Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 24 évesen mennyire lenne...

24 évesen mennyire lenne racionális örökölt vagyonból lakást venni?

Figyelt kérdés

24 vagyok, örököltem kb 30 milliót.

Bp-n élek, de a lakhatásom beton stabilan megoldott, nem szempont hogy kell "saját" lakás.

Az agglomerációs szülővárosomban tudnék venni egy lakást ennyiért, amit ki tudnék adni kb 100-150,000 forintért havonta.

Ez csábító lehetőség, és nagyon imponál a gondolat, hogy legyen egy lakásom itt, viszont az az éves 5 %-os hozam nem tudom mennyire rossz (és nem diverzifikált), ennél a pénzpiacon mondjuk egy 8% körüli hozam mindjárt szimpatikusabb, viszont nem tudom bevállaljam-e a kockázatot.


Bankban dolgozom, pénzügyi mesteren tanulok, a pénzügyi részét úgy ahogy ki tudom számolni és mérlegelni, itt most sokkal inkább olyan racionális szempontok érdekelnek, amik 24 évesen nulla élettapasztalattal nem juthatnak az eszembe.



2022. febr. 26. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
A lakás szerintem jó ötlet. Azt lenne jó tudni, hogy felfelé fognak menni az árak, vagy lefelé. Mert van aki ezt mondja, van aki azt.
2022. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A te döntésed... Ha ennyire pöpec módon tudsz diverzifikálni, akkor fektesd másba a pénzed. De nyilván azt is tudod, hogy a pénzpiaci befektetés veszteséget is hozhat....
2022. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlan abból a szempontból jó, hogy egyre felejbb megy majd az ára, egy biztos befektetés és fixen kapod a havi bérleti díjat. Hátránya, hogy ha kifogsz egy olyan albérlőt ő lelakja, nem foglalkozik a lakás épségével, stb és kárt tesz benne. Ezt a kaució nem mindig fedezi. Másik hátránya, hogy nem vagy likvid. Tegyük fel olyan helyzetbe kerülsz, hogy sürgősen kellene pénz, egy lakást nem fogsz eladni egyik napról a másikra, főleg ha albérlő lakik benne szerződéssel.

Értékpapír talán jobban megéri, az is hozna ennyit éves sznten és ahhoz bármikor hozzányúlhatsz, max egy minimális összeget veszítesz emiatt.

2022. febr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Fsms ***** válasza:
100%
Teljesen, lesz hol élned, vagy kiadod. Csak nyerni tudsz vele.
2022. febr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak azt számold, hogy a kiadásból lesz évi 5-6% hozam, hanem azt is nézd, hogy 10 év múlva az a 30 milliós lakás valószínűleg több, mint 40-et fog érni.
2022. febr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A felét kamatoztasd mind likvid tőke, másik feléből meg vegyél 3 garázst, amiket ki tudsz adni közel 1 lakás áráért.
2022. febr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha lakásba fekteted, akkor érdemes arra figyelni, hogy jó házban legyen. Ezen főleg azt értem, hogy a lakók költenek az állagmegóvásra, felújításra. Az is pozitívum, ha a környékbeliházak is hasonlóan gondozottak.

Házból nehezebb kipakolni a nemfizető lakót, mert nehezebb hozzáférni a közművekhez, lakásnál ez kevésbé macerás.


Sokan úgy védik kicsit magukat, hogy úgy adják ki, hogy havi /két heti/ egy takarítás jár/kötelező hozzá, ezáltal rendszeres időközönként ránéz valaki a te megbízottad a lakásra.

2022. febr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
lakást vegyél, én is többet vettem már és csak lakáskidásból nettó 600-at keresek és erre jön rá a munkabérem. és a lakásaim értéke is duplázódott már minimum
2022. febr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat!
2022. febr. 27. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!