Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van lényeges különbség a...

Van lényeges különbség a BSc-t végzett, teljes állásban dolgozó alkalmazott, és ugyanilyen munkakört betöltő, ugyanilyen végzettségű MSc hallgató órabére között?

Figyelt kérdés

A hallgató nem tud heti 40 órát dolgozni, csak 20 körül, és a tanulmányok a cég részéről is megkívánják a rugalmasságot, viszont a diákmunkára vonatkoznak adókedvezmények, ezért nekem nem egyértelmű a válasz. 25 év alatti hallgató vagyok, most keresek munkát, és úgy szoktam számolni, hogy megkapom körülbelül ugyanazt az órabért.

Ezzel kapcsolatban mik a tapasztalataitok? Naív vagyom hogy ennyit szeretnék? Vagy jól gondolom, hogy jogos kérés a leendő munkáltatóimmal szemben, hogy piacképes végzettséggel, értékteremtő munkával többet szeretnék keresni, mint egy betanított munkás, vagy egy BSc-t sem végzett diák?



2022. jan. 30. 13:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%
Hát èn ismertem bsc-s mèrnököt aki talpra esett volt és többet keresett mint egy msc-s minden fajta extra képzèsekkel. Az egyik terhelhető volt ès önálló a másik meg csak gyűjtögette a papírjait.
2022. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Akkor fussunk neki megint, mert úgy látom még mindig nem sikerült:


Tegyük fel hogy Aladár 2022 januárjában végzett Budapesten Zabhegyező mérnök BSc-n, majd munkát vállal teljes állásban, 40 órában.


Bertalan pedig Aladár évfolyamtársa volt, de ő úgy dönt, hogy mélyíteni szeretné ismereteit, ezért folytatja tanulmányait MSc-n. Mellette Bertalan nem lusta, és szeretne szakmai tapasztalatot gyűjteni, ezért heti 20 órában dolgozik olyan feladatkörben, mint Aladár.


A kérdés az, hogyha Aladár 1 óra alatt 2500 pengőt keres, akkor Bertalan elvárhatja-e, hogy óránként 2500,vagy legalább 2300 pengőt keressen?

2022. jan. 30. 18:23
 13/17 A kérdező kommentje:
Tehát NEM az a kérdés, hogy okleveles Zabhegyező mérnökként 2025-ben többet fog-e keresni Bertalan, mint Aladár. Hanem az, hogy hallgatói jogviszonya alatt, gyakornokként kevesebbet fog-e kapni Berci, mint Aladár m
2022. jan. 30. 18:25
 14/17 anonim ***** válasza:
50%
Megmondtuk már, hogy igen, kevesebbet fog kapni, csak nagyon szeretnéd hinni, hogy gyakornokként megkapod a főállású fizuját.
2022. jan. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
8 válaszból 6 félreértette, úgyhogy megint nem értem ezt a stílust, amikor csak pontosítottam.
2022. jan. 30. 19:24
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert részmunkaidős, kapjon teljes bért? Ha a heti 20órában többet és jobban teljesít, akkor érthető. Azért mert, talán majd lesz egy papírja és hasznos tudása, a talán miatt nem nagyon fognak fizetni. Bsc részmunkaidős bérrel számolj 1750pengővel
2022. jan. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem jogos kérés, csak a kezdők esetén a legtöbb munkáltató viszonylag kötött bérsávokkal dolgozik, hogy "ne legyen bérfeszültség". Szóval gyakorlatban esély nem sok van rá.
2022. okt. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!