Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdász diplomások nagy...

Közgazdász diplomások nagy része (80-90% talán??) tényleg SSC-s meg mindenféle egyszerű gazdasági irodista állásba kerül?

Figyelt kérdés

És csak kevesen szakmai állásokba, ahol komplett folyamatokat intéznek?


Nagy részük viszont csak apró részterületet fog SSC-ben?

vagy mindenféle alacsony szakmaiságú gazdasági állásba kerül állami szektorban, vagy önkormányzatnál?



És mi a titka, hogy van aki egyetem után komolyabb helyen tudja elindítani a karrierjét majd tényleg szakember lesz belőle?


Hogy lehet abba a szűkebb mezőnybe kerülni?



2022. jan. 26. 14:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
59%
Elvégzel egy mester pénzügyi matematikus képzést. és nem leszel SSC-ben.
2022. jan. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
74%
A "mi a titka" kérdésre a válasz: ambíció. :)
2022. jan. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%

Nincs abban semmi rossz, ha SSC-ben kezd valaki, mert oda simán fel is vesznek. Csak 1 évnél tovább nem szabad ott maradni. Ha nem engednek fejlődni, másik céghez kell átmenni. Ha volt már 3-4 különböző munkahelyed, akkor jobb eséllyel indulsz.

Én most SSC-ben vagyok coordinator, én szeretem, és nem panaszkodom.

2022. jan. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, írjon még aki tud segíteni más is!


Ambíció, oké, ez nyivlán így van. De mit lehet, mit kell tenni?

Hogy lehet lefordítani magyarra a magyart?



Mesterképzéssel már nem ilyen munkákat kap az ember?

Vagy csak a jobb keményebb mesterszakokkal?

Pénzügyi matematikus nagyon kemény, de kevésbé húzós matekos szakokkal is lehet?

2022. jan. 26. 22:24
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Ambíció: lehet, hogy az első munkahelyed nem álmaid pozíciója lesz. Semmi gond, el kell vállalni, de nem szabad beleragadni. Gyűjteni kell a tapasztalatot és közben folyamatosan küldeni a pályázatokat jobb helyekre. Ha valahol jobbat ajánlanak, lépj tovább.
2022. jan. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem bizonyos munkahelyeken lehet fejlődni, máshol meg nem. Nem a végzettség számít. Leginkább megfelelően kell nyalni a főnököknek. Sajnos tényleg így van. Eddigi összes munkahelyemen alkalmatlan vezetőkkel találkoztam csak. De ha a csapat jó, akkor a főnöknek könnyű dolga van.
2022. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

A karrierépítés kulcsa gazdasági területen a fokozatos és okos munkahelyváltás.

6 eve végeztem el az egyetemet, az első főállású pozícióm tulajdonképpen egy betanított irodai munka volt (nem ssc, de a munka jellege alapján akar az is lehetett volna), ami a problémamegoldó és kommunikációs képességeken kívül nem sok skillt igényelt. Aztán váltottam egy fokkal jobb de hasonló pozícióba, onnan pedig egy összehasonlíthatatlanul magasabb nívójú, komplex munkakörbe. Innen pedig előléptettek egy még magasabb szintre. Aztán így 6 év után tartok ott, hogy olyan pozíciókat tudok megpályázni ahova diploma után vágyódtam, de tapasztalat híján nem lett volna esélyem megkapni.


Szóval a lényeg az, hogy az égvilágon semmi gond nincs azzal ha SSC-ben helyezkedsz el pályakezdőként, csak fontos hogy ne ragadj ott és hogy okosan lepkedj előre és oldalra.

2022. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
57%
vagy maradj benne és okosan fektesd be a felhalmozott pénzt.
2022. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Részben igaz. És ennek valóban a korábban említett ambició az oka, helyesebben annak a hiánya. A közgazdász diplomát a piacképesnek számító végzettségek közül talán a legkönnyebb megszerezni (pláne kisebb vidéki- és/vagy magánegyetemeken). Egy orvosi, jogász, mérnöki vagy informatikus diplomát nem tudsz úgy megszerezni, ha rohadtul nem érdekel, nem akarsz benne dolgozni, és nincs motivációd. Egy közgazdász diplomát viszont igen. Tudom, mert egy nagyobb nevű egyetemen végeztem, és láttam az évfolyamtársaimon, hogy van, aki 6-8 év alatt, de előbb utóbb összehozza a diplomát. Gyakran úgy is, hogy már ő is tudja, hogy nem akar a szó klasszikus értelmében vett közgazdászként dolgozni, de már nincs sok hátra.

Ezek után bekerül valamilyen olyan helyre, amit te is írtál, és lényegében szellemi szalagmunkás lesz. Azt a 10 munkafolyamatot, amit nagyon muszáj, betanulja, és nagyon vigyáz rá, nehogy egy 11-iket meg kelljen tanulni. És igen, papíron közgazdászként ott van egy munkahelyen, miközben egy jobb képességű középiskolás is el tudná végezni azt a munkát, amit ő.

Aki ambíciózus, motivált, szeretne újat tanulni, az pár éven belül vagy cégen belül feljebb/máshova tud lépni, vagy ha erre nincs lehetőség, akkor keres másik munkahelyet. Azt a HR-esek is szokták szeretni, amikor valaki azért vált, mert újat szeretne tanulni, több szeretne lenni. Emaitt ne aggódj: aki nagyon akar, az tud dolgozni.

Az esélyeidet azzal tudod növelni, ha képzed magad. Ez egyrészt munkatapasztalatot is jelent, másrészt a szó klasszikus értelmében vett képzéseket: nyelvtanulás, mesterdiploma, kapcsolódó szakmák, képzések, tanfolyamok, stb.

2022. jan. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
0%
En a kozgaz utan business analyst lettem egy szoftvercegnel, most meg nagybankoknak tervezek IT rendszereket. Tanulni kell a kg melle valami mast is, ugy nagyot lehet szakitani.
2022. febr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!