Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 43 éves vagyok, még sose...

43 éves vagyok, még sose dolgoztam, most lett diplomám - levelező - mehetnék dolgozni, van is kedvem még nincs is, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elvoltam eddig, mert örökség, pár passzivat hozó befektetés miatt, van 3 ingatlan, meg egy diplomás bernek megfelelő passzív havonta.


De megcsináltam egy sulit. Ami úgy ahogy érdekel.


Mehetnék melózni. De mivel sose voltam még félek.


Hogy küzdjem le?

Hogy fogadjam el, h én is csak egy vagyok a sok ember közül akik dolgoznak?


Mert meg akarom tapasztalni a munkát és a családomnak is megmutatni, a feleségemnek is, h tudok dolgozni. A sulit is azért csináltam meg részben.



2022. jan. 26. 23:09
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
83%
Milyen szakirany ez pontosan? Kapcsolodik legalabb egy kicsit az eddigi tevekenysegedhez vagy befekteteseidhez? Egyebkent megertem, en is keson, harminc evesen kezdtem el dolgozni es elegge sokkolo volt elsore, hogy nekem mostantol napi minimum 8 orat itt kel rohadjak. Az egyetlen dolog, ami segit, ha olyan munkat talalsz, ami kielegiti az egzisztenciadat es szereted is. Illetve ha van valamennyi autonomiad, pl. nem csak parancsolnak neked, hanem te magad johetsz ra a dolgokra es miertjere.
2022. jan. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
67%

Bár erősen az az érzésem, hogy a kérdés kamu, de azért válaszolok:


Ha eddig passzív jövedelemből éltél, akkor igencsak meg fog lepődni 20 év múlva, amikor eléred a nyugdíjas kort és egy árva fillért nem fogsz kapni.

A lakáskiadás meg a pénz sem tart örökké, emlékszem arra a 2008-as válság után, hogy üresen álltak a lakások még itt, Bpesten is.


"De megcsináltam egy sulit. Ami úgy ahogy érdekel."


Ha érdekel, akkor hajrá, vágj bele és fedezd fel a szakmával és a munka világával járó "érdekességeket" :-)

2022. jan. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
72%
Árra vársz, oldozzunk fel a munka alól?
2022. jan. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:

Lesz nyugdíjam, ha meg most elkezdem a melót.


Nem kell feloldozni. Akarok dolgozni, de ennyi lazulás, szabadság után félelmetes.

2022. jan. 27. 00:12
 5/61 anonim ***** válasza:
86%

Hát, nehéz lesz az biztos. A nyolc, de ebedszunettel együtt inkább 8,5-9 óra plusz az oda vissza út.

Meg a sok Hr-s kérdés, hogy mit csinált eddig, miért nem dolgozott. Persze el lehet nekik szóba mondani, normális ember megérti. Álláskeresésnél inkább az lehet a buktató, hogy ennyi idősen kvázi üres az önéletrajzod. Bár nem kötelező életkort meg születési dátumot feltüntetni, és ahol nem kérik, én a fényképet sem erőltetném.

Igazából szerintem meg ez is könnyebb helyzet, mint egy kismamának visszatérni a munka világába, ott a munkáltatók az önéletrajzi időbeli "lyukkal" egyből kimatekozzák, hogy a jelöltnek kisgyereke van.


Egyébként szerintem is kamu a kérdés. 43 éves ember érettebben fogalmaz, ha dolgozott, ha nem.

2022. jan. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
21%
2: 10 èv után jár nyugdíj màr, persze az osszeg az eddigi levonásai alapján szàmítódnak majd. Ha van annyi passzív pénz hogy egy keresetnyi osszejön belőle plusz mèg 3 ingatlan is mellette akkor én nem is mennek el alkalmazottnak.
2022. jan. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
32%

Már megbocsáss, de ha tanultál eddig... És nem pl börtönbe voltál, vagy korházban, hanem tényleg ezt az időt csak tanulással töltötted én soha az életbe nem alkalmaználak...


Olyan hiper túlképzett lehetsz, ki se bírnálak fizetni...


Nem bántásból írom.

2022. jan. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
82%
Menj el részmunkaidőben, nem lesz annyira sokkoló. Ki a fene szeret 8 órát dolgozni?
2022. jan. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
85%

6-osnak: rossz hírem van: Magyarországon min. 20 év munkaviszony szükséges az öregségi nyugdíjhoz:


"(2) Öregségi teljes nyugdíjra az jogosult, aki

a) a születési évének megfelelő – az (1) bekezdésben meghatározott – öregségi nyugdíjkorhatárt (a továbbiakban: öregségi nyugdíjkorhatár) betöltötte, és

b) legalább húsz év szolgálati idővel rendelkezik."


Forrás:

[link]


Kérdezőnek: 8-asnak nem is rossz az az ötlete, hogy próbáld meg először részmunkaidőben.

Vagy ha olyan típusú a képzettség, akkor akár vállalkozásban.

2022. jan. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
58%
És aki semmit nem dolgozik, csak segélyen él, az is megkapja a 28 ezer forintját. A lényeg, hogy aktív éveidben fektess be, mert elnézve a mai fiatalokat, nem biztos, hogy nekünk ki fogják termelni...
2022. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!