Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdász diplomások nagy...

Közgazdász diplomások nagy része (80-90% talán??) tényleg SSC-s meg mindenféle egyszerű gazdasági irodista állásba kerül?

Figyelt kérdés

És csak kevesen szakmai állásokba, ahol komplett folyamatokat intéznek?


Nagy részük viszont csak apró részterületet fog SSC-ben?

vagy mindenféle alacsony szakmaiságú gazdasági állásba kerül állami szektorban, vagy önkormányzatnál?



És mi a titka, hogy van aki egyetem után komolyabb helyen tudja elindítani a karrierjét majd tényleg szakember lesz belőle?


Hogy lehet abba a szűkebb mezőnybe kerülni?



2022. jan. 26. 14:44
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Te átnyergeltél az IT szektorba, informatikusnak. Nagyon jó dolog az, de akkor onnantól fogva nem közgazdász.


De akik közgazdászként komoly, értelmes állásokban dolgoznak, én arra kérdeztem rá.

Mert azért bőven vannak olyanok.


Akinek ilyen ambíciói vannak, hogyan tud ilyen pozíciókba kerülni?


A tanuljon mást és legyen belőle más valami az nem válasz erre.

2022. febr. 13. 21:24
 12/30 A kérdező kommentje:

Többen írtátok az ambíciót amivel 100%-ig egyet értek, de önmagában az semmire sem elég. A szorgalom és akarás mellé az is kell, hogy az ember tudja, hogy mit kell csinálni.


Erről szólt a kérdésem.



Az pedig, hogy kezdésnek valami szakmaiatlan gyenge kis közgazdász irodista állás is megteszi, én kétlem.

BIztos van aki onnan is kitör, de onnan már százszor nehezebb, mert telik az idő és nem szerez értelmes tapasztalatot.



Vagy ugyanígy például egy telebankárból, telebankos ügyintézőből ugyan mikor lesz hitelkockázatelemző, folyamatszervező, befektetéselemző, stb.... (Ezek nem IT-s elemző pozíciók, hanem közgazdász állások.)

2022. febr. 13. 21:27
 13/30 A kérdező kommentje:

9., azt hiszem te érted a kérdésem lényegét nagyon is.


A tömegdiplomák korában biztos sokan vannak akik be is érik gazdasági irodista állásokkal, nem is akarnak többet.

De biztos sokan vannak akik ugyan akarnak, de az elején kénytelenek elvállalni ami sikerül, utána pedig beragadnak.



A képzik magukat nyilván az a kulcs.

Írtad a mesterképzést.


Mesterdiplomával már azért komoly esély van értelmes, komoly, szakmai állásokra?


Mert gondolom SSC meg mindenféle egyszerű gazdasági kis állásocskákba inkább alapdiplomával kerülnek az emberek. Vagy nem?

2022. febr. 13. 21:30
 14/30 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy hetek óta nem válaszoltam.

Nem gyakran járok ezen az oldalon és teljesen elfelejtettem, hogy itt feltettem egy ilyen kérdést.

2022. febr. 13. 21:31
 15/30 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a problémám. Nehéz szakmai állásokhoz jutni. A legtöbben elmennek SSC-be, HR-esnek, sales-esnek stb.. de ezeknél az állásoknál csak a papírt nézik, sokan jogászként meg bölcsészként dolgoznak ilyen pozíciókban.


Ami tényleg komoly szakmai állás abból meg kevés van. Talán ha bekerülnék az MNB Monetáris Tanácsába

2022. febr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

9. vagyok

Igen, a mesterdiploma részben javít a lehetőségeiden, de nem számottevően. Az, hogy milyen helyekre jutsz be, elsősorban rajtad múlik, hogy milyen munkákra jelentkezel, hogy milyen munkakörökben/munkahelyeken maradsz ott évekig, és mennyire igyekszel kitörni belőle, fejlődni onnan.

Erre nincs egy általános érvényű megoldóképlet, hogy ha ezt vagy azt a képzést végzed el, akkor biztos, hogy ilyen munkaköröd lesz. A diploma addig a pillanatig fog számítani, amíg behívnak állásinterjúra. Onnantól már senkit nem érdekel, mert rád, a te skilljeidre, valós tudásodra lesznek kíváncsiak.

2022. febr. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Mindenhol azt lehet olvasni, hogy "rajtad múlik" meg ambíció illetve, hogy nem a papírra kíváncsiak, hanem a skillekre és a valós tudásra.


Én ezzel egyetértek, elfogadom, hogy így működik és azt is értem, hogy miért.


Viszont ez így túl általános, felszínes megközelítés.

Ezt egy egyetemistának, aki még nincs benne ebben a világban, ki fordítja le hétköznapi nyelvre. Hogy tényleg mit csináljon.


A személyes skillek részben fejleszthetőek, részben adottak, ezen mondjuk nem is kell sokat magyarázni.


De a valós tudás?

Aki mögött még nincs ott X év szakmai múlt, hanem még egyetemista annak ugyan milyen valós tudása lenne?


Az amit megtanult az egyetemen meg egy kicsit amit a gyakornoki helyén. De az úgyis csak nagyon részterület. Rosszabb esetben pedig nem is engedték gyakornokként valami komolyabb dologgal foglalkozni.

2022. febr. 14. 10:17
 18/30 A kérdező kommentje:

"Az, hogy milyen helyekre jutsz be, elsősorban rajtad múlik, hogy milyen munkákra jelentkezel"


Igen, persze, hogy ezen is múlik, mert aki nem jelentkezik biztos, hogy nem is fog bekerülni.


De egészen biztos, hogy nem úgy működik, hogy a sok SSC-ben részfolyamatokat csináló irodista be tudott volna kerülni kockázati területre, elemzői állásokra, stb, stb, stb... csak ő azt mondta, hogy nem is jelentkezik, mert neki az SSC-s irodista állás is elég.


A másik pedig, hogy ha olyan állásban kezd valaki ami nem szakmai, nem komoly, az jelent majd tapasztalatot komolyabb helyre?


Az egyetem már egyre messzebb van, eltelt egy-két-három év. A szakmai tapasztalata pedig gyengécske.

Ugródeszkának hogy lenne jó?

2022. febr. 14. 10:20
 19/30 anonim ***** válasza:
71%
Számít az is, hogy milyen szakra mész. Egy alkalmazott közgazdaságtannal könnyebb bekerülni komolyabb helyekre, mint egy gazdmennel
2022. febr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Én építőmérnök vagyok, kitanultam egy nyelvet és simán fölvettek ssc-be. Kb 4 nap alatt betanultam. Semmi nem volt az egyetemhez képest. Viszont a fizu jobb, mint építőmérnökin, több a csaj és kevésbé stresszes.
2022. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!