Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Feladhatom nyugodtan, vagy...

Feladhatom nyugodtan, vagy maradjak a mókuskerékben?

Figyelt kérdés

Állami szférában (nem köztisztviselő) dolgozok, de már évek óta csak szenvedek benne tulajdonképpen, már néhányszor váltani akartam, de nem mertem lépni. Valahogy azt érzem, én ettől többre lennék hivatott, nem erre az irodában ülésre.


De ha előveszem a józan eszem, akkor visszatart mai napig az, hogy úgy érzem a versenyszféra nem stabil, ha rossz helyre jelentkezem, ha ott se érzem jól magam, vagy adott cég befuccsol, akkor kereshetek megint újra és újra, próbanap próbahét, majd ismét, közben fogy a megtakarítás. Éppen ezért nem lépek, inkább küszködök tovább a biztos fizetésért még ha állandósuló fejfájásom is van, görnyedek, fáj a nyakam stb., akkor is. Az anyagi biztonság miatt inkább hagyom hogy tönkremenjek lelkileg, és később fizikailag is.


Ti váltanátok most ha lenne lehetőségetek, de kevesebb a fizetés, és nehezen összeegyeztethető a munkaidő párotok beosztásával?


Vagy mit csináljak hogy javítsak a helyzetemen jelenlegi munkahelyemen?


2022. febr. 25. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Az állami szféra a legbiztosabb sajnos
2022. febr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Nincs olyan, hogy próbanap meg próbahét, fizetett próbaidő van
2022. febr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ha felmondsz, szólj, én megyek a helyedre
2022. febr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Gyere, majd egy ev mulva targyalunk mi ujsag...
2022. febr. 25. 11:45
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
De stresszes a munkád? Vagy miért mennél tönkre lelkileg? Hogy nincs fejlődés? Kell egyáltalán valamit csinálnod?
2022. febr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Mi ezt a férjemmel mindketten végigjártuk, csak én nem állami szférában (ő igen), de a helyzet ugyanez volt: itt a biztos langyosfos, nem szeretjük, szar, a fizu se egy nagy szám, de legalább ez itt van, hitel, gyerekek, nem lehet ugrálni.

Először én léptem, mert olyanná vált a légkör a munkahelyemen, hogy már rendesen hányingerem volt, ha egy emailt is kaptam onnan. Nehéz döntés volt, mert a szakmám, a gyerekek, a lakhelyünk miatt leginkább abban tudtam gondolkodni, hogy szabadúszóként csinálom, amit eddig. A másik opció az volt, hogy Pestre járok be napi szinten dolgozni, de az a család miatt vállalhatatlan volt. Vettem egy nagy levegőt, megléptem, finoman szólva jól jártam: sokkal több pénz kevesebb beletett munkával, szabadság, saját időbeosztás, 100% home office stb.

A férjem pár hónapja jött el az állami munkahelyéről, félve, de jó ajánlatot kapott, és már nagyon elege volt. Konkrétan kivirult, teljesen felvillanyozza, hogy hasznosnak érzi magát, új dolgokat tanulhat, nem csak a tökét vakargatni jár be kevés pénzért valahova.

Szóval nálunk nagyon pozitív változásokat hozott. Mi is amiatt féltünk, amiért te is, belénk van nevelve ez a hülye mentalitás, hogy nehogy merj kockázatot vállalni a jobb érdekében, ha egyszer ott a biztos. Hülyeség, lépj. Mi történhet? A fos munkahelyed helyett legrosszabb esetben egy másik fos lesz. De simán esélyes, hogy jobban fogod érezni magad. Szóval hajrá, de ne oda menj, amit írtál, kevesebb pénzért, szar időbeosztással nincs értelme mert borítékolhatóan nem fogod előrelépésként megélni, és hamar megutálod.

2022. febr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Na, én meg pont olyan helyet keresek, ahol vakargathatom a tökeimet egész nap kevés pénzért. Nem akarok fejlődni a munkában. Megnéznék közben telón pár sorozatot, meg flörtölgetnék a depis milfekkel, akiket a céges bulin becserkésznék. Hogy találhatnék ilyet?
2022. febr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Válts időben. Ne akkor, amikor már teljesen tönkrementél. Mentálisan már most is megviselt vagy, és az állandósult fejfájás sem jó jel. Én nem maradnék. Feleségem a tanári pályát hagyta ott tavaly. Kozmetikus lett. És kivirult. Kapja a pozitív visszajelzéseket a vendégektől. Lelkileg is helyrebillent. És nem javít dolgozatokat éjszaka, hanem pihen...
2022. febr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az ideje váltanod, mert nem jó úgy létezni, hogy a napod nagy része szenvedéssel telik el. Vannak kockázatai a piaci alkalmazásnak, de a jelenlegi út amin jársz a biztos pusztuláshoz vezet.
2022. febr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!