Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szimpatikus dolognak tartjátok...

Szimpatikus dolognak tartjátok, ha a vendéglátóipari munkáltató próbanapot szeretne szervezni?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy pultos állásra. Nem beszéltünk még a részletekről, az interjú előtt állok, a telefonbeszélgetés alatt említésre került a próbanapos dolog.

Utána olvastam, és azt találtam, hogy törvénytelen egészségügyi alkalmassági nélkül vendéglátóiparban akár egy napot is ledolgozni. Nekem ez az egész már most nem szimpatikus. Másfelől gyanítom, hogy bejelentés nélküli lenne és fizetni sem fizetne érte.

Nem tudom, hogy egyáltalán raboljam-e az időmet, meg a másik fél idejét azzal, hogy elmegyek az interjúra, vagy hagyjam a francba.

Valaki légyszi adjon valami tanácsot!

Köszönöm szépen előre is.



2022. jan. 26. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket előre telefonon kérdezd meg, és a próbanap akkor indulhat, ha a szerződésed már aláírták.

A próbanapra is kötelező fizetni, de jól látod: ha ezt meg akarják spórolni, akkor trükközni fognak.

Ja, amúgy ez nem munkaügyi kérdés?

2022. jan. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, hova mész próbanapra, de ha hozzánk jön valaki akkor bejelentéssel+ minden egyébbel jogszerűen jön (tudod ki fizeti a milliós bírságokat xd)

De a vendéglátásban gyakori a próbanap, mert akkor úgy el tudják dönteni, hogy oké jó leszel a melóra vagy sem. Mert ha neked pl nem tetszik a munka, de már van szerződésed vagy fordítva, hogy a munkáltatódnak nem tetszik a munkád akkor mehet b4szakodás a felmondási idővel stb…

De szerintem azért nem említettek ilyeneket, mert ez alapból értetődő, hogy valaki jön dolgozni (akár tetszik, akár nem) fizetést kap érte. Bár ez a mi esetünkben van, remélem hasonlóan gondolkodó munkáltatót fogsz ki mint amik a mi alapelveink, és nem egy idiótát.

Sok sikert!

2022. febr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!