Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hülyeség olyan munkákra is...

Hülyeség olyan munkákra is jelentkezni, amik nem érdekelnek, csak hogy tudjam mennyit fizetnek bizonyos helyeken?

Figyelt kérdés
2022. jan. 12. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem is hülyeség de elkepeszto idopazarlas, ráadásul meg is tudod magad szivatni ha ezt játszod egy céggel, aztán később lenne ott releváns meló neked de fekete listára raktak...
2022. jan. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Igen, az. Én voltam pár olyan interjún, ahol nem is voltak hajlandók megmondani, hogy ők mennyit akarnak fizetni, csak felírták az én bérigényem, aztán soha többet nem is hallottam róluk. Aztán lehet találgatni, hogy mi volt a bajuk velem, vagy sokat kértem. Fejvadászok tudják egyébként, ha rajtuk keresztül próbálkozol, az még talán jó ötlet, aztán ha mégsem akarsz elmenni a konkrét céghez, még mindig mondhatod, hogy már találtál állást. Amúgy a fejvadászok az esetek 90 % nem is tudják elérni, hogy behívjanak, nekem iszonyat sok fejvadászos interjúm volt, aztán cégekhez alig-alig hívtak be.
2022. jan. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2 az nem fejvadász volt, hanem valami wannabe rikrútment édzsenszi
2022. jan. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Fejvadász volt, hidd el, láttam is a neten a hirdetésüket. Volt olyan, amelyik be is hívott interjúra, és ki volt írva nagy betűkkel az iroda neve. Aztán közölte velem, hogy bár tetszett a cégnek az önéletrajzom, de azt mondták, hogy már nagyon sok jelöltjük van, engem már nem hívnak be.

Kb. 1 hónap múlva láttam ennek a cégnek egy másik hirdetését, és gondoltam jelentkezem hozzájuk. Online kell feltölteni az életrajzot, gondoltam már fent van, mert a fejvadász állítólag betöltötte. Nem volt bent! Szóval ezt tényleg nem is értettem. Feltöltöttem, behívtak, és fel is vettek. Némelyik fejvadásznak nem értem a logikáját, minek töltötte velem az idejét?

Abban amúgy igazad lehet, hogy sokan feltesznek kamu hirdetéseket, hogy gyűjtsék a neveket az adatbázisukba, de oda nem szoktak behívni interjúra.

2022. jan. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Időigényes, de nem tartom hülyeségnek. Így tisztában leszel a munkád piaci értékével.

Fizetésemelést néha csak a munkahely váltásával lehet elérni.

2022. jan. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
Oszinten 10 perc googleval tobbet kideritesz....
2022. jan. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hulyeseg, mivel nem csak elso kezbol kerulsz kepbe azzal, hogy mennyit ersz a piacon, de az interjuzast is gyakorlod.
2022. jan. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha ilyen betanított droid munkákra jelentkezel, akkor felesleges.

Ha komolyabb cégek komolyabb pozícióira, ahova nem ritka, hogy csak többedik próbálkozásra kerülnek be a jelöltek akkor nagyon jó gyakorlás tud lenni, ha a cooling-off időszak alatt is interjúzol hasonló cégekkel. A fizu információ csak hab a tortán.

2022. jan. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem hülyeség. Az előttem szólók már leírták, hogy miért, még annyit tennék hozzá, hogy competing offer szempontból is kifejezetten hasznos.

Béralku szempontjából nagyon nem mindegy, hogy üres kézzel mész egy céghez, vagy mondjuk van már 3 másik ajánlatod.

Persze ahogy 8-as írta, nem mindegy, hogy biorobot vagy és neked kell a cégekhez kuncsorogni, vagy képzett szakember és a cégek keresnek téged.

2022. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kb. úgy, mint a 8-as mondja: Én is szoktam ilyet csinálni, de nem igazán a pénz mint információ miatt (nagyjából képben vagyok), hanem azért, hogy gyakoroljam az interjúzást - az én szakmám olyan, hogy az ember minden munkahelyen egy kicsi részterülettel foglalkozik csak, de szakmai interjún végig szoktak kérdezni mindent. Ha nem gyakorlom valahogy, elfelejtem.

Azért nem érzem tisztességtelennek, mert volt már olyan, hogy úgy mentem oda ezeknél biztos nem fogok dolgozni, aztán a végére egész rokonszenvesek lettek, ha csak egy picivel ajánlottak volna többet, ma ott lennék.

2022. jan. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!