Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért esett vissza a Woltnál...

Miért esett vissza a Woltnál a borravaló? Például három hónapja is érzékelhetően több volt a jatt.

Figyelt kérdés
Drágább kiszállítást a vevőnek kell fizetni? Az emberek csorobbak mint egy éve?

2021. dec. 11. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
mert irreálisan drága. erre senki nem fog még plusz jattot adni
2021. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd' 1000 forintos kiszállítási díj mellé (városon belül!) nem fogok még borravalót is adni, azért.
2021. dec. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Mert maga a szolgáltatás drága. És sajnos nem csak a fogyasztók felé drágult, hanem az éttermek felé is, ami miatt azok tovább növelték az árakat. Van olyan étterem, ahol másfélszer drágább woltról rendelni, mint elmenni érte helybe. Így nyilván nem fogok eleve rendelni. Illetve egyre kevesebb étterem fogad el készpénzes fizetést. Én akkor szoktam borravalót adni, ha nem akarok szórakozni az apróval. Ha viszont kártyával már fizettem, akkor nem fogok külön KP-t bekészíteni.
2021. dec. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Mert a futárcégek csúcspontja a vírushelyzetkor volt.

Annak vége, így kevesebben rendelnek.

2021. dec. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Fehéredik a gazdaság, úgy tűnik
2021. dec. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Woltról sosem rendeltem, általában Netpincért (Foodpandát) használok, de már jó pár hónapja én sem adok borravalót, pedig eleinte fixen kikészítettem mindig egy gurulós kétszázast akkor is, ha kártyával fizettem.

1. Tele vannak azzal a hírek, hogy mennyit lehet futárkodással keresni. Biztos vagyok benne, hogy ezek a hírek sokszor felfele torzítanak, de eléggé meggyőződésem, hogy azért átlag felett keresnek a futárok.

2. Baromira elszállt az infláció, minden érzékelhetően sokkal drágább, az én fizetésem meg maradt ugyanannyi. Lassan már nem tudok semmit sem házhoz rendelni úgy, hogy a végén ne kerüljön legalább 3 ezerbe és akkor még ezen felül adjak jattot. Hát, akkor inkább nem rendelek. (Kevesebbet is rendelek, ez is biztos.)

3. Amíg adtam jattot, addig nagyon látszódott a futárokon, hogy nem számítanak rá és egy része meg sem köszönte. Az online adott jattot pedig EGYSZER köszönte meg akinek adtam, szóval arról hamar le is szoktam. Azért sokkal hálásabbak szoktak lenni hogy miután beeresztettem őket a házba kapucsengővel, elkezdek leballagni a másodikról eléjük és általában csak 1 emeletet kell lépcsőzniük, mert félúton találkozunk.


Tehát én alapvetően nem vagyok a jatt ellen, eddig adtam is, de annyira drága lett minden, hogy egyszerűen már nem visz rá a lélek.

2021. dec. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Netpinceren szoktam rendelni, de vannak helyek amik csak voltal szallitanak ki. Netpinceren a max amit kifizetek az 400 forint a szallitasert, volton kb 400 forint a minimum... Sose adok voltos futarnak borravalot, mert olyan draga a kiszallitas
2021. dec. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

6 Foodpandas baratnom netto 230-250 kozott keres, ennel tobbet nem. Budapesten ez azert nem olyan jo fizetes. Nem belvarosban, kulsobb keruletben szallit, nyilvan belvarosban tobb a melo, de kintebb nem tud annyi melot lefoglalni.

Amugy en sem szoktam jattot adni, ha tobb szaz ft a kiszallitas, de a masik indok, hogy nem tartok magamnal keszpenzt, kartyaval fizetek, 20 ft aprom sincsen, nem hogy valami normalis borravalonyi osszegem.

2021. dec. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%

"6 Foodpandas baratnom netto 230-250 kozott keres, ennel tobbet nem. Budapesten ez azert nem olyan jo fizetes. Nem belvarosban, kulsobb keruletben szallit, nyilvan belvarosban tobb a melo, de kintebb nem tud annyi melot lefoglalni."


Hát nyilván belvárosban éri meg, mert ott egy kajáldától simán felvehet 5 perc alatt fél tucat címet ami nagyjából egy helyen van.

Meg hát ezek mint KATA-s vállalkozók tudtommal, szóval igazából annyit keresnek, amennyit dolgoznak.

2021. dec. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

Ahonnan èn szoktam rendelni, ott 1,5x lett a kaja ára nèhány hönap alatt +400 ft a kiszállítási díj. 2x nem fogok fizetni a kiszállításèrt.


Volt mostanában szó sajtó szinten ezeknek a fekete pènzeknek a megszüntetèsèről, egyetèrtek vele, termelje ki a vállalkozás a tisztessèges bèrt, ne függjenek a jóindulattól a dolgozók.

2021. dec. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!