Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MLM-nél is számít hogy csóró...

MLM-nél is számít hogy csóró vagy gazdag ember ajánlja neked?

Figyelt kérdés

2003 körül keresett meg az Amway üzlettel egyik ismerősöm egy kifejezetten jómódú családból származó 22 éves srác. Nekik különféle üzleteik voltak a városban, meg panzióik, minden családtagnak saját új autó.


A srác elmondása szerint ő akkor havi nettó 500.000-et kapott (?) vagy keresett szüleinél és az Amway üzlettel együtt.


Mondta hogy a szüleinél lakik de úgy elkölti azt az 500 ezret hogy hónap végén még kérni szokott 20.000Ft-ot benzinre megy egyebekre.


Nemet mondtam neki az Amway üzletre hiába győzködött, nem akarta megérteni, hogy az ő hátterével előadni másoknak meggyőző, hiszen ő még magasabbra pozícionálja magát az emberek szemében, hiszen ő a gazdag srác marad akinek ez is összejött.


De én aki akkor a McDonaldsban sütöttem a hamburgert és egy szobát tudtam bérelni havi 10.000 Ft-ért, én csak a szerencsétlen lúzer lettem volna aki végső kétségbeesésében belekapaszkodik ebbe.



2022. jan. 10. 10:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Az MLM üzleten az emberek 99%-a veszít. Pár nyomulós pedig meggazdagszik azon az áron, hogy elveszíti kb az összes barátját.
2022. jan. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%
Ha csóró ha gazdag ember ajánlja, zsigerből visszautasítom az MLM-et. De mondjuk egyszeri jóskapistát lehet könnyebben meg lehet győzni hogy csatlakozzon be alád, ha egy 10 milliós kocsival mész el a szokásos "üljünk össze egy kávé mellett" agymosó találkára, mint ha tömegközlekedéssel.
2022. jan. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
6%

Szia!

Az számít hogy Téged érdeke-e és hogy Te tudod-e és akarod-e csinálni.

2022. jan. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
29%

Felejtsed el az MLM üzletet, mert nagyon minimális esélyed van rá, hogy te ebből annyi pénzt keres, hogy meg is éljél belőle.

Meg gazdagodni meg szinte, biztos hogy nem fogsz.

-----

Az vágjon bele aki rendelkezik a következőkkel, de még így is necces.


1.Nagyon jó kommunikáció. ( Itt arról van szó, hogy egy papnak is el tud adni a koton gumit)

2. Rengeteg szabad idő.

3. Saját gépkocsi

4. Több millió forint, hogy minden terméket meg tudjál venni, azt otthon raktározni, hogy azonnal hozzá is tudjál nyúlni, ha kell.

5. Fel tud adni a számlákat, kaját vegyél stb... Mert munka mellett csinálni elég nehéz-

6. Talán a legfontosabb. Rengeteg ismerősödnek kell, hogy legyen.

------

3 embert ismerek akik, be vágtak, ebből egynek jött össze, a maradék kettő milliókat bukott. És kezdhette előrről az életét.

Az MLM rendszer a 2000 évek eleje fele jött be az országba, akkor sokan meg is gazdagodtak belőle. pl... Vágyi Jenő

2022. jan. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%
Összegezve eltelt 19 év a történet óta és te most kezdtél el gondolkozni rajta, nagyon logikátlan a kamu kérdésed...
2022. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

# 5


jaj ne haragudj, nem tudtam hogy csak olyan kérdést szabad feltenni ami tárgyhó adott napján is aktuális.


Köszönöm hogy szóltál. ÉRdeklődnék hogy történelmi kérdéseket milyen módon lehet feltenni, pl. ha római korról kérdeznék.


Csak hogy ne sértsem a kamu kérdésre vonatkozó szabályokat.


Hogyan válhatnék olyan bölcs okos emberré mint te aki lebuktatja a kamu kérdést feltevőket?

2022. jan. 10. 15:00
 7/26 anonim ***** válasza:
38%
Lebuktál, besértődtél, ebből már leszűrhető, hogy kamu :)
2022. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%
"ÉRdeklődnék hogy történelmi kérdéseket milyen módon lehet feltenni, pl. ha római korról kérdeznék."---Arra vigyázz ilyen esetekben, hogy nem úgy kezd a kérdésedet, hogy Romulus beszédét hallgatva megváltozott az életed.
2022. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

# 7


reagáltál, lebuktál. Ez a kamu válaszolók tipikus jele. :)

2022. jan. 10. 16:13
 10/26 anonim ***** válasza:
10%

#4

Picit finomítanék pár ponton. (én ezt csinálom 7 éve, ebből élek.)


"Az vágjon bele aki rendelkezik a következőkkel, de még így is necces."

Az MLM-ben az a jó, hogy a következőket menet közben is be lehet szerezni.



"1.Nagyon jó kommunikáció. ( Itt arról van szó, hogy egy papnak is el tud adni a koton gumit)"

Akik bármit el tudnak adni, azoknak inkább a direkt marketing való és nem a multi level marketing. Az MLM-ben a nagy pénzek abban vannak, hogy meg tudd tanítani a csapatodnak azt, amit te már tudsz. A kommunikáció főleg a tanításhoz szükséges.

Én sem tudtam jól kommunikálni, de ez tanulható, fejleszthető.


"2. Rengeteg szabad idő."

Az MLM egyik fő pozitívuma, hogy részidőben is lehet végezni. Akár napi fél, egy órában is. Én is munka mellett kezdtem hozzá.



"3. Saját gépkocsi"

A saját gépkocsi az egy jó dolog MLM nélkül is :)

Az utóbbi 2 évben az MLM nagy része online térben zajlott, amihez nem kell kocsi.


"4. Több millió forint, hogy minden terméket meg tudjál venni, azt otthon raktározni, hogy azonnal hozzá is tudjál nyúlni, ha kell."

Ez megint a direktmarketingesekre jellemző inkább. Akik az MLM-ben ilyesmit csinálnak, azok soha nem fognak komolyabb jövedelemre szert tenni.

Nálunk itthon csak azok a termékek vannak, amiket saját fogyasztásra vásároltunk. Manapság már mindenki megrendeli saját magának online, kifizeti kártyával, a futár pedig hazaviszi neki. Nincs sok értelme készletet felhalmozni.

Pl hozzám hiába jönnél ide haza, hogy adjak neked valamilyen terméket. Mondanám, hogy lépj be a fiókodba és rendeld meg magadnak.


"5. Fel tud adni a számlákat, kaját vegyél stb... Mert munka mellett csinálni elég nehéz-"

Legtöbben főállás mellett kezdik el csinálni. Olyat nem is szabad csinálni, hogy otthagyod a munkahelyed, ameddig a jutalékod nem biztosítja a megélhetést.



"6. Talán a legfontosabb. Rengeteg ismerősödnek kell, hogy legyen."

Igen, talán ez a legfontosabb. Viszont nem azért, amiért a legtöbben gondolják. Nem azért kell a sok ismerős, hogy azokra rásózd a termékeket.

Hanem, akinek sok ismerőse van, az eleve olyan típusú ember, akik képes sok ismerőst szerezni. Hiszen ettől lett sok ismerőse. Tehát megvan a képessége, az adottsága, hogy könnyedén tud új ismeretségeket kötni.

A mi csapatunkban kb 10.000 ember van. Ebből összesen 4 olyan van, akiket előtte is ismertem már. A többiek egy részét menet közben ismertük meg, sokukat pedig nem is ismerem most sem.

2022. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!