kategória, de én ugyanezt csinálnám. Multiknál alapból van egy bérsáv, ha az alá lőssz akkor a sáv alsó harmadából ajánlanak valamit nagy valószínűséggel. Arra bármikor rá lehet alkudni, azzal hogy interjú után jobban átláttad a felelősségi kört meg milyen skillek kellenek a munkához.

2021. nov. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
16%

Így jártál, ha az elején keveset mondtál, akkor nem tudsz rajta változtatni, sőt ha felvesznek, akkor sem fognak 1 éven belül sokat emelni.

Én is ezzel csesztem el, tavaly kezdőként bruttó 400at kértem olyan pozícióra, amit máshol 500ért csinálnak..

2021. dec. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!