Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Worldquant-, msci-, morgan...

Worldquant-, msci-, morgan stanley-, blackrock-nál/nél milyen a fizetés-mennyiben térnek el egymástól?

Figyelt kérdés
Quant - trading algo developerként mennék oda, élet - munka balansz hol lehet a legjobb?
2021. aug. 14. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hány év tapasztalatod van?


Blackrocknál senior quant dev olyan bruttó 1,8m körül van mostanában.


Life-work balance szerintem ezek közül egyiknél sem kiemelkedő.

2021. aug. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok en rosszat mondani egyik cegrol se, csak 2 dolg:

1. MS-nel volt egy vezeto aki egyszer azt mondta:

"We are Morgan Stanley, we don't have to pay the most"

2. A Morgan-t sokan ugrodeszkakent hasznaljak hogy blackrock meg mas cegekhez bejussanak.

2021. aug. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Internként mennék majd egyetem mellett, de később is quantos munkát akarnék majd. Szakdogámat tudom az MS-sel csinálni(partneri együttműködés a BME-vel)
2021. aug. 14. 11:06
 4/11 A kérdező kommentje:
1: azért az elég komoly fizetés, ha már nem intern leszek és juniorként lépnék a piacra 1-3 év tapasztalattal mennyi lehet az amit nem pofátlan elkérni? Quant devnek
2021. aug. 14. 11:08
 5/11 A kérdező kommentje:
2: olyanokat hallottam hogy régen elég jó kezdőfizut adtak, de nem emeltek rajta már és a versenytársaktól elmaradt. Tényleg nem emelnének a pénzen csak azért mert "nagy név" az MS?
2021. aug. 14. 11:11
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
A worldquant a legjobb ott 2 milla felett fizettek volna, viszont ott a legmacerasabb az interju. A morganhez szerintem sokkal konnyebb bejutni, de ott olyan masfelet ajanlottak
2021. aug. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
A Morgan fizet a leggyengébben ezek közül messze, 1.2 bruttónál megáll a fizu ha nem VP-nek mész.
2021. aug. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
7-es: a , előtti részről nem tudok nyilatkozni, de a , utáni rész egész konkrétan nem igaz.
2021. aug. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Pályakezdőként ezek közül egyik sem az igazi, egyedül a Morgan Stanleyben dolgoztam, de a többi említett cégnél is interjúztam és ajánlataim is voltak.


Ezzel együtt általánosságban elmondható, hogy sem technológiailag sem szoftverfejlesztési módszertanokban nincsenek otthon, mivel a quantok (fixed income division) túlnyomó többségben matematikusok, fizikusok vagy közgazdászok.


Ugyanezt tapasztaltam az msci-nál és a blackrocknál is, a worldquant valamivel jobb lehet ilyen szempontból, de az interjú process elképesztően ad-hoc és iszonyat hosszú mind a mai napig, ami nagy kétségeket vet fel az egész cégre nézve.


Fizetést tekintve bruttó 600 körüli a kezdő fizetés a Morgannél, évi 50k-val szoktak emelni, ami gyorsan beáll a piaci szint alá, ráadásul külsősként foglalkoztatnak, ezáltal nem jár év végi bónusz ami az első néhány évben amúgy sem túl bőséges. Ha van további konkrét kérdésed, szívesen válaszolok privátban

2021. aug. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es: a quant-os interjúval hasonló tapasztalatom volt - megkeresett tőlük egy recruiter, majd ezután 3 (három) alkalommal nem sikerült a quantos kollegá(k)nak megjelenni a (telefonos) interjún, én mondtam azt, hogy köszönöm akkor hagyjuk.
2021. aug. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!