Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy kaphat egy iskolában egy...

Hogy kaphat egy iskolában egy 8 elemis gondnok magasabb bért mint egy diplomás tanár? 220 nettó szemben a pályakezdő diplomás tanár 150 (most már 170)nettójával?

Figyelt kérdés
2022. jan. 10. 14:18
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
63%
Tökmindegy, egy kezdő tanár akkor is MINIMUM bruttó 500-600 ezret érdemelne. Nem azért tanul az ember 5 évig az egyetemen, hogy utána 260 bruttót kapjon...
2022. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
0%

Nincs igazad. Miert adna az allam 500k fizetést ha 180ert is elvegzik a munkat?


Azert nem kell egyetem hogy a kereslet/kinalat elvet megertsd...

2022. jan. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Nem értik meg, nem fogják fel.
2022. jan. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%

A nok elvarjak az egyenloseget, de a ferfiak nagy resze nem olyan hulye hogy ennyi penzert dolgozzon... A tanugy jo peldaja annak hogy a nok miert keresnek atlagosan kevesebbet, mert olyan melokat vallalnak ahol ehbert adnak + akkor se valtanak ha több even at megalazzak oket.

Egyszeru dolgok ezek :)

2022. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
23%

Kedves kérdező, sajnos a #2-nek és az #5-nek igaza van, egyelőre ennyiért is vannak tanárok, úgy-ahogy, de megcsinálják a munkát, még nem tört ki a botrány vagy a tanársztrájk, és nem mondták azt a tanárok tömegesen, hogy ennyiért nem dolgozunk.


Ha majd lesz ilyen, vagy sok tanár elmegy inkább a Lidl-be pénztárosnak vagy call centerbe melózni, és sorozatos botrányok vagy sztrájkok törnek ki, akkor esetleg normális bért kapnak. Addig marad ez a szint sajnos.


A gondnokot pedig tippem szerint egy külsős cég küldi oda, és valószínüleg rá nem vonatkozik a bértábla.

2022. jan. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs igazad. Miert adna az allam 500k fizetést ha 180ert is elvegzik a munkat?"

Mundjuk mert a tanár sokkal fontosabb hivatás, mint pl a focista vagy a divattervező. A Finnek ezt felismerték, látszik is az eredménye annak, hogy ott tisztességes bért adnak a tanároknak. Hát a magyar kúrmány nem ad.



"Azert nem kell egyetem hogy a kereslet/kinalat elvet megertsd..."

De ahhoz se, hogy az ember átlássa, hogy az oktatás a gazdaság jövője szempontjából kulcskérdés.

2022. jan. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Ha 170 nettó a fizetésed, akkor gondolkozz el az életeden…
2022. jan. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

"Ha 170 nettó a fizetésed, akkor gondolkozz el az életeden…"


Nekem még nettó 170 sincs a bérem, akkor én min gondolkozzak el...


meg ha elgondolkodtam akkor mi van?

2022. jan. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

"Nekem még nettó 170 sincs a bérem, akkor én min gondolkozzak el..."

Azon, hogy hol rontottad el az életedet.


"meg ha elgondolkodtam akkor mi van?"

Akkor javítasz az helyzeteden, pl azzal, hogy elmégy tanulni. Már a nettó 170 ezer is nevetséges éhbér, amiből nem lehet normálisan megélni, hát még a kevesebb...

2022. jan. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
91%
Mai világban ha van egy bringád elmész ételkihordónak a foodpandához már többet keresel 170 nettónál ne szórakozzunk màr…
2022. jan. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!