Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság már egyetemnek mi...

Manapság már egyetemnek mi értelme van? Egy jó szakmával simán lehet annyit keresni mintha egyetemet végzett volna!

Figyelt kérdés
2022. márc. 6. 21:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem csak a penzrol szol a dolog, van aki azt preferalja, ha a fotelbol/jacuzzibol/hotel szobabol/kavezobol/stb. keresheti meg azt a penzt, teljesen rugalmas munkaidoben, egeszseget nem tonkre teve.

Nyilvan egyeni preferencia kerdese.

2022. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Oké, de a szakmákban lényegében fizikai munkát végzel


Egyetemi végzettséggel nem nagyon kell fizikailag lefárasztanod magad (általában)

2022. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Ezen én is elgondolkodtam már, aztán ránéztem a 40 évesen 60-nak kinéző szakadt alkoholista külsejű szakira, aki épp előttem térdelt a parkettánk lerakása közben, fingtam egyet és mentem a dolgomra.
2022. márc. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
24%
huszonéves szakik simán zsebre rakják a 30-as 40-es diplomásokat. Amikor a szaki 28 évesen a saját lakásában ül, míg a diplomás 50 évesen is a hitelt nyögi akkor el lehet gondolkodni
2022. márc. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Tipikus hiba, hogy kivetíted a jelent a jövőre. 10-20 éve a szakik elég szarul kerestek. 10-20 év múlva lehet, hogy megint úgy fognak.


Most van pár jó évük, nem biztos, hogy örökké tart.

2022. márc. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%
Nem sok biznisz az egész.
2022. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Én nem feltétlen végzettséghez kötném ezt. 8 altalanossal is lehet jó pénzeket keresni. Egyetem inkább a kapcsolatok miatt jó, amiatt mindenképp megéri végig vinni, vagy legalább elkezdeni. Szakma meg általában fizikai munka. Nem mindenkinek való.
2022. márc. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Mérnökként simán elhetek müvezetőnek, forditva sokkal nehezebb.
2022. márc. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Épìtőmèrnök vagyok , helyszínen művezető. Jelenleg bármelyik katás akár egy fős szaki, a dupláját is hazaviheti annak amit én keresek. Egyszerűen annyira nincs épkézláb szakember, hogy aki nem alkesz és minimálisan érti a dolgát az az elmúlt 5 évben bármennyit elérhetetlen szinte. Amelyik cég ezt nem fizette ki, annak nem haladt a beruházása.
2022. márc. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
És hozzáteszem azt, hogy nem nőnek az utánpótlási számok és egyre inkább öregednek ki a még tapasztalt emberek. Olyan hiány lesz itt ìgy , hogy az átlag el se tudja képzelni.
2022. márc. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!