Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 43 éves vagyok, még sose...

43 éves vagyok, még sose dolgoztam, most lett diplomám - levelező - mehetnék dolgozni, van is kedvem még nincs is, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elvoltam eddig, mert örökség, pár passzivat hozó befektetés miatt, van 3 ingatlan, meg egy diplomás bernek megfelelő passzív havonta.


De megcsináltam egy sulit. Ami úgy ahogy érdekel.


Mehetnék melózni. De mivel sose voltam még félek.


Hogy küzdjem le?

Hogy fogadjam el, h én is csak egy vagyok a sok ember közül akik dolgoznak?


Mert meg akarom tapasztalni a munkát és a családomnak is megmutatni, a feleségemnek is, h tudok dolgozni. A sulit is azért csináltam meg részben.



2022. jan. 26. 23:09
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
73%

"ha végzettségemben lesz értelmes munka azt megpályázom mindenképpen"

Mi ez a különleges végzettség, hogy nincs értelme munka, amihez ez kell?

2022. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
52%

"Ha eddig passzív jövedelemből éltél, akkor igencsak meg fog lepődni 20 év múlva, amikor eléred a nyugdíjas kort és egy árva fillért nem fogsz kapni."


Barátom, te is igencsak meg fogsz lepődni, ha 20 év múlva neked sem lesz nyugdíjad, mert addigra ellopják azt is, plusz az öregedő társadalom miatt egyre kevesebb a fiatal, egyre több az öreg, ami rohadtul nem tesz jót a rendszernek sem, mert ugye a fiatal munkakékes korú teremti meg az adójából a nyugdíjra valót. Minél több ember szorul nyugdíjra minél kevesebb adózó munkavállalóval szemben, annál nagyobb szívás. Szóval sztem 20 év múlva esedékes állapotról kár beszélni ma, nekem lenne rá tippem, hogy addigra eleve 70 felett lesz majd a korhatár is.


Kérdező: ha nem kamu a kérdés, és valóban ez a helyzet, sztem nagyjából mindenkinek ez az álma. Hogy sose kelljen dolgoznia, mégis megéljen. Én őszintén mondom, dolgozok 21 éves korom óta, irodai munka, de igazából mindegy is milyen munka, nagyon kevesek tudják azt csinálni állandóan, amit tényleg szeretnek. Valójában unalmas, monoton, felesleges időpazarlás szinte minden munka. Napi 8 órát elvesz az életedből, amit sose kapsz már vissza, ahelyett nézhetnél egész nap sorozatokat, játszhatnál, utazhatnál, járhatnád a várost. Ehelyett van egy nyomorult főnök, aki általában semmihez nem ért, csak pofázik, vannak a seggnyalók, akik így jutnak előrébb, besúgók, kétszinű emberek stb. Sztem senki nem dolgozna, ha passzív jövedelemből havi nettó 250 ezer forint legalább bejönne neki, esetleg inkább egy saját vállalkozás, ott legalább, ha éjjel-nappal dolgozol is, a saját vagyonodat gyarapítod, nem másét.


Az emberek kétharmadának undora van bejárni dolgozni, az a duma, hogyha azt csinálod, amit szeretsz, akkor sose érzed úgy, higy dolgozol, ez nem állja meg itt a helyét, mert amit az ember szeret, azzal sok esetben nem lehet dolgozni, mert nem élsz meg belőle. Csak kevesek vannak totál megelégedve a munkájukkal. Én is látom a munkahelyemen, aki ott dolgozik már 20 éve, már szinte ki van idegileg, ha egy papírt arrébb kell tenni az asztalon.


Persze nem lebeszélni akarlak róla, néha napján nekem is vannak olyan napjaim, amikor még éppen pont szívesen megyek be, de ez egy évben kb 20 nap max. Megpróbálhatod, bár munkatapasztalat nélkül 43 évesen nem biztos, hogy egyszerű elhelyezkedni. Valahol azr olvastam, hogy már 35 fölött is nehezebb bizonyos állásokra bekerülni, persze kérdés, mit tanultál, és mit szeretnél. Kipróbálhatod magad akár, de én lehet vállalkozáson gondolkodnék, ha lenne hozzá alapom. Mondom, nem akarlak semmiről se lebeszélni, mert a munkát is meg kell valahol tapasztalni, de én pl. cserélnék veled. 😂

2022. febr. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
65%

"Napi 8 órát elvesz az életedből, amit sose kapsz már vissza, ahelyett nézhetnél egész nap sorozatokat"

Az aztán az élet! :DDD

2022. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, h vállakozást jelenleg nem szeretnék.

Megcsináltam egy diplomát, levelező tagozaton, nem volt vészes.


Hiába vagyok pályakezdő ennyi idősen, ez nem lehet nagy probléma.

Mondjuk vállakozó voltam és annyi.

Max 1 hónapra kivaltom a KATA-t, úgyis csak az utolsó munkahelyről kérnek papírt ha kérnek egyáltalán.

Mert azt nyilván a pályázatomba is mindig le fogom írni, h ez új terület nekem, 5re lediplomáztam, de eddig más területeken dolgoztam.


Erről hosszan lehetne írni milyen volt ennyit lazulni.

Volt, h untam. De többségében felszabadult érzés, amit nem tudtam senkivel megbeszélni, mert nem értik. Aki az ismeretségi körömben hasonlóban van az 3 ember, de fiatalabbak. Meg drogoznak közbe, soha nem volt rendes kapcsolatuk. Meg van, h elkapja őket valami és akkor nagyon csicska melóba elmennek, mert végzettség nincs. Meg nem passzivból élnek. Hanem örökség ami mindig fogy vagy pl. ilyeneket csinálnak, h kocsira kérnek a szülőktől, h akkor azzal fognak vállalkozni vagy az kell a melóhoz. Aztán kapott is egy 4.5 milliós kocsit, amivel oscarozott pár hónapot aztán eladta a kocsit és akkor abból elvan 1-1.5 évig, h aztán mi lesz nem tudja.

Ez így nem jó.


Nekem annyiból jobb, h van feleségem 8 éve. Aki szeret, elfogad. Neki tényleg kb. hobbija a munkája és nem érdekli, h én ennyit nem dolgoztam. Mert neki ebből gondja nem volt, sőt... Meg azt mondja tudja, h előbb utóbb elmegyek úgyis.

Lett gyerekünk.

Van saját lakásunk, ráadásul elég nagy.

Valamennyi pénz elrakva.


Nekem is volt, h rácsúsztam a piára vagy másra de nem tartott soká. Inkább ilyenek voltak, h usziba mentem minden nap, csak nyugdíjasok voltak még én. Vagy könyvtárba jártam. Városba sétálgattam. Nyáron nyilván strand. Sok erdőjárás. Kb. minden filmet láttam ami ér valamit. Sokat olvastam. Nem sokat de volt, h 1-2 hétre egy egy PS vagy PC játékra rákattantam. Párszor voltam hosszabb ideig Németországban és Angliában.

Utolsó években a suli is ott volt.

Feleségem előtt a csajozás is sok időt elvitt. Voltam több hosszabb meditációs elvonuláson is.

Így eltelt.


De idővel lemegy a passzívam annyira, h nullára vagy mínuszba jönnek ki. Szóval így is úgy is kell a munka.


Viszont vállakozást nem szeretnék. Mert az úgy jó, ha nagyon sok energia bele van téve.

Ha alkalmazottnak elmegyek a szakmámba akkor 8ból kb. 5 óra a tényleges munka és nem kockáztatok semmit.

Majd esetleg úgy csinálnék vállakozást, mert van pár ötletem, h dolgozom és a fizu nagyrésze meg jó ideig nem kell, vagyis félre lehet tenni és akkor annak egy részét ha megkockáztatom az belefér. De fokozatosan kell, mert kevesebb idő és energia alkalmazottnak lenni, mint vállalkozni, legalábbis nekem.

Ezért most ez a cél, h a felsőfokú angolt megcsináljam, meg jogsit ez még kb. 1 év. Aztán gőz erővel pályázók majd. De addig is ha van valami tényleg jó akkor beadom.

2022. febr. 2. 18:18
 25/61 anonim ***** válasza:
82%

"most ez a cél, h a felsőfokú angolt megcsináljam, meg jogsit ez még kb. 1 év. Aztán gőz erővel pályázók majd."

Nem akarsz te dolgozni... Elleszel ugyanúgy, mint eddig még 10-20 évig simán...

2022. febr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
65%

Egyetértek 25 -össel.

Aki ilyen az nem akar dolgozni, csak játsza az eszét...

2022. febr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
67%

22-es-nek:


""Ha eddig passzív jövedelemből éltél, akkor igencsak meg fog lepődni 20 év múlva, amikor eléred a nyugdíjas kort és egy árva fillért nem fogsz kapni."



Barátom, te is igencsak meg fogsz lepődni, ha 20 év múlva neked sem lesz nyugdíjad, mert addigra ellopják azt is,..."


Akkor most mondok Neked egy meglepőt: nem 20 év múlva fogok nyugdíjba menni, hanem 2-3 év múlva, "barátom" :-)

És igen, valószínűleg tolni fognak még a nyugdíjkorhatáron, de az én korosztályomnak már így is 10 évet (!!) toltak rajta: 55 évről 65-re :-(

2022. febr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem még tanulj 10-15 évet, rád fér :)
2022. febr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
71%

Tudom, hogy kamu, de


Miért kéne bejelenteni magad katába, meg miért lenne üres a CV?


2001-2022 Ingatlan menedzsment (saját vállalkozás)


Ennyike…

2022. febr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
83%

Van egy passzív diplomás havi jövedelmed, és te dolgozni akarsz menni?


Ember, magadnál vagy te?


Csinálj egy Kft-t azonnal, aztán vegyél fel biorobotokat takarításra, ablakpucolásra, kerti munkákra stb.


Csinálj minimál eszközigényű szolgáltatásra alapuló "költségszámla" gyárat!

Aztán célozz meg pár nagyobb lehetőleg kormányközeli céget.

2022. febr. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!