Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdász diplomával mennyire...

Közgazdász diplomával mennyire reális a későbbiekben külföldön elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Nagy álmom, hogy a jövőben egy skandináv országban éljek: Norvégia, Svédország, Finnország vagy Dánia, bármelyik szóba jöhet.

Most zajlik a felvételi és gazdálkodási és menedzsmentre fogom beadni a jelentkezésemet, mert ez tetszik a legjobban a nemzetközi gazdálkodás mellett. Oda viszont 160 ezret kell fizetni félévente, ha angolul tanulod, márpedig szerintem úgy érné meg a legjobban. Tehát marad a gazdmen.

Igaz, még először egy alapdiplomát kellene megszereznem, de gondolkoztam azon, hogy egy mestert csinálhatnék valamelyik skandináv országban. Mennyire reális az, hogy külföldön tudjak mesterképzést elvégezni? Sokaknak sikerül ez vagy inkább ne is ábrándozzak róla? Esetleg, ha valakinek van személyes tapasztalata, azt szívesen olvasnám.



2022. jan. 9. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Itthon ne tanuld angolul, nagyon rossz még a Corvinuson is.
2022. jan. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a nyelvtudáson múlik, hogy külföldön mit tudsz kezdeni vele. Neked a helyiekkel kell majd versenyezned a munkaerőpiacon, és ha nem beszéled közel tökéletesen az angolt és az adott ország nyelvét, akkor elég nagy hátrányból indulsz. Ezt lehet valamelyest ellensúlyozni kimagasló szakmai ismeretekkel és/vagy szakmai tapasztalattal, de a jobb pozíciókra általában bőven van helyi jelentkező is. Az angol önmagában kevés, elvárják hogy beszéld az adott ország nyelvét is.
2022. jan. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Azon gondolkoztál már, hogy a gazdálkodás és menedzsmenttel mihez fogsz érteni? Szerintem mindenhez egy kicsit, de semmihez se nagyon. Nem ad magas szintű ismereteket egy jól körülhatárolható szakterületen sem.
2022. jan. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Helló, én nemzetközire jártam otthon (BME) , alapképzés közben lett egy felsőfokú angol üzleti nyelvvizsgám, egy általános B2 svéd. Mesterképzést Göteborgban végeztem, most vagyok 2. vagyis utolsó évemben mesteren. Nagyon hamar megtanultam svédül, egyáltalán nem nehéz az angol/német után, sőt a nyelvtanja könnyebb szerintem. Közben dánul tanulok, és egy nagyon neves multinál vagyok gyakornok, bár át szeretnék menni a bankszektorba, itt Finance képzésre járok. Ha itt kint végzed a mestert senki nem fogja nézni, hol végezted az alapképzést. Hajrá :)
2022. jan. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!:)

Utolsóhoz lenne néhány kérdésem, nem bánod, ha írok?

2022. jan. 11. 13:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Írj nyugodtan :)
2022. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!