Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügy és számvitel diplomáva...

Pénzügy és számvitel diplomával van esélyem külföldre költözni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A Corvinuson vagyok harmad éves hallgató, pénzügy és számvitelen. A diploma után, az Egyesült Államokba szeretnék költözni, mert az itthoni fizetésekből nem igazán lehet jól megélni. Mik a feltételei annak, hogy külföldön vállahassak munkát? Illetve egy ilyen diploma mennyire elismert kint? Előre is köszönöm mindenkinek a választ, illetve Boldog Új Évet Kívánok😊

2022. jan. 1. 19:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kedves első! Mégis mit értesz az alatt, hogy fel sem mértem a helyzetet? Nem tehetek róla, hogy ebbe az országba születtem. Ebből a helyzetből próbálom a lehető legtöbbet kihozni. Engem a gazdasági vonal érdekel, ezért nyílván ebbe az irányba kezdtem el tovább tanulni és képzeld ez a gazdasági szakokon belül egy eléggé elismert szak. Köszönöm szépen a konstruktívnak egyáltalán nem mondható hozzászólásodat, szerintem a jövőben jobb lenne, ha ilyen hangnemben senkinek nem adnál tanácsot.
2022. jan. 1. 21:01
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Szívesen. 😂
2022. jan. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
Nem elég a magyarországi nettó 4-500.000 ft?
2022. jan. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Erasmus?

Szakkolis voltál?

Van gyakorlatod (JP Morgan vagy esetleg valamelyik consulting vállalatnál/esetleg valamelyik big4 cégnél)

Vannak mgmt kontaktjaid?

TDK/publikáció?

Valami kiemelkedő IT tudás?


Közel tökéletes business angol az alap.



Pénzügy része vagy számvitel része érdekel?



Junior közgazdászból mindenhol van elég, főleg az USA-ban.


Corvinus szomorú leírni, de egy no name egyetem, főleg az USA-ból nézve.


Egy szaktársam aki kijutott, egy nagyon alap acquisition analyst poziba a JPM-hez New Yorkba közel 18 különböző pályázat és 8 hónap után, ő volt kint Frankfurtba Erasmuson, Német, Angol, Spanyol szinte tökéletes nyelvtudással, Corvinuson ugyan ezt a szakot végezte, McKinsey gyakornokként, voltak kontaktjai senior partnerekhez New Yorkból, kiemelkedő big data/adatelemzéses tudással (python, tableau, sas), mind ezt évi 60 ezer dollárért (45 nettó), New Yorki irodában, ahova napi 2-2 órát ingázott, így a lakhatás csak 2500 dollár volt havonta.


Karrier szempontjából ez nagyon extra lehetőség, viszont juniorként nem ebből fogsz meggazdagodni, pénz miatt nincs értelme.

2022. jan. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Ezt mondtam neki én is, erre töröltette a válaszom.
2022. jan. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
350 nettó kezdőfizetés ha szerinted szar, akkor nem az országgal van a baj. Amúgy ki lehet jutni Európában bárhová ezzel a szakkal, de előbb gyakorlatot szerezni egy multinál. A tojáshéjas seggedért az USAban sem adnak évi 100 ezer dollárt.
2022. jan. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
Azért aki psz diplomával nem tud jól keresni az magára vessen. Ezzel a szakkal simán határt a csillagos eget, csak tenni kell bele egy kis effortot.
2022. jan. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha van fasza nyelvtudasod.
2022. jan. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
most duzzoghatsz a corvinusodra, de noname keleteurópai egyetemecske, ez önmagában kevés lesz a boldogsághoz... főleg ha az elvárásaid nem hajlandóak lemászni odáig, ami a valódi értéked (nem, a sokmilliomodik diplomás kölyök önmagában nem értékes)
2022. jan. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a választ!
2022. jan. 2. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!