Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyeken miért elvárás,...

Munkahelyeken miért elvárás, hogy barátkozzak?

Figyelt kérdés

Van családom, barátaim a való életben. Erre amikor épp nincs munka akkor coffee break-elünk meg behozzuk a magánéletünket.


Kérdezik mi újság meg stb.


Én meg ráadásul introvertált is vagyok. Szóval alapból nehezebben megy, de szükségem sincs rájuk. Más korosztály, más háttér. Nem szeretnék barátkozni.


Ha elhúzódom a közösségtől akkor azt gondolom rossz néven veszik ilyenkor, nem?



2021. dec. 24. 14:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Honnan tudjuk, hogy a te munkahelyeden miért elvárás? Kérdezd meg a főnöködet.
2021. dec. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Sokkal jobb kellemes hangulatban, jófej kollégákkal dolgozni. Olyan szempontból megértelek, hogy én se szeretem a felületes csevegést. Vannak barátaim, akikkel mindent meg lehet beszélni. Kollégák esetén viszont külön vigyáznom kell, mit mondok el magamról, nehogy aztán felhasználjon ellenem bizalmas információt. Ennek ellenére kellemes egy kicsit csevegni a kollégákkal. Kikapcsol, ha nem egész nap csak munkáról beszélünk. Ne vond ki magad teljesen ezekből a munkahelyi beszélgetésekből, nem fognak kedvelni. Inkább kérdezd te őket gyakrabban, az emberek nagy része úgyis imád magáról beszélni. Szimpatikus leszel nekik, ha érdeklődő, jó hallgatóság vagy.
2021. dec. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%

A kettesre ne hallgass, képmutatást tanácsol...

Nem kell senki kedvéért megerőszakolnod a természetedet.

Nálunk is van kávézgatás, 4 éve dolgozom ott, egyszer sem csatlakoztam, leszarom, hogy milyen néven veszik - mára megszokták és semmit nem ront a kapcsolatunkon.

Eleve nem értem, minek csatlakozol akkor, amikor a többiek beülnek. Menj előtte, vagy utána.

2021. dec. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell barátkoznod, csak csinálj úgy. Jópofizz. Nem kell mindent elmondanod magadról, akár hazudhatsz is. Úgyis kipletykálnak a hátad mögött, mindegy mit mondasz.

Egy felszínes jó viszony legyen. Beszélgess, beszéltesd őket- én se szeretek magamról beszélni, hagyom hogy magukról dumáljanak. Sokszor oda se figyelek.

Oké hogy introvertált vagy, de játszd meg magad. Nem lesz jó ha kiutálnak.

2021. dec. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Egyszerű, csak pár szóban beszélek és végtelenül unalmas témákról. Mindig feldobom az időjárást, ha kérdeznék, minden jó, elmesélem, milyen kaját tervezek csinálni, vagy hogy a konyhakert eben épp melyik növény virágzik. Mindig hamar leszoktak a faggatásomról. Nem utáltak/utálnak ki, de hagynak békében, csendben lenni. Szerintem egy a legegyszerűbb megoldás.
2021. dec. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%
Az emberek nagy része buta, ki utálják az olyat aki nem olyan mint ők. Ha normális helyen vagy akkor talán nem szednek szét, max a hátad mögött leneznek. De olyan helyen ahol sok a proli pl gyár, na ott biztos nem maradsz meg.
2021. dec. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Én is introvertált vagyok, én sem szeretem az értelmetlen smalltalk-ot, de attól még könnyebb egy jó közösségben dolgozni, ahol nem tök közömbös mindenki mindenkivel, és nem kvázi idegenek az emberek egymásnak.
2021. dec. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem midnegy, hogy kikkel tölti a napja nagy részét. Pár mondatot illik váltani a kollégákkal, mert ha soha senkivel nem beszélsz, akkor úgy tűnik, hogy nem veszed őket emberszámba.
2021. dec. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

Komolyan ennyire antiszoc itt mindenki?

Komolyan mint az oviban..

2021. dec. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

Sokkal hatékonyabb olyan csapatban dolgozni, ahol kedvelik egymást a kollégák, nem csak köszönőviszonyban vannak max. Ezért jó, ha szünetekben megismerik egymást az emberek, ezért szervezik a csapatépítőket is.

Illetve nekem nagyon hasznos volt mindig is, hogy sok embert megismertem különböző osztályokról, akik aztán (mivel kedveltek) örömmel segítettek bármiben. Nekem az is sokat jelentett, hogy volt kivel megbeszélnem a munkahelyi dolgokat. Vannak barátaim meg családom is, de velük nem tudok ezekről a dolgokról beszélni, mert nem értenek hozzá, meg nem érdekli őket, de erre nyilván nem mindenkinek van igénye.

Plusz munkahelyváltásnál is nagyon hasznos lehet, ha van, aki beajánl egy másik helyre.

2021. dec. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!