Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzban lehet hazudni...

Önéletrajzban lehet hazudni az évszámoknál?

Figyelt kérdés

Diploma után két évig nem tudtam elhelyezkedni illetve alkalmi munkáim voltak, utána szabadúszó voltam feketén.


Igazából csak annyit hazudnék hogy a diplomámat 1 évvel később írnám be és beírnám a szabadúszást is. Ezt így lehet?



2022. jan. 19. 18:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%

Figyi, nyugaton már sok helyen nem írnak évszámokat a CV-be, mert negatív diszkriminációra adhat okot az így kiszámolható életkor miatt, szóval szerintem meg is oldottuk most a problémád.

Én nem módosítanám, mert nem szép dolog hazudni, ráadásul ha kiderül, pláne évekkel, a teljes szakmai hitelességed, és meglévő képességeid dőlnek dugába, ezért én simán kihagynám, hogy mikor jártam egyetemre.

2022. jan. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Egy komoly munkahelyen elkérik a végzettséget igazoló dokumentumot és egyből megbuksz vele.
2022. jan. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

sajnos ez nem a nyugat, itt kérdeznek sajnos cifra kérdéseket is az állásinterjún


1 év is számít?


ha nem írok dátumot az jó lehet? vagy azért nem hívnak be mert nincsenek dátumok?


nehéz ez :(

2022. jan. 19. 18:13
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

En csak azt kerdeznem meg hogy megis milyen elonyt varsz egy ilyen pitianer, erdektelen hazugsagtol?


Elkerik a hivatalos vegzettsegeidrol szolo bizonyitvanyokat, azonnal kiderul hogy valami nem oke. A szemelyes interjun mit kamuzol majd be, elvitte a cica azt az evet?

2022. jan. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
Beírod 2 évre, hogy szabadúszó (bár szerintem a kutyát nem érdekel 2 év lyuk….)
2022. jan. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem tetszik nekik a két év lyuk és sokszor gondolom ezért nem hívnak be, ezért gondolkoztam ilyenen
2022. jan. 19. 18:16
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Kérdezhetnek, hogyne, de ha személyesen kérdeznek, nyert ügyed van, mert fölkeltette az érdeklődésüket az önéletrajzod.

Itt az a megoldás, hogy ne írj dátumot.

Annyi lesz ott, hogy "oktatás: XY Főiskola, Egyetem, Távolbanéző szak"

Nem hinném, hogy rákérdeznek, hogy miért nincs ott szám, az elég suttyó vidéki hr-es húzás lenne, de ha megkérdezi, nyugodtan mond meg őszintén, hogy nem kaptál munkát. Nincs benne semmi, nem mindenki végez jó konjunktúrában hiányszakmával, légy őszinte.

2022. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, ment a zöld mindenkinek!


Akkor kihagyom az évszámokat, megpróbálok egy olyan önéletrajzot összeállítani

2022. jan. 19. 18:21
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy nyugaton van ahol már nem nagyon írnak évszámokat, de itthon szokás, szóval ha nem írsz semmit akkor épp hogy felhívod csak a figyelmüket erre.


És ahogy előttem is írták, az első nap be szokás vinni a legmagasabb végzettséget igazoló papírt, szóval ha netalán észreveszik (bár valószínűleg nem fogják, meg mondhatod azt is hogy elirtad a CV-dben), akkor azért ciki magyarázkodni.


Hogy ha szabadúszó voltál, írd bele azt hogy mivel foglalkoztál aztán annyi.

2022. jan. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A diploma datumrol ne hazudj, mert ha felvesznek bekerik és azonnal bukta lesz. Inkabb a szabaduszo idoszakot nyujsd el.
2022. jan. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!