Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Morgan Stanley vs PwC? Hol...

Morgan Stanley vs PwC? Hol dolgoznátok szívesebben IT-sként?

Figyelt kérdés

Már az előbbinél vagyok egy külsős cégen keresztül, de megkeresett az utóbbi.

Mondtam hogy már picit elkéstek, de mondták hogy ha nem tetszik a jelenlegi helyem, akkor jelezzek mert mindenképp találnának nekem valamit ami tetszik a csapatban.

Nyilván már nem változtatok, de felmerült bennem a kérdés, hogy melyik jobb hely IT-sként?


Összehasonlítók alapján Morgan fizetés és work-life balance-ból jobb, míg a PwC a fejlődés és lehetőségekben vezet, vélemények alapján.


Ti mit gondoltok, hol dolgoznátok szívesebben IT-sként?


2022. márc. 22. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyiknel sem dolgoznek szivesen.
2022. márc. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem dolgoznék IT-sként pénzügyi területen. Ha muszáj lenne, akkor meg jobb lehetőséget választanék inkább, mint Revolut, WorldQuant vagy Wise pl.
2022. márc. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A gond az, hogy a Morganhez meg a PwC-hez is viszonylag könnyen be lehet jutni, ellenben pl a WorldQuant 5 fordulós kiválasztási processe egy horror, ahol 15 embernek kell rád bólintania, és ha csak egynek nem vagy szimpatikus, repülsz.


Amúgy a fentiek referenciának jók lesznek megpattanni majd külföldre.

2022. márc. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1-2 Értelek benneteket, de a kérdés leginkább arra fókuszált, hogy a kettő közül melyiknél szívesebben 😊

Én úgy vagyok vele, hogy amúgyis érdekeltek a pénzügyi dolgok is, tehát veszíteni nem veszíthetek, inkább csak szélesítem a lehetőségeimet.


#3 Picit ugyan eltér a fő kérdéstől, de a linkedin hírdetés szerint 170-en jelentkeztek arra amire énis, de nem biztos hogy csak ott volt hírdetve, valamint nem biztos hogy csak az a hr-es tette fel. Nagyjából 17-18-an vagyunk, tehát számolhatunk egy 10%-os acceptance rate-tel. Ebből 4-en vagyunk összesen magyarok, a többiek görörök valamint angolok leginkább. Én igazából ennek is tudok örülni.

Itt is volt több forduló, iq, matek és hasonló 70 perces teszteket beleértve, hr-es interjú, valamint egy 1 órás angol interjú másik két vezető pozícióban dolgozóval is, szóval azért könnyűnek sem mondanám.

Azért egy olyan helyen nem szívesen dolgoznék, ahol ha nem tudsz mind a 15 személynek elég mélyre nyalni, akkor még csak be sem kerülsz 😬

Valamint ahogy néztem hasonló munkaköröket/helyeket, a fizetés is elég jó ahol most vagyok.

2022. márc. 22. 14:22
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Oké, asszem az a különbség a nézőpontunk között, hogy én nagyon senior állásokra szoktam pályázni, meg dolgoztam Morgan kaliberű bankoknak külföldön - szóval ilyen tesztekkel már nem abajgattak, csak interjúk voltak, azokat viszont nagyon könnyűnek találtam. Fel is vettek volna, csak nem fizettek annyit, mint egy másik cég, akiknek az ajánlatát végülis elfogadtam.
2022. márc. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi a baj Morgan Stanley-vel?


Itthoni viszonylagban elég nagy és neves cég hatását kelti bennem.


(Azért kérdezem, mert pont most interjúzom hozzájuk gyakornoki prozícióra még egyetemistaként.)

2022. márc. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 nagy es neves ceg, igy van, csak penzugyi teruleten. IT-ban nem mondhato annak meg Magyarorszagon sem, mondjuk egy Google, Oracle vagy Nvidia mellett. Kompenzacioban is elmaradnak a jol fizeto cegektol, nem adnak RSU-t sem. A munka jellege egyeni preferencia kerdese, de szerintem meg egy fintechnel is erdekesebb projektek vannak, mint egy banknal, ha mindenkeppen penzugyi teruleten akarunk maradni.

De elso munkahelynek ettol fuggetlenul teljesen korrekt lehet.

2022. márc. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!