Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért jó egy tanárnak albérlet...

Miért jó egy tanárnak albérletben nyomorogni 200 nettó alatti fizetésből Budapesten?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon sokszor olvasni ezt: tanár vagyok, albérletben élek, hónap végére már csak kenyeret eszek szárazon, mert másra nincs pénzem.


Miért nem él a szüleivel vagy keres lakótársat? Ha a szüleivel nincs is jóban, az utóbbi egy járható opció lenne. Miért nem költözik vidékre, ahol fele annyiba kerül az albérlet, a fizetése viszont ugyanennyi lenne a bértábla miatt? Mert Budapesten nőtt fel, itt van minden barátja, nem tudja máshol elképzelni az életet. De megér ez ennyit, ha az alap táplálkozást se tudja megoldani? Miért nem keres másik munkát pl multinál adminisztratív munkát, de még a nagyobb boltokban eladóként is többet fizetnek... Mert ő tanítani akar, és nem azért tanult 6 évet... De tényleg ennyire erős a hivatástudat? Mert ha igen, akkor nem csoda, hogy ennyit keresnek.



2022. márc. 15. 10:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
72%
Addig örülj még így van, és van, aki a gyerekedet tanítja.
2022. márc. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%

Jónak nem jó, de ez a helyzet inkább a magyar társadalomra nézve szégyen, mint magára a tanárra. Akármennyire lenézik az emberek a pedagógusokat, attól még szükség van rájuk és ezt a problémát nem lehet azzal megoldani, hogy menjen inkább kasszásnak az Aldiba.

Elköltözni vidékre sem annyira triviális dolog, mert ezt te is jól leírtad, hogy itt van az életük, a jobb gimnáziumok is sok esetben Pesten vannak, teljesen más azokban tanítani, mint egy lepukkant vidéki iskolában. Egyedül bérelni egy albérletet szerintem sem gazdaságos, de mindenki maga állítja fel a prioritásait, lehet neki ez fontos.

2022. márc. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
81%

" Az altalanos/kozepiskolai tananyagot siman meg tudja tanitani a szulo is a gyerekenek."


Azt átlag mackónadrágos proletárszülők? Efelől nekem azért kétségeim vannak.

2022. márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
60%

Tanítja a gyereket? Azért ne essünk túlzásokba....

Tisztelet a (kevés) kivételnek.

Ahogy én látom sok iskola már csak gyermekmegőrzőként funkcionál, hogy a kölyök ne az utcán csavarogjon amíg a szülő dolgozik.

2022. márc. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
38%

1-es már simán automatizálható a tanárok munkája felvett oktatóanyaggal, online tesztekkel stb.

Egyelőre nyilván olcsóbb éhbért fizetni ezeknek a félkegyelműeknek, mint digitalizálni az oktatási rendszert, de ha elfogynak, akkor bármikor megléphető gyakorlatilag.

2022. márc. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
79%
Meg lehet nézni a home schooling eredményét az USÁban…. Maradjunk annyiban, hogy nem felfelé húzzák a műveltségi átlagot .
2022. márc. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
50%
#7 meg lehet nezni Uj-Zelandon, Kanadaban, vagy az Egyesult Kiralysagban is. Az USA-ban nem a home schooling a problema, hanem maga az oktatasi rendszer.
2022. márc. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
36%
9, Új-Zélandon nem egyedül a szülő tanítja a gyereket
2022. márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

#2 a 4-esnek igaza van. Én vidéken lakom, itt komolyan találkoztam már olyannal, hogy alsó tagozatos matematikára azt mondták a proli szülők, hogy ez nekik már nagyon nehéz, nem tudnak segíteni. A 7. és 8. osztályban megjelenő fizikára meg kémiára az átlag proletár hozzá sem tud szólni. Az idősebb Kororsztály jó ha néhány szót tud angolul. Persze Ahogy halad az idő, ez javul némileg, ha pedig kicsit értelmesebbek a szülők, egyetemre jártak, akkor tényleg "semmi" az általános iskola és bármelyik kicsit is értelmesebb ember eltudja magyarázni ezt az anyagot, már ha nem teljesen humán beállítottságú, mert akkor a 7.-es kémiát se biztos, hogy tudni fogja.


#3 én értelek, de pont ez a prioritás a felfoghatatlan számomra. Hogy lehet valakinek az a prioritása, hogy Budapesten lakjon, egyedül, nulla megtakarítással? Budapesten nagy a közösségi élet, sok a program, a vidéket nem lehet hozzá hasonlítani, aki ott nőtt fel, annak elképzelhetetlen milyen akár csak egy 100.000-es városban lakni, de nekem eléggé lehangoló, ha a gyerekemet olyas valaki tanítja, akinek nincsen semmi terve, semmi életcélja, nem töri magát, hogy jobb legyen neki, nincsen megtakarítása, csak teng-leng, reménykedik, hogy majd emelnek, addig is robotolnak tovább. Hogy akarja megtanítani az életre a gyereket, ha neki ennyi az élete? Persze igaz, nem ez a megoldás, hogy minden tanár menjen az Aldiba, csak így meg látod, hogy mi van.


#5 én iskolában azt tanultam meg, hogy hogy lehet egyedül megtanulni mindent. Volt olyan, hogy a tanár nem is a tananyagrol beszélt, hanem arról, amiről kedve volt. Próbáltam figyelni, jegyzeteltem, aztán a dolgozatomra kaptam egy hármast jó esetben. Utána inkább befogtam a fülem órán, és a tankönyvből tanultam a matematikát, egyedül, tanár nélkül. Egyből ötöst kaptam. Én már akkor is azt láttam, amit Te, hogy kb felesleges bejárni az iskolába, aki motivált és tanulni akar, az egyedül megtanulja a könyvből... Persze az is igaz, hogy az átlag Jóskának ez nem fog menni, de őt nem is érdekli, ezért neki teljesen mindegy. El sem tudom képzelni, hogy most mi lehet az iskolákban...

2022. márc. 15. 11:21
 10/31 anonim ***** válasza:
54%

"Én vidéken lakom, itt komolyan találkoztam már olyannal, hogy alsó tagozatos matematikára azt mondták a proli szülők, hogy ez nekik már nagyon nehéz, nem tudnak segíteni."


Ezzel semmi problema nincs, buta prolinak buta proli gyereke lesz.

2022. márc. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!