Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól számolták ki a fizetésemet...

Stefan91 kérdése:

Jól számolták ki a fizetésemet adott hónapban? Besorolási bér, alapbér? Micsoda?

Figyelt kérdés

Elsősorban szeretném leszögezni, nem az Én fizetésemről van szó, de mivel úgy talán érthetőbb a megfogalmazás, saját nevemben részletezném alább.

December hónapom így alakult munkakapcsán:


-10 nap munkanap

-4 nap kórházi kezelés (50%-os TP)

-2 nap háziorvos általi TP (azt hiszem az 60-67%)

-6 nap szabadság


Na most a bruttóm 167.400Ft ugyebár, mert előre megyünk, nem hátra..és hát itt ez a KSH szerinti 350.000Ft-os medion átlag, na mindegy is. Elnézést!

A lényeg..


Besorolási bér: 167.400Ft

Állandó TÖRZSBÉR: 82.639 Ft

Szabadság: 43.071Ft


Így kaptunk egy bruttót, ami 123.700Ft környéke...

Ebből nettót kaptam 82.000Ft körül..

Ebből adódik a kérdésem mivel nem ismerem magam ki e dolgokban kellően, s hiszem, hogy itt van sokkal okosabb, mint Én!

1 hónapra, 167.400Ft-os bruttóval, legyen kerek perec 6 nap táppénzzel, 82.000Ft nt. jár?

Ez kicsit érdekes számomra, mivel volt, hogy máskor is voltam táppénzen én mocsok...de nem kaptam még ennyire kevés fizetést?!

Nem, a bérszámfejtőnket nem érdekli konkrétan, nem kíván utánanézni.

Ezen felül kaptam bérlettámogatásra plusz 7.600Ft-ot, de ez lényegtelen jelenesetben, ez fizetésen felüli összeg, a br. nem képzi itt!

Hálás lennék, ha valaki tudna konkrétan választ adni nekem!



2022. jan. 18. 16:10
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Elnézést tényleg mindenkitől, medián, nem medion. Banális elírás!

Csak mivel a bérpapíron fel volt tüntetve, hogy mikor volt táppénzen az illető, ebből adódóan zavarodtam meg, ha egyszer 31-én küldte el a TP papírokat, tehát bérszámfejtés előtt tudták már mettől-meddig volt TP-n és nem számolták el?! Bár tény, a számítási résznél szimplán csak amit fentebb is írtam, -Állandó TÖRZSBÉR szerepel adott összeggel, illetve -Szabadság (6nap) adott összeggel.

Tehát való igaz, ott nem szerepel a táppénz/összeg. Ez most tűnt fel.

2022. jan. 18. 17:13
 12/14 A kérdező kommentje:
Kérem, ne menjünk bele, hogy mi, hol és mennyi. Mi medián, mi sem. Én is bánom beleírtam a kérdésbe, elnézést is kértem, s kérek is miatta. Pont nem érdekel! Köszönöm szépen! :)
2022. jan. 18. 17:15
 13/14 anonim ***** válasza:
A táppénzt nem is a bérszámfejtő fejti. Legalább is mi csak kieső időként tüntetjük fel a bérlapon, mert azt az Államkincstártól kapja, ha azok megkapták a szükséges papírokat. Szóval a kézhez kapott táppénz sose fog szerepelni a bérlapon, max a szabadság. Szóval a havi fizetése a munkahely által számfejtett összegből és az államtól kapott táppénzből fog összetevődni.
2022. jan. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A táppénzt nem a jelenlegi besorolási bérből számítják. A keresőképtelenség kezdetétől vissza kell menni 3 hónapot, onnan pedig visszaszámolni 180 napi átlagbért. (Jelen esetben kb a március-szeptember közötti átlagfizetés lesz a táppénz alapja).

A kórházi táppénz 50%, az otthoni 60 (nincs olyan, hogy 67).

2022. jan. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!