Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásként, hogy tudnék...

Diplomásként, hogy tudnék meggazdagodni, hogy minimális munka mellett legyen fix jó jövedelmem?

Figyelt kérdés

Van egy diplomám (Business Informatics BSc) ill. nem beszélem az angolt így a szakmám terén nagy hendikepben vagyok. Ennek ellenére van munkám (nyilván magyar cégnél) és mamahotelből élve viszonylag tudok gyarapodni (1 év alatt közel 1 millát tudtam félretenni mióta dolgozom így barátnő, albérlet nélkül nadrágszíjat viszonylag meghúzva), de ez lóf@x! Ráadásul utálom a szakmámat, nem szeretek egész nap görnyedni a gép előtt, az agyam se erre a szakmára predesztinált (mint kiderült 104-es az IQ-m).


Valami olyan munkára gondoltam amihez nem kell megint 3-6 évet tanulni hanem max 1,5-öt viszont utána kis ügyességgel olyan fix vagyonom/bevételi forrásom lehet ami havi 150-200 ezret hoz nekem. Az se baj ha piszkos munka de ne legyen nehéz fizikai mert gerincsérvem volt.


Nyilván azonnal abbahagynám a munkát vagy legfeljebb napi 4 órában lötyögnék valahol ha csurogna automatikusan valamiből egy fix jövedelem.

A gazdagság csupán másik opció, de azt se látástól vakulásig munkával szeretném elérni és max 40 éves koromig (most 26 vagyok).


Van valami tippetek nekem mihez kezdjek?



2021. dec. 22. 13:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Veszel 300 Ft-ért egy lottót és reménykedsz.
2021. dec. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

A 104-es IQ az épp csak valamivel jobb az átlagnál. De ha nem Mensa vagy hasonló standardizált teszten érted el, akkor nem mérvadó az érték.


Egyébként angol nélkül nemien fogsz tudni vállalkozni sem.

2021. dec. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Gyorsan le kell akasztani valahonnan ötven-nyolcvan milla vagyont, aminek a kamataiból 200 nettó becsordogál, hogy 26 évesen semmittevéssel foglalkozhass. Addig is sajnos dolgoznod kell.
2021. dec. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Álmodj, királylány...! :)
2021. dec. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
Építési vállakozó leszel
2021. dec. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Megint se tudás, se elhatározás, se kitartás, se semmi, de azért dőljön a pénz...

rosszlanyok.hu (igen, fiúként)

2021. dec. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
150-200? Nincsenek nagy igényeid. Pizzafutár, sima futár, sokműszakos árufeltöltő, biztiőr, soroljam? Egyikhez sem kell tanulni.
2021. dec. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#2: Mensa tesztről van szó.
2021. dec. 22. 19:58
 9/15 anonim ***** válasza:
15%

Csináld azt, amit én. Havonta 10 napot dolgozom. 24 órás műszak, de nappal tanulok éjszaka alszom.

20 napom szabad egy hónapban. Januártól bruttó 450-ért.


Viszont látnod kell, hogy a mensa teszt csak logikát és mintázat felismerést mér, ne dőlj be a tesztnek. Az intelligencia jóval több ennél.


Ha folyamatosan figyeled és helyesen látod, kezeled az életedben megjelenő szereplőket, jellemzőket, kapcsolatokat, állapotokat, helyzeteket, folyamatokat, tehát állandóan figyelsz ezekre és elmélyedsz a logika tudományában (analizálás, szintetizálás, általánosítás, konkretizálás, stb.), és figyeled a lehetőségeket is, értékelsz, hiba- és veszélykatalógust készítesz, folyamatosan tájékozódsz, lelkileg üdvös állapotban tartod magad, akkor még a mensa teszten, nagyon magas pontszámot elért embereknél is intelligensebb leszel.

Mert az intelligencia egy képesség, amely segít helyesen látni és kezelni a helyzeteket.

Viszont ehhez sokat kell gyakorolni.

2021. dec. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Bocs, lemaradt a 2. fele.

Végez igény elemzést, figyeld, hogy mi mozgatja az embereket, mindig van hiány valamiből, vágyak vezérlik az embereket.


Aztán abban a 20 nap pihenőben fel tudod építeni a vállalkozásod.

2021. dec. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!