Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az miért olyan nagy elvárás,...

Az miért olyan nagy elvárás, hogy ne kelljen visszatérni az irodába ha valaki nem akar?

Figyelt kérdés

Engem remote vettek fel és képeztek ki a COVID miatt.

A csapat a COVID kezdete óta remote dolgozott 100%-ban.


Most a főnök azt szeretné, hogy heti minimum 1x az irodából dolgozzunk. Amit én nagyon nem akarok mert nekem 3 átszállással kéne ingáznom naponta és messze is van.


Miért olyan elfogadhatatlan, ha valaki 100%-ban otthonról szeretne dolgozni?


(Más kollégám is van ezzel így egyébként)



2022. márc. 6. 12:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
50%
Azért, mert ez nem szeretném/nem szeretném kérdése.
2022. márc. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

De mi szükség van arra, hogy visszatérjen az ember az irodába, ha otthonról is elvégezheti a munkát?


(Többen is felfogunk most mondani ezért, de ez csak zárójelben)

2022. márc. 6. 12:26
 3/26 anonim ***** válasza:
73%

Ha felmondtok akkor majd a főnököd talál másik munkaerőt, aki hajlandó heti egy nap bent is dolgozni.


Egy cég magasról tesz, hogy mit szeretne a munkavállaló. Ha a cég úgy ítéli meg, hogy csak heti négy nap van HO akkor azt Meló Pisti vagy elfogadja vagy nem és felmond.


Ne te döntsd el, hogy mi jó a cégnek és mi nem, ez legyen inkább a főnök/tulajdonos dolga.

2022. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Csak a rációt nem értem mögötte, hogy miért költ inkább most milliókat el egy új munkavállaló felvételére és betanítására, ahelyett, hogy elfogadná, hogy egyre többen nem akarunk ingyen órákat ingázni...


Sose szerettem az ingyen munkát.

2022. márc. 6. 12:36
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

Nem nagy elvaras, rengeteg cegnel van erre lehetoseg.

En is tavmunkaban dolgozom evek ota, mar a COVID elott is igy tettem.

2022. márc. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, oszinten :)


sok cegnel lezongoraztak ezt, aztan ha valaki nagyon kell akkor az hogy hogynem megis maradhat home officeba... Legalabbis nalunk ez volt, fonokseg bejelentette, aztan a felettesem csak otthon maradhatott a kisgyerek miatt, aztan meg a serve miatt :)


En azt tapasztaltam h csak azoknak kell bejarni akik nem hajladoak felmondani

2022. márc. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%
Figyi, nem kell foglalkozni vele. Menj át másik helyre, ahol van teljes HO és kész. A munkaadóddal meg lesz, ami lesz. Én sem fogok már soha reggel 6-kor kelni és heringjáraton zötykölődni, hogy a nyóckerben levő trendi irodában hallgassam a mellettem ülő kávészürcsölését és csámcsogását 8-kor.
2022. márc. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
72%

Az ingázás nem munka - TE választottad azt a munkahelyet annak TUDATÁBAN, hogy fizikailag hol az iroda. Az, hogy épp átmenetileg HO volt az egy dolog, ettől még gondolom nem titkolták előled, hogy hol van az iroda és gondolom a munkaszerződésedben 100% távmunka szerepel - hiszen akkor most nem lenne miről beszélni.


Nem tudjuk mi a munkaköröd / mit dolgoztok, de a 100% HO-nak megvannak ám a hátrányai is. Rengeteg olyan feladat van, amit ugyan el lehet végezni távmunkában de nem annyira hatékony. Aztán csapatkohéziót szinte lehetetlen virtuálisan építeni. Ha esetleg olyan a munkaköröd akkor az adatbiztonság sem mindig garantálható tökéletesen távmunkában olyan szinten, mint egy irodában. És még sorolhatnám. Az csak te tudod, hogy ezek közül melyik lehet releváns neked vagy méginkább a főnöködnek.

2022. márc. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Az ingázás IS MUNKA mert elveszi a szabadidőmet, hogy órákat kell utaznom.

Minden amit nem önszántamból veszítek el időt, azt munkaként tekintem, hisz nem hobbim zötykölődni a buszokon és vonatokon csakúgy...


Eszem ágában sincs hajnalban kelni hogy ugyanazt megcsináljam az irodában amit itthonról kifogástalanul csinálunk mindannyian.


Majd jövő héten felvezetem ezt a főnöknek, ha kellünk kellünk, ha nem akkor kalap kabát.


Köszönöm egyébként a fenti válaszokat, szerencsére nem csak én látom így akkor.

2022. márc. 6. 12:50
 10/26 anonim ***** válasza:
75%

Bírtam én is amikor nálunk HO volt egyeseknek.

Felhívott, hogy ezt, meg azt csináljam meg, mert ő nincs bent.

Mondtam ok, de akkor a fizudat is utald át.

Nagy duzzogva bejött, de nagyon nem tetszett az illetőnek. :D

2022. márc. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!