Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A MÁV-nál Székesfehérvárra/Érd...

A MÁV-nál Székesfehérvárra/Érdre a váltókezelő és a felsővezeték szerelő munkakörökbe miért nem találnak megfelelő munkaerőt?

Figyelt kérdés
Nonstop hirdetik ezeket a pozíciókat a MÁV karrieroldalán Székesfehérvárra/Érdere, már nem is emlékszem milyen régóta. Miért nem találnak ennyire megfelelő munkaerőt ezekbe a pozíciókba Székesfehérvár/Érd vonzáskörzetében? Bezzeg más megyében/városban nem vagy alig találni MÁV-s állás, ahova elég a 8 általános is.

2021. dec. 27. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ahol van munkalehetőség ott nem rúg labdába egy állami cég. Állati körülmények, embertelen munkarend, éhbér, minden dolgozóra jut 3 fullkretén főnök, szakértő, koordinátor, ellenőr, felsőbbség, akik a nyomodban loholnak... A Bp és vonzáskörzetében betöltött állásokra is gyakran olyan helyekről járnak be dolgozni, ahol semmi meló nincs. Vállalják a havi 5-6 ezer km vonatozgatást, minden második szolgálatban a csövezést valahol a vasutas laktanyában 4 másik emberrel egy szobában, mert nem tudna időben beérni stb.
2021. dec. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

MÁV. Nem változott semmit 50 év alatt.


Az volt nálam a legjobb, mikor a nő felhívott a MÁV-tól és azt mondta, hogy nettó 180-as fizu, folyamatos műszakban és túljelentkezés van.


Illetve, hogy tanuljam ki a villanyszerelő szakmát és betanulás után bruttó 280 körül kapnék.


A máv egy indikátor. Ugyanaz az a selejt van ott, mint a parlamentben. Csoda, hogy még működik az ország. Bár dupla államadósságból könnyű villogni. MÁV parlament.


Sokat járok könyvtárba. Ott is mondják, hogy a működésképtelenség határán mozognak, mert nettó 150-ért kutya se megy oda dolgozni.

2021. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az éhbér elég találó :D Ezeken a helyeken van sok más munkahely ahol 2x annyit lehet keresni mint a mávnál. Ahol én dolgoztam egy sokkal vidékibb helyen a mávnál ott is vannak olyan poziciók amiket már 3-4 éve hirdetnek. Engem meg 20 év után kirúgtak, mert túl sok volt a fizetésem :D
2021. dec. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2: Én szívesen mennék könyvtárba dolgozni nettó 150 ezer forintért. Azonban amiket eddig láttam - márha egyáltalán láttam - álláshirdetéseket könyvtárakhoz azok olyan feltételeket szabtak a munkához, amiknek nem tudnék teljesíteni. Például kimonfottan olyan felsőfokú szakképzettséget várnak el a legtöbb helyen, amit nem valószínű, hogy elvégzek. Amihez mégse várnak el nevesített feldőfokú szakképzettséget az meg túl messze van nekem és arra a környékre nem szándékozok költözni.
2021. dec. 28. 09:28
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha lenne könyvtáros munkákhoz valami rövidebb képzés, mint a diploma, akkor szívesen elvégeznèm hogy könyvtárban dolgozzak.
2021. dec. 28. 09:29
 6/9 A kérdező kommentje:
#3: Én Székesfehérváron nem találtam még olyan állást érettségivel, ami érdemlegesen jobban fizetne a MÁV-nál. 😅 Random gyári munkába vennének csak föl. Volt, hogy rosszabb bért fizettek nekem a Videotonnál, mint amit a MÁV ígér egyes pozíciókhoz, amikhez elég a 8 általános. S mindkettő eléggé rossz munkarend.
2021. dec. 28. 09:34
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
Érettségivel a MÁV-nál vannak komolyabb lehetőségek is. (pl.: Mozdonyvezető)
2021. dec. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

"a működésképtelenség határán mozognak, mert nettó 150-ért kutya se megy oda dolgozni."

Jelenleg a 38.000 állásból 500 betöltetlen a MÁV-csoportnál (1,3% létszámhiány).

Sok cég boldog lenne, ha csak két-háromszor ennyi lenne hiány.

Összehasonlításképpen 146.000 tanári állásból 7.000 betöltetlen (közel 5% hiány), mégis működik, miközben a tanári fizetés annyi, mint a takarítóé a MÁV-nál.

2021. dec. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#5: van segédkönyvtáros képzés, viszont azzal keresnek nettó 150 ezret. A felsőfokú diplomával rendelkezők bére ennél magasabb.
2022. jan. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!