Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most iratkoztam ki a főiskoláb...

Most iratkoztam ki a főiskolából, ezután elmentem a munkaügyi központba lejelenteni magam, ott azt mondták, hogy igazolni kell hogy nem járok már iskolába, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Csak mert fősulin azt mondták majd az oktatási hivatalból küldenek ki iratokat a kiiratkozás miatt, azt meg ki tudja mennyi idő.. Amúgy mint pályakezdő részére fog kedvezmény járni utánam a munkáltatónak? Uugyanis úgy tudom start kártyát már nem lehet váltani, mert megszűnt. Ezt azért lenne jó tudni, hogy beleírjam-e az önéletrajzomba azt, hogy pályakezdő vagyok.

2013. jan. 23. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor megvárod a papírjaidat, mert tulajdonképpen nem sok jelentősége van számodra, hogy regisztrált vagy-e vagy sem, ellátást úgysem kapsz, a tb-d meg még él. Szóval pár nap nem oszt, nem szoroz.

Start kártya január 1-óta tényleg nincs (illetve kiváltani újat már nem lehet), azonban van munkahelyvédelmi akcióterv, amiben 6 célcsoport van támogatva, hasonlóan, mint a start kártyával. Ezek: 25 év alatti, 55 év feletti, pályakezdő, kisgyermeket nevelő, tartós álláskereső (min. 6 hónapja reg. álláskereső), alacsony iskolai végzettségű. Ha bármelyik kategóriába beleesel, akkor nyugodtan beleírhatod az önéletrajzodba, hogy van egy ilyen lehetőség. Ha pályakezdőként akarsz támogatást, nem is kell hozzá semmilyen igazolás, mert a NAV-nál ezt tudják, és a munkáltató a könyvelőjével intézteti el. :)

2013. jan. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A munkaügybe csak azért akartam bemenni, mert érdekelnek a gyorstanfolyamok, konkrétan villanyszerelőre szeretnék jelentkezni, ugyanis az eredeti szakmám nem ér semmit, egyetemen meg nem akartam 4 évet tanulni az itthoni helyzetek miatt, plusz még lekötni magam 8 évre.
2013. jan. 25. 19:20
 3/4 anonim ***** válasza:
A tanfolyamok még úgyse nagyon indultak el... Villanyszerelő tanfolyam egyébként is igen ritkán indul. De azért sose lehet tudni. :)
2013. jan. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Volt osztálytársam azon van, azért gondoltam, hogy hátha most is indul, de sajnos már abban se vagyok biztos, hogy úgy bírnám anyagilag..
2013. jan. 25. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!