Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz hogy pályakezdő közgazdás...

Igaz hogy pályakezdő közgazdászként Budapesten a Morgan Stanley, a Blackrock vagy a BIG4 a legjobb kiugrási lehetőség?

Figyelt kérdés
Olvastam olyan véleményeket, hogy pár év ilyen irányú tapasztalattal nagyon megnövekszik a munkaerőpiaci értéke az embernek.

2021. jún. 18. 11:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
Lenyomsz 2 evet es utana mar netto 300 ert mesz barhova
2021. jún. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%
Igen, 2 ev egy ilyen helyen es barhova felvesznek utana. Problema hogy legtobb ember nem tud bejutni ide, es akinek sikerul az se biztos hogy kibirja par honapnal tovabb, nem tul elvezetes ilyen helyen palyakezdonek lenni.
2021. jún. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg ilyen nehéz? Nekem haveromat vidéki egyetemről vették fel gyakornoknak Pestre a Morgan Stanley-hez és úgymond semmiben nem volt kiemelkedő a srác.
2021. jún. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Mivel itt (Mo) olcsó a munkaerő, ezek a cégek hozzák ide a projekteket 1000-rel és annyi embert vesznek fel, amennyit bírnak (a Morgan pl. csak tavaly 400 új embert vett fel). Eddig egyetlen korlát volt, az irodai hely, de most már az is megszűnt, mindenki otthonról dolgozik. Én is azt hallottam, hogy nem nehéz bekerülni, nekem IT-ben dolgoznak volt évfolyamtársaim ezeknél és azt mondják még mindig százával vannak a nyitott pozik.
2021. jún. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Nem egy liga a Morgan a big4ral. A Morganhez könnyebb bekerülni.
2021. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
4-es jol latja, ezert kell morgan-nel tapasztalatot szerezni, aztan lepni nyugatra komoly fizetesert.
2021. jún. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Azt mondjátok tehát, hogy ha pl fölvesznek a Morganbe, megéri 1-2 évet túlórázva gályázni, utána könnyen tudok váltani?

Attól félek, hogy mivel ssc, egy bank vagy egy másik multi nem szívesen venne át.

2021. jún. 18. 17:38
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
7-es: nem azt nézik majd, hogy bank, hanem azt, hogy angol nyelvű környezetben, egy világméretű cégnél dolgoztál - képes voltál beletanulni egy ilyen környezetbe és jól bírod azt, hogy a sz*rt is kihajtják belőled. Erről szólnak ezek. Szakmailag úgyis valami nagyon speciális dolgot fogsz csinálni, azt meg megtanítják.
2021. jún. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%

A Morgen egy top investment bank, a vilagon mindenhol ismerik a nevet, es rangja van, ha egy ilyen helyen dolgoztal. Igazabol utana elmehetsz barhova, kulfoldre is.


Nekem is van egy ilyen ceg a CVben, minden recruiter osszecsinalja magat tole.

2021. jún. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%

Én dolgoztam a Morgannél és Big4-nál is, mindkettő jól mutat az önéletrajzodban, de alapvetően jó helyet csak kapcsolatokkal tudsz találni.


P.S a felvételi a Morgannél nehezebb, Big4-nál egy fokkal könnyebb.

2021. júl. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!