Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért viselkednek sokan így...

Miért viselkednek sokan így ebben a kategóriában ha valaki még tájékozatlan és tanácsot kérne, kérdezne valamit? (ELNÉZÉST, HOSSZÚ KÉRDÉS JÖN)

Figyelt kérdés

Bocsánat nagyon hosszú lesz a kérdés, de röviden nem lehet leírni.



Sok kérdést végig olvastam és azt vettem észre, hogy 99,99% csak pár szót odavág, de az még a jobbik verzió sok esetben.


Az olyan kérdésekre özönlenek a válaszok ahol a kérdező síránkozik, kifogásokat keres vagy bármiért támadni lehet.

Egyébként nagyon sok esetben joggal. Nem is ezzel van a baj.



De amikor valaki, tudatlanul, hiszen fiatal, karrierúttal kapcsolatban kérdezne, hogy mit hogyan éri meg, akkor normális választ kb. nem kap.


Pár szót maximum odalök valaki.


Aztán ha tovább kérdezne konkrétumot, akkor vége van.

Vagy a válaszolónak sincs gőze róla, esetleg csak troll vagy álmodozó hülyegyerek aki itt éli ki magát vagy nem akar válaszolni.


Egy-két szavas üres sablonválaszból nem lehet semmit sem megtudni.



Vagy pedig van az aki olyan "nagy bölcsességeket" vág oda, hogy pl. "hát biztos nem úgy lehet, hogy..." és akkor bemond valami ellenpéldát.

Pl. tanulás helyett iszol, stb...

Igen, ezt mindenki tudja, fel sem merült ilyen.


És mindezt olyan stílusban mintha ő annyira értené és a nagy tudásából valami kicsit odadobna.


Aztán amikor az ember jóhiszeműen tovább kérdezne, akkor nincs tovább válasz.

Konkrétumok már nincsenek, olyankor eltűnik.


Nagyon-nagyon általánosságban akarnak csak válaszolni, amit akár egy laikus is tud.

Ezek nem is értenek hozzá?



Még rosszabb amikor valaki félrevezet, direkt hülyeségeket ír. Azért hogy itt bizonyítson magának és másoknak vagy pedig itt alázzon le másokat.



Aki meg tudja az miért nem válaszol rendesen?


Gyakorikerdesek.hu az oldal neve, nem pár szóban beszélgetünk .hu vagy rövid válaszokat odavágunk frappánsan .hu


Olyan válaszokat dobálnak ami kb. semmit sem ér, mert a hülye is tudja.



A tanulás, iskola kategóriában sokkal normálisabb válaszok születnek ahogy látom, csak ott sokan még olyanok írnak, akik még tanulnak, ott más dolgokat lehet inkább megkérdezni.



2021. dec. 19. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Linkelsz ilyen kerdest?
2021. dec. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Legtöbb ember teljesen meg van róla győződve, hogy ő találta fel a spanyol viaszt és csak az ő válasza a helyes.

Személyes sértésnek veszi amikor valaki mást mond és a szerint ellentámadásba lendül.

Aki tényleg ért is a témához inkább hagyja a francba az egészet mert nincs kedve hülyékkel vitatkozni.


Másik a féltékenység által kiváltott harag és gyűlölet.

Például ha valaki pályaválasztási tanácsot kér és leírom nekem mi jött be, hogy mi a munkám és ezzel mennyit keresek nem lesz köszönet a reakciókban.

2021. dec. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem pedig más témákban is ez megy. Rosszindulatúak és tudatlanok az emberek. Nem érdemes itt kérdezni.

Én is tettem fel már itt több témakörben kérdést.

Gyereknevelés: Miért ilyen-olyan a gyerek, hát persze, hogy azért, mert elrontottam, sz.ar anya vagyok, és szálljak magamba.

Továbbtanulás: Hát, ha ilyen hülye a gyerekem, nem veszik fel sehova, mégis mit képzeltem.

Munkahely: normális fizetést ígér a munkahelyem, mégis jönnek a trollok. Hát mit várok, ha nem ajánlunk min. nettó 1 milliós fizetést? stb. stb. stb.

2021. dec. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Jó kis általánosítás...

Aki a google-t sem tudja használni annak nyilván nem lehet normális választ adni.

Akinek a kérdéséhez tudok és van is értelme hozzászólni, annak részletesen válaszolok.

Na meg ki kellene venni a pakliból a trollkérdéseket

2021. dec. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy úgy kezelik az emberek a gyk-t mintha egy tanácsadás lenne. Nem az! Amit itt mondanak, ne vedd készpénznek. Nem mindenhol azok válaszolnak, akik valóban kompetensek a témában. Sok kategóriát egyébként ugyanaz a 10-20 ember "ural" a válaszaival. Bizonyos témákban ha nagyon konkrét, személyes valaki kérdése akkor arra meg jobb nem itt választ keresni.

Van aki csak az egóját jön növelni ide és semmi építő jellegű hozzászólása nincs. Sokszor én is látom, hogy olyan válaszok vannak lepontozva amelyek teljesen reálisak, de akik egy burokban élnek és nem tudják elfogadni, hogy nem csak az létezik, amit ők tapasztalnak, vagy csak épp nem tetszik nekik egy hozzászólás egyből lepontozzák a másikat. A gyűlölet része pedig már alapvető jellemvonás a magyar emberek között.

2021. dec. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg az értelmes válaszokat. Nem csak az értelmesekre fogok reagálni.



1-es:

Tele van vele ez a honlap. Lehet nem ismered a honlapot vagy csak trollkodsz.


2-es:

Igen, biztos ilyen is van, jogos amit írsz, de mondjuk az egy-két szavas odalökött válaszokat még így sem tudom hova tenni. Erről szólt a kérdésem.

Ilyen is van amit te írsz, de egy kicsit másról beszélünk szerintem.

Bár biztos van átfedés.



3-as:

Lehetséges, olyan sok témát nem szoktam olvasni.



4-es:

Nem általánosítok, mert nem mondom, hogy mindenki ilyen.

A google-ben rengeteg minden elérhető, de van amikor valamire személyes tapasztalatok, vélemények többet érnek, ha valaki leírná aki már tudja, megtapasztalta.

A trollkérdéseket persze szűrni kell és én elhiszem, hogy nem mindig könnyű. De amikor nem látszik troll kérdésnek akkor lehetne válaszolni normálisan.


Az persze troll amikor valótlanul alacsony vagy magas fizetésekkel hergel valaki.

De például ha valami végzettség, képzés, munkakör, feladat, állás, karrierút, stb... kapcsán kérdez valaki konkrétumot az már nem hiszem, hogy troll lenne.



5-ös:

Te adtál leghosszabb és szerintem legpontosabb választ.


Ez a honlap elvileg tanácsadásra volna, tehát akik így kezelik, nekik lenne igazuk, de abban meg neked van, hogy nem szabad.

Én sem veszek mindent készpénznek (még szép!), de azért érdekes lehet sokszor mások eseteit, tapasztaltait meghallgatni, abból lehetne tanulni. Szerintem.


Szerinted amikor valaki úgy válaszol mintha értene hozzá és látszólag nem baromságokat ír vagy akár nem is egy-két szóban, azoknak is egy része csak eljátsza?

Mondjuk ez elég szomorú.


Ha viszont például ezt a kategóriát 10-20 ember uralja akkor nagyon sok végzettség, foglalkozás, pozíció kapcsán senki nem is tud válaszolni rendesen. Mert 10-20 ember nem érthet mindenhez.


Nagyon konkrét infókat vagy akár munkáltatók neveit természetesen én sem kérdeznék meg sosem. Ilyenekre nem is kell konkrét adatokkal válaszolni.



Az ego növelést már én is észrevettem, bár talán egy részét ki lehet szűrni.

A fizetések kapcsán amiket olvasok azok már kb. nem érdekelnek, sőt inkább el sem olvasom, mert ott aztán minden belefér, azt látom.


A burokban élnek alatt azt érted, hogy nem is értenek hozzá csak az elképzelésüket nyomatják? Vagy tényleg igaz amit leírnak, de nem hiszik el, hogy nem mindenkinél ugyanúgy van?


A gyűlölködés, irigykedés szerintem sokszor szűrhető, meg itt azért többről van szó, mint irigységből sértegetni, leminősíteni, stb... De ilyen is van persze.

2021. dec. 22. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!