Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MLM-nél is számít hogy csóró...

MLM-nél is számít hogy csóró vagy gazdag ember ajánlja neked?

Figyelt kérdés

2003 körül keresett meg az Amway üzlettel egyik ismerősöm egy kifejezetten jómódú családból származó 22 éves srác. Nekik különféle üzleteik voltak a városban, meg panzióik, minden családtagnak saját új autó.


A srác elmondása szerint ő akkor havi nettó 500.000-et kapott (?) vagy keresett szüleinél és az Amway üzlettel együtt.


Mondta hogy a szüleinél lakik de úgy elkölti azt az 500 ezret hogy hónap végén még kérni szokott 20.000Ft-ot benzinre megy egyebekre.


Nemet mondtam neki az Amway üzletre hiába győzködött, nem akarta megérteni, hogy az ő hátterével előadni másoknak meggyőző, hiszen ő még magasabbra pozícionálja magát az emberek szemében, hiszen ő a gazdag srác marad akinek ez is összejött.


De én aki akkor a McDonaldsban sütöttem a hamburgert és egy szobát tudtam bérelni havi 10.000 Ft-ért, én csak a szerencsétlen lúzer lettem volna aki végső kétségbeesésében belekapaszkodik ebbe.



2022. jan. 10. 10:39
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
14%

#18

Megértem, hogy kívülről kicsit szektának tűnik ez az egész. Gondolom te is mélységesen elítélted őket, amikor láttad, hogyan "dicsőítik" a sikeres tagokat. Főleg, hogy alkalmazottként, fix fizetésért dolgoztál ott, téged gondolom nem ajnároztak annyira.


Ha ilyen közelről láttad ezt a rendszert, akkor gondolom azt is tudod, hogy akiket ott elismertek, azok mind teljesítmény alapon voltak fizetve. Mindenkit az alapján ítéltek meg, hogy mit tett le az asztalra. Az MLM-ben nem létezik az a kifejezés, hogy előléptetés; teljesen objektív módon egy számitógép számolja ki, hogy ki milyen pozícióba kerül és nem a főnök dönti el. Azért ismerik el, mert csak kevesen tudják megcsinálni azt, amit ő megcsinált. Az alkalmazottak munkáját meg szinte bárki el tudja végezni.

(Nem akarom kisebbíteni az alkalmazottak munkájának fontosságát, csak szerettem volna rávilágítani, hogy miért tűnik kívülről szektának)

2022. jan. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
50%

Nem dicsőítettek, de nem is vártam el. Azt viszont elvártam volna, hogy pl emelkedjen a bérem, de 4 év alatt nem kaptam fizetésemelést, miközben a cégnek nagyon is jól ment (ráláttam erre).

Egyébként a top terjesztők lehet, hogy sikeresek és gazdagok voltak, de személyiségre szinte kivétel nélkül taszító volt mind. Azt nem tudom, hogy eredetileg ilyenek voltak-e vagy a siker és a pénz hozta ezt, de felsőbbrendűnek gondolták magukat és lekezelték az embert.

Maga ez a kultusz légkör nem tetszett amúgy, hogy mindenáron be akartak szervezni mindenkit. A termék amúgy nem volt rossz, de koránt sem ért annyit, mint amennyit kértek érte.

2022. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
35%
2022-t írunk, elfáradt már ez az MLM buli, nem érzitek?
2022. jan. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
54%

#23

" nem érzitek?"

Aki benne van az annyira nem érzi ezt. A mi csapatunk 2021-ben annyit fejlődött, mint az előző években összesen. Pedig a 2020-as év is igen jó volt. Az idei évről nehéz még bármit is mondani, de az első hónap már növekedést mutat. A hasonló MLM cégeknél ugyanez van.


Ezek 2020-as adatok

[link]

2022. jan. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Nafogáncsi Móker válasza:
Nem számít hogy ki ajánlja hisz nem csak hozzád fog csatlakozni hanem egy vonalhoz és feletted lesz gazdag, lesz szegény, bármelyikkel azonosulhat ha akar. Ha meg nem akar akkor hiába gazdag valaki akár te akár más, akkor nem fog. Nem ezen múlik az MLM hanem egyedül azon, hány embernek mutatod meg.
2022. jan. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem egyébkent azt amikor azzal jönnek az emberek, hogy elveszíted vele vele az összes barátodat. Ha elveszíted vele őket, akkor csak örülj, hiszen nem is voltak igazi barátok. Miért hagyna faképnél egy barát csak azért, mert fellelkesített téged valami? Kész röhejek ezek a kijelentések :D
2022. márc. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!