Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen folyami/óceánjáró...

Milyen folyami/óceánjáró hajón dolgozni? Ezzel a végzettséggel lenne esélyem?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy barista és mixer tanfolyamot végzek, és régóta nagy álmom az is hogy egy hajón dolgozhassak.

Háttér sztori: most kezdtem az egyetemet, és nagyon nem jön be a szak és maga az egyetem se amit választottam, szóval belekezdtem ebbe a tanfolyamba, hogy legyen valami B opcióm.

Azt tudom hogy ezeken a hajókon nagyon sokat kell dolgozni, de elég jó fizetést lehet vele szerezni. Nagyon szükségem lenne a pénzre, mert nem származom gazdag családból, ahol a szüleim mindent a seggem alá raknak.

Ezzel a munkával pedig félre tudnám rakni a keresetemet, és tényleg csak a nagyon szükséges dolgokra költenék.

Egy a bökkenő, nagyon félek belevágni, mert nagyon nehezen viselem az új helyzeteket, és nehezen nyílok meg. De egyébként ahhoz képest, nagyon hamar tudok alkalmazkodni az új helyzetekhez, csak bele kell rázódnom.

Egyébként angolul elég jól tudok, azzal nem lenne gond, meg egy icipicit azért németül is tudok beszélni és nagyjából meg is értem amit mondanak. Ez persze még fejleszthető.

Aki dolgozott már hajón esetleg tudna nekem tanácsokat adni? Mesélni arról milyen az élet és munka ezeken a helyeken? Megéri belevágni?

Teljesen egyedül mennék, egyébként és ez lenne életem első legnagyobb, legmeghatározóbb döntése. Így elindulhatnék egy úton a karrierem és életem felépítésében. Persze a kellő bátorságot még össze kell szednem hozzá.

20/L



2021. dec. 8. 00:47
 1/4 anonim válasza:
100%

Kemény meló.

De csináld!

2021. dec. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas áldozatot követel. Bulinak tűnik, de nagyon nehéz meló.

Én nem dolgoztam hajón, de a közeli baráti körünkben többen is. Gyakorlatilag megállás nélkül mennek, dolgoznak, este csak bedől az ablaktalan kabinjában az ágyba, alszik egy picit és már jön is a következő nap. Szerencse, ha saját kabinja van legalább az embernek és nem egy idegennel van bezsúfolva 5 nm-re...

Szóval jól fizet és előnyös is lehet akár (nézőpont kérdése), hogy a pénzedet nem tudod konkrétan elkölteni, mert nincs időd rá, de őszintén szólva én ezektől az emberektől nem sajnálom ezt az összeget. Ember legyen a talpán, aki képes ezt évekig csinálni. Főleg ha több szezont is bevállal egy évben.

2021. dec. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Már nem fizet jól. 10 évig csináltam a Covid előtt. Felejtős, nem fehér embernek való már... bocsi
2022. febr. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3as vagyok, 2007-17ig csináltam. Anno tényleg kemény volt, de jó buli, s meg is érte. Ma már a Covid sajnos tönkretette a tengeri részt. A folyami hajózást nem ismerem.
2022. febr. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!