Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Beragadt közgazdász karriert...

Beragadt közgazdász karriert hogy lehet megváltoztatni jelentősen? SSC gazdasági irodista állásból?

Figyelt kérdés

Aki egyetem után SSC-be kerül, de olyan állásba ami inkább gazdasági irodista, azt onnan hogy lehet kimozdítani?

Nem kicsit, hanem érdemben, komoly állásba?


Vagy teszem azt például (ez nem én vagyok) telebankos valaki vagy olyan állás amihez alig kell gazdasági tudás, abból hogy lehet a banknál komoly valaki?

Kockázatkezelés, stb.


Mások már egyetem után ilyen helyeken kezdenek. Én X év nem túl jó tapasztalattal hogyan tudnék váltani?



2022. jan. 14. 12:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Komolyabb állásokba ez nem releváns tapasztalat.

Pályakezdőknek ott vannak akik most végeznek, végeztek.

Mi a megoldás erre?

2022. jan. 14. 12:46
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Átmész hasonló poziba egy másik céghez, akik hagynak fejlődni. Sajnos sok helyen ez megy, felvesznek, ígérnek mindent, aztán ott ragadsz, mert hiába pályázol jobb pozit. Ezért nem szabad sokáig ilyen helyen leragadni.
2022. jan. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyváltással
2022. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Keress olyan állást ami érdekel. Megértelek. Ezek a SSC-k elég lélek ölök és (szerintem) unalmassak is.
2022. jan. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Milyen közgazdász? Milyen terület? Bachelor, vagy Master is van? Nyelvtudás? IT skillek? Soft skillek? Eddig elért eredmények? Valami speciálisabb terület, amihez jól értesz?

Millió lehetőség van. Igazából annál is több.

2022. jan. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pályázz meg olyan helyeket ahol 0 vagy csak minimális tapasztalat kell. Ez fizuban visszaesés lehet, de néhány év alatt behozhatod a lemaradást.
2022. jan. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát ha olyan egyszerű lenne mint páran írták, hogy pályázzak meg jobb pozíciót.

Nyilván SSC-be azért kerültem a diploma után mert jobb helyre nem sikerült. Az itteni tapasztalat pedig rendes vállalati állásra mennyire alkalmas?


Bachelor szakom van, gazdálkodás és menedzsment, de pénzügy és számvitellel is sokan vannak hasonló helyeken meg nemzetközi gazdálkodás, stb... szakokkal.


MSC szak elvégzése sokat segíthetne?

Ahogy nézem alapszakkal leginkább SSC állások várhatóak.

2022. jan. 16. 21:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Pedig csak ez a járható út. Ne végezz már el másik iskolát, felesleges. Nem azon múlik.

Ha teheted keress olyan céget, amelyik most telepszik le itt. Ott jobban lehet mozogni. Sajnos a legtöbb helyen be vannak betonozva a főnökök, ritkán váltanak.

Nézd, nekem így alakult a karrierem:

4 évet tanítottam, mellette elvégeztem levelezőn a külkert. Diploma után gyakorlatilag azonnal felvettek egy SSC-be, aminek persze nagyon örültem, hiszen majd háromszor annyit kerestem, mint tanárként. A munkához diplomát és 2 nyelvtudást kértek, de szerintem 8 általánossal el tudta volna látni valaki, most komolyan. 1 éve voltam itt, amikor pályáztam egy jobb pozit, a főnök közölte, hogy mit akarsz, te csak egy tanár vagy. (Szinte mindenki tanári diplomával volt ott, alig volt valakinek szakirányú diplomája, de meg sem nézte az önéletrajzomat.) Tudod, akkor kellett volna felállni, de ez egy vidéki cég, olyan sok lehetőség nincs, Pestre nem akartam menni. Amúgy a fiatalok kb. 1 évig maradtak ennél a cégnél, aztán leléptek, mert látták, hogy nincs feljebb. Én még egyszer próbálkoztam, egy egy éves külföldi kiküldetés lett volna, én már éltem külföldön egyedül, simán megbirkóztam vele, anyanyelvi szinten beszélek angolul. Erre megint azt mondta a főnök, hogy én egy hónap múlva sírva hazajönnék, és ő ezt nem kockáztatja meg. És a 200 fős számviteli csoportból kiküldte az egyetlen fiút. Akkor eldöntöttem, hogy inkább elmegyek szülni.

GYES-ről meg nem vettek vissza. Ugye milyen egy szép kis cég?! Sírtam, mint állat, de ez volt a legjobb, ami történhetett velem, mert szerintem még mindig ott lennék.

Fél év múlva felvettek egy oroszlányi céghez financial analyst pozícióba. Nem is tudom, hogy hogy sikerült, egy nagyon jó fejvadász ajánlott be, és angol nyelvű volt az interjú, mivel a nagyfőnök külföldi. Egyébként 4 év kihagyás után tényleg elég nagy kihívás volt, de megbirkóztam vele, és szakmailag nagyon sokat adott. Sajnos fejlődni itt sem lehetett, mivel eladták a céget, és vitték külföldre az egész könyvelést.

Utána elmentem egy IT-s céghez, ahol már úgy döntöttem, hogy nem érdekel, nem akarok semmit, csak legyen egy kényelmes munkám, majd a férjem csinál karriert, úgyis itt vannak a gyerekek. Most léptettek elő, pedig már nem is igazán akartam. Egyébként ennél a cégnél konkrétan láttam korábban is , hogy lehetne fejlődni, már ha akar az ember.

Szóval menj másik céghez. 1 év után próbálj feljebb lépni, és ha nem engednek, akkor menj megint másik céghez. Nem érdemes leragadni egy helyen, én ezt a tanulságot vontam le az életemből.

2022. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6-os voltam: szóval ha ki akarsz törni az SSC-ből, a "normális" vállalati szektorba úgy, hogy tényleg csak SSC-ben dolgoztál, akkor azt csak úgy tudod megtenni, ha olyan pozikat pályázol meg, ahol nem feltétlenül kell szakmai tapasztalat. Ez fizetésben visszaesést jelent, de mondjuk ha eltelik 3 év akkor simán kérhetsz sokkal többet máshol.

Pl. 3 évig GL könyvelő voltál Pesten, akkor kb nettó 400 lehet a kereseted. Ha szeretnél könyvelőként elhelyezkedni, akkor megpályázol egy pályakezdő pozit multinál nettó 270ért. Aztán 3 év múlva kérsz 400at máshol.

2022. jan. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
puncs.hu
2022. jan. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!