Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam próbaidő alatt.Hiva...

Felmondtam próbaidő alatt.Hivatalosan 4 nap fizetett szabadság járt volna.Kipostázták a kilépő papírjaim a bérjegyzékes papíron az áll,hogy mind a 4 nap szabadságot kivettem holott egyet sem használtam fel.Ennek mi értelme volt a munkáltató részéről?

Figyelt kérdés
Ja amúgy szó nélkül jöttem el a munkahelyemről.Se szó se beszéd nélkül ott hagytam őket(jó okom volt rá)De még is miért van úgy feltüntetve a kilépő papíron,hogy felhasználtam az összes szabadságot. Félt,hogy utólag követelni fogom a szabadság pénzt?

2021. dec. 29. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Te nem voltál velük alapban korrekt, mit vártál?
2021. dec. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg könyveléstechnikai dolog. Zárni kell az évet...
2021. dec. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Te hallod elős!én csak kérdeztem,hogy ennek mi értelme volt még is??
2021. dec. 29. 17:31
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
"Se szó se beszéd nélkül ott hagytam őket" - hát ez sajnos hiba volt, így ők se szó se beszéd nélkül kiadták a szabadságodat. Mivel nem jelezted egyértelműen, mikortól szünteted meg a munkaviszonyt, ők egy nekik kényelmes megoldást választottak.
2021. dec. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 ascelpius ***** válasza:
91%

Utolsó jól írja, mivel nem jelezted mikortól nem érvényes a munkaszerződés ezért ők egyszerűen kiadták az első 4 napra amikor nem mentél be a szabit, majd utána a saját oldalukról felbontották a szerződést.

Másik kérdés hogy nem szabályos, mivel a szabadság kiadását 14 nappal előre jeleznie kell a munkaadónak, de tekintettel arra, hogy te se jelezted hogy felmondtál ezért szerintem így egálban vagytok

2021. dec. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mivel hetente kaptam a fizetést így bent maradt 3 napi munka pénzem is mivel hét közepén léptem.Mennyi az esélye,hogy azt oda adják nekem?azért én megdolgoztam...Igaz,hogy szó nélkül leléptem,de jó okom volt rá.
2021. dec. 29. 19:00
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

".Mennyi az esélye,hogy azt oda adják nekem"


Ha nem feketén dolgoztál nekik, akkor a ledolgozott időre bérezés jár. Tehát ha nem fizeti ki a Neked járó bért, akkor a kormányhivatalokban található munkaügyi felügyelőségen tehetsz panaszt. Ők az illetékesen hasonló ügyekben.

2021. dec. 30. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

és mi az a jó ok ami miatt leléptél hm?

Amúgy a szabadság időarányosan jár. HA te felmondasz egy év előtt a szabadságod egy részét is elveszted.

2021. dec. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!