Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nagy interjú előtt felmerült...

A nagy interjú előtt felmerült pár részlettel kapcsolatban kérdésem, kérhetem a segítségeteket?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy "életem munkája" előtt állok, a 3 körös szűrés első 2 etapján túl vagyok, szerdán lesz a személyes találkozó.


A vezérigazgatóval már letegeződtünk, ezért felmerült a kérdés, hogy a helyre belépve a kollegáknak, recepciósnak hogyan köszönjek (magázás, tegeződés? Mindneki 25-40 közötti a cégnél.)


A bérről hogyan zajlik a tárgyalás pontosan? Ajánlatot kapok vagy tőlem akar hallani egy pontos számot? Ha túl sokat mondok (nem áll szándékomban, sőt, szakmában jártasak egyenesen keveslik az igényemet) akkor lenyugtázza és mehetek az utamra és kiválasztja az "olcsóbb" jelentkezőt, vagy ha fontos vagyok, akkor megmondja a keretet és megegyezünk?


Bértárgyaláson csak a főnök van bent, vagy bent lesz az is, aki a korábbi interjún a nyelvtudásomat mérte fel? (kicsi cég, nincs saját hr-esük)


Magyarországon bevett szokás a megköszönő levél (thank you letter) interjú után? vagy ezzel csak feleslegesen keltem azt a benyomást, hogy amerikai interjúkócsok gagyi videóit néztem a youtubeon.


köszönöm a válaszokat



2022. jan. 23. 04:10
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Szia, miért nem alszol ilyenkor?
2022. jan. 23. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
korán kelő vagyok
2022. jan. 23. 04:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha tul keveset kersz az is lehet gaz. Ha ket ugyanolyan ember van ugyanarra a pozira nem feltetlen az olcsobb a jobb mivel az olcso embert hamar elviszi a konkurencia...

En azt mondom nezz jol korbe hogy mennyit er az adott munka, 10-15 szazalekkal kerhetsz kevesebbet mint az atlag de sokkal ez ala ne menj.

Mindenhol mas a bertargyalas, lenyeg h nyugodt legyel, nem muszaj az elso szamot elfogadni, nyugodtan lehet probalkozni es tobbet kerni. Ha meg annyit adnak amit kertel akkor eleg valoszinu hogy ala lottel a bernek

2022. jan. 23. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Inkább lődd magad fölé mint alá. Ha fölé lövöd magad akkor elmondják, hogy nekik az sok, nem tudnak ennyit adni és tesznek egy ajánlatot kevesebbre.

Ha alá lövöd magad akkor joggal merül fel a kérdés bennük, hogy miért kérsz piaci alatti fizetést?

Nem végzed jól a munkád?

Önbecsülési gondjaid vannak? - ez bizonyos pozíciónál óriási hátrány.

Lehetne sorolni még. De az is benne lehet, hogy akkor az első adandó alkalommal elmész amikor valaki ajánl neked piaci fizetést. Vagy bérfesztség alakul ki, ha megtudod a kollegáid többet kapnak.


Persze ha normális a cég és az általuk tervezett ajánlatnál kevesebbet kérsz akkor fel fogják nyomni az ő bérsávjuk aljára, de ez sem mindenhol tőrvényszerű.


Szóval szerintem aki alá lő a bérsávnak az sokkal rosszabb mint aki fölé.

2022. jan. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!