Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van rengeteg olyan...

Miért van rengeteg olyan munkakör, ahol teljesítménybér van?

Figyelt kérdés
Kezdenek eltűnni az olyan munkák, hogy bemész, ledolgozod a 8 vagy több órát, és megkapod a fizetésedet?Egyre több teljesítményfüggő bér van?Sokat nézem a hírdetéseket, és ezt a tendenciát tapasztalom.

2022. jan. 14. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Max értékesítés területen tudom ezt elképzelni.


De például egy épitőipari cégnél simán kijöhetsz jobban is vele. Megcsinálod szüttyögve 3 nap alatt vagy 1 nap alatt rendesen és a másik kettőben még kettőt.

2022. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Mert az emberek egyre lustábbak, ha órabérben vannak akkor csak azért sem dolgoznak, inkább unatkoznak.
2022. jan. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Egyrészt teljesítményre motiválja a dolgozót.


Másrészt meg a "teljesítménybér" mint olyan rohadt nagy szürkezóna szabályzás szempontjából. Össze vissza tud vele csalni a munkáltató a saját javára.

2022. jan. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Hintalow ***** válasza:
12%

Mert máskèpp nem mèrhető a teljesìtmèny. Egy kreativ munkakörben működik az hogy beosztod az idődet, úgy is látszik ha megcsináltad a projektet, megoldottad a problèmat stb.

De egy más jellegű munkánál ahol pl. össze kell szerelni valamiket egy gyárban, akkor nem fizethetnek arra, hogy ott vagy nyolc órát, mert akkor a nèpek fele egy darabbal szüttyögne egèsz nap, tìzpercenkènt cigiszünettel.

Amúgy szerintem règebben sem volt másabb (ha a rendszerváltás elötti időkre gondolsz, na az pont azèrt volt kontraproduktìv, mert csak "ott kellett lenni")

2022. jan. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
nincs egyre több, másrészt meg ez is egy ösztönző
2022. jan. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%

Dolgoztam ilyen helyen.


A munka látványosan mindig úgy volt kiszervezve, hogy az egyik dolgozó sokkal nagyobb teljesítményt tudjon produkálni mint mások. Mellékesen az ő felesége abba az irodába dolgozott, ahonnan a munkát szervezik, és a feleség testvére az egyik főnök zabigyerekének az anyja.

2022. jan. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
6: igen, ez a hátránya. Én is dolgoztam olyan helyen, ahol teljesítménybér volt, amivel nem is lett volna gondom, csak éppen egy vezetőségváltás után egyszerűen hiába kértem, nem kaptam annyi feladatot, hogy egy számomra megfelelő fizetés kijöjjön. A hónap nagy részében kb malmoztam. A nagyobb, pénzesebb projekteket egy szűk belső kör kapta, a maradékot adták ki, annak rán is, hogy ők meg kapacitás híján folyton csúsztak mindennel. Ezért jöttem el.
2022. jan. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk motivációnak van.

Kutatás fejlesztéssel foglalkozunk amit elég nehéz számszerűsíteni.


Aki reggel bemegy, este haza az megkapja a sima fizut.

Általában megcsinálja amit a többiek már kitaláltak hogyan működik.


Akinek ötletei vannak és ismeretlen dolgokkal foglalkozik az 40-50% -al többet visz haza.

2022. jan. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!