Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdőként egy multinál mit...

Kezdőként egy multinál mit lehet tenni, hogy ne érjen az a kritika, hogy túl sok a szabadidőm?

Figyelt kérdés

Lassan 3 hónapja vagyok egy multinál, ahol full time home office van. Junior poziban vagyok, és az a kritika ért, hogy sokszor nem tudják rólam, hogy éppen mit csinálok, van-e feladatom stb.


Erre aztán rákontrázott a főnököm is, hogy sokszor neki is értekezletei vannak, így nem mindig tud velem foglalkozni. Ilyenkor forduljak a kollégáihoz feladatért. Viszont ahogy említettem kezdő vagyok, így ha kérek valami feladatot, akkor sokszor tovább tart a kollégáknak azt elmagyarázniuk, mintha saját maguk csinálnák meg.


Ezt a főnököm is megemlítette...


Ilyen helyzetben mit tudok csinálni? Én elfoglalom magam, mindig elérhető vagyok. Egyszerűen csak jelezzem, hogy ráérek?



2021. dec. 15. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokszor voltam így, a következőt csináltam:

Megcsinálom a dolgomat. Ha kész vagyok, szólok a főnöknek hogy végeztem, nincs dolgom, jöhet a következő (esetleg pár kollegának is, de csak akkor ha ugyanazon a projekten dolgozunk vagy ilyesmi, nem tök más témájú dolgokkal). Egyszer!!! Nem azért vagyok ott hogy könyörögjek feladatért. Ha szóltam hogy végeztem, jöhet az új feladat, és ők egy napig nem jelentkeznek, az az ő saruk, addig elfoglalom magam nem munka jellegű dolgokkal.

2021. dec. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1)koszixen sem fogok naphosszat konyorogni. Plusz akinel kerdeznem kene (masik kollega) a multkori megkeresesemre se valaszolt. Csak 2 nappal kesobb. Azt mondja majd megbeszeli a fonokommel. Erre nem kerult sor.
2021. dec. 15. 12:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez valahol a homeoffice átka, mert személyesen elmagyarázva, megmutatva kevesebb idő lenne egy új feladatot betanítani. szerintem is érdemes jelezned, hogy végeztél, jöhet a következő feladat, esetleg, ha valakinek kell segíteni akkor te szabad vagy. Amúgy meg egy kezdőnél rá kell tudniuk, hogy nem fog minden elsőre egyből kisujjból menni, szóval ha meg elküldenének vagy mást vennének fel, azt is a nulláról kell építeni, hogy a cégre jellemző feladatokat betanulja.
2021. dec. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csinaljatok egy kozos csatornat fonivel es munkatarsakkal, oda mindig ird be hogy kesz az aktualis es varod a kovetkezot
2021. dec. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez is megtortent. Van egy plannerünk a Teams-ben. Ott mindig látható, ha valami kész van.
2021. dec. 15. 13:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Remek főnök az ilyen, az ő felelősége hogy legyen feladatod, nem a tiéd.
2021. dec. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Beszélj meg a főnököddel valami hosszú távú feladatot (lehet ez valami vizsgára készülés, vagy valami belső folyamat ledokumentálása töviről hegyire amihez neked kell embereket kérdezgetni) és csináld azt amikor éppen nincs valami fontosabb.
2021. dec. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ilyen bénán mennek a dolgok a siemesnél?
2021. dec. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez Bosch. xD Ha tehetitek, ide ne (se) gyertek.
2021. dec. 15. 15:30
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kell egy jó kamufeladat :)

Kollegám aki még volt sorkatona a múlt rendszerben amikor nem akarta, hogy valami hülye feladatot kapjon, megfogott egy (üres) faládát, és látványosan elkezdte cipelni a laktanya udvaron. Amikor megállította egy tiszt, hogy "katona, hová viszi azt a ládát", magabiztosan rávágta "jelentem :vissza!". "Jól van, akkor vigye csak, igyekezzen!"

2021. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!