Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kérjek gondolkodási...

Hogyan kérjek gondolkodási időt állásajánlat után?

Figyelt kérdés

Kb azonos időben interjúztam két céggel, akik mindketten a héten ígértek visszajelzést. Az egyiktől ma jött email, hogy szeretnének beszélni velem, gondolom ajánlattétel végett. Szeretném viszont megvárni a másiktól is a visszajelzést. Hogyan kérjek gondolkodási időt az elsőtől? Mennyire veszik ezt rossz néven a HR-esek?

Azt nem szeretném, hogy elfogadom aztán szerződésírás előtt mégis lemondom ha úgy alakul, szerintem ez rossz szájízt hagy utána mindenkiben.



2021. dec. 7. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyeztess a ceggel altalaban egy het, vagy hetfoig van haladekod visszajelezni, eddig beuszhat a masik ajanlat. Ha helyben varnak a valaszt nyugodtan szolj nekik hogy szeretnel kerni egy kis gondolkodasi idot pld hétfőig, jobb helyeken ezt siman megengedik. Persze voltam olyan cegnel ahol ugymond felhabordotak h nem egybol mondok igent... Nem is kell mondanom, igent mondtam es probaido 2. Heten megjott a masik ajanlat es felmondtam...
2021. dec. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyiktől ma jött email, hogy szeretnének beszélni velem, gondolom ajánlattétel végett."


De ezt csak gondolod.. Én a helyedben belemennék ebbe, mert mi van, ha a másiktól meg azt jelzik vissza, hogy köszönjük, nem önre esett a választás.

Azt mondjuk csak Te tudod, mert nem árultad el, hogy melyik munka lenne a vonzóbb számodra, melyikhez mennyit kell utazni, stb.

Én nem kérnék gondolkodási időt, hanem jelentkeznék - menet közben kiderül úgyis, hogy mi a helyzet a másik munkahelyen.

De ha mindenképp húzni akarod a dolgot, akkor elmondhatod, hogy máshová is jelentkeztél - csak nehogy aztán két szék közül a pad alá essél.

2021. dec. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Eléggé biztos vagyok benne, hogy ajánlat lesz, mivel egyrészt még életemben nem kaptam telefonos elutasítást, másrészt az interjúk végig nagyon jól sikerültek, ezt az interjúztatók is mindig mondták.


Amúgy a második kicsit jobban tetszene de persze pénzfüggő is a dolog. A két szék között a pad alá helyzettől félek viszontf én is :(

2021. dec. 7. 14:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Rafeszulsz. 2 parhuzamos palyazatot boven lehet managelni. 12-t mar nehezebb.

Beszelj veluk mit akarnak. Ha kapsz ajanlatot, mondod hogy koszonom, atgondolom es jovo het elejen (keddig) visszajelzek. Nem kell tobbet mondani, ez teljesen termeszetes. Ha surgos maximum mondjak hogy legyen szives meg a heten visszajelezni. De lehet hogy masodik korre hivnak.

A masik cegtol ha nem fut be megkereses, penteken delutan telefonon erdeklodhetsz mik a kilatasaid.

2021. dec. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Eleve tobb ceggel szokas egyszerre interjuzni a berverseny miatt, ezzel tisztaban van a munkaltato is.
2021. dec. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Simán mondhatod, hogy átgondolod és x napig visszajelzel.

Pl. ha ma beszélsz velük, akkor péntekig simán kérhetsz gondolkodási időt. Ha meg csütörtökön, akkor hétfőig.


Nekem is úgy volt, hogy kedden felhívtak az ajánlattal. Mondtam, hogy átgondolom, természetesnek vették és annyit mondtak, hogy péntekig jelezzek vissza. Még volt bent egy másik pályázatom. Onnan csütörtökön reggel megjött az elutasítás, hívtam is őket, hogy köszönöm, elfogadom. Egy éve itt dolgozok.

2021. dec. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Időközben csodával határos módon hívtak a másik helyről is, és elküldték az ajánlatot. Ők egyből mondták is, hogy meddig jelezzek vissza. Úgyhogy most már csak gondolkodni kell :)
2021. dec. 7. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!