Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Levelezős jogászok inkább...

Levelezős jogászok inkább állami szférába kerülnek? A vállalati állásokba, versenyszférába inkább a nappalisok?

Figyelt kérdés

Nem biztatást várok és nem is panaszkodás a célom, csak a realitások.


Jogász hallgatóként mit várhatok reálisan. Nem 18 évesen kezdtem az egyetemet, mire elvégzem 30 felett leszek.


Versenyszférába kerülni, üzleti jogi állásokba (esetleg jó budapesti elit ügyvédi irodába) kerülni mennyi esélye van így valakinek?



Akik benne vannak, képben vannak, ismerik a helyzetet, azok válaszát szeretném kérni!

Köszönöm!



2022. márc. 24. 23:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
45%
Nem értem miért kell lepontozni! Most mit írjunk “ igen tényleg a levelezőn általában a rosszabb helyeken kötnek ki”. Így már eleget teszünk az elfogadott vagy várt válasznak? Komolyan számomra hihetetlen ez. Akik így pontozgatnak jobbra- balra menjenek már el egy egyetemre és kérdezzék meg a hallgatókat , hogy szerintük a képzési formán amin tanulnak vagy pedig a tudásuk fogja meghatározni a későbbi elhelyezkedésüket!?
2022. márc. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
33%

Aki lusta az elmegy államiba, ott szinte semmi dolga nem lesz, meg ott "megbecsülik" (ha törleszkedik, helyezkedik akkor igen jó pozíciókat érhet el). Valós, ezt látom, benne vagyok csak nem jogászként.


Aki meg akar is dolgozni és fejlődni, az elmegy normális munkahelyre többszörös fizetésért.

2022. ápr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Rég jártam erre, teljesen elfelejtettem, hogy kérdést tettem fel ezen az oldalon.


Válaszolok mindenkinek.


2/12

Mondjuk erre már válaszoltam még az elején.

Ahogy látom sajnos nem így működik és nem csak a jognál, hanem más területnél sem vállalati, üzleti szférában.

Te mire alapozod amit írtál?

A nappalisok tudása mindig nagyobb, vannak szemináriumok, mélyebben tanulják a jogot, továbbá sokkal több plusz lehetőség van az egyetem során, amivel kitűnhet a tömegből.


4/12

Ezt én is így látom sajnos és másoktól is ezt hallom.

Nappalisként fiatalon el tudsz menni gyakornoknak, nem a kötelező gyakorlatra, mert az semmi, hanem rendes szerződéses szakmai gyakorlatra.

És ezzel több leszel mint aki csak az egyetemen tanult. Ami tényleg nagyon elméleti. Még nappalin is, hát még levelezőn.


De levelezős hogy menjen gyakorlatra amikor dolgozni kell, meg nem is nagyon vennének már fel egy idősebbet gyakornoknak.

Nincs kőbe vésve, de szerintem ezt mindenki tudja, hogy nem őket keresik.

Az meg, hogy dolgozni kell ennyi idősen már (ezért megy valaki levelezőre) az tény.



5/12

Amit te írtál az az, hogy miért megy valaki ilyen vagy olyan tagozatra és hogy melyik milyen.

Csak a munkáltatókat nem ez fogja érdekelni, hanem hogy ki mit tud.

Egyébként közgazdász szakokon, ami reál szak, talán még jobban számít, hogy nappalin vagy levelezőn végezte valaki.

Az, hogy már a szakmában dolgozva egy közgazdász elvégez levelezőn még egy mestert az más téma.



6/12 és 7/12

Tudom, hogy a neten mindent is írnak, de az ember honnan tájékozódjon. A hivatalos honlapok, cégek oldalai, álláspályázatok ilyen nyíltan nem írják le. Nyilván ez olyan helyzet amikor az kevés.

Szerinted akkor honnan tájékozódjak? És komolyan kérdezem.


Igen, nem egy anonim oldal a legjobb, ebben nagyon igazat adok neked.

De facebookon random ismeretlen emberekre ráírni nem lehet és névvel, arccal senki nem is adna ki szívesen olyan információkat ami a munkáját érinti vagy hogy hogyan került be, stb...



8/12

Ez is igaz nagyon sokszor.

Mondjuk az nem, hogy a nappalisok megtehetik, hogy kevésbé jól fizető, de szakmailag értékesebb állásokba menjenek.

Éppen, hogy a versenyszféra értékesebb állásokat is kínál és jobban is fizetnek.


Persze, aki éveket eltölt állami egyszerű hivatalnoki állásban, az nagyon le tudja magát írni a versenyszférában, hiszen érdemi tapasztalata nincs és csak teltek az évek.

Ha valamilyen speciális állami hatóságnál, hivatalnál dolgozik az mondjuk nyilván más, vannak kivételek.

Csak oda pedig megint nem olyan könnyű bekerülni mint a sima közhivatali helyekre.


Ügyesen kell állást keresni meg ambíció kell. Maximálisan igazat adok, csak én attól tartok ez nagyon kevés.



9/12

Ezen kicsit meglepődtem. Azért is furcsállom, mert ha csak a legjobbak kellenének a nappalisok közül is, akkor nem is találnának elég embert cégek, neves ügyvédi irodák, bíróságok, ügyészségek.


A szakkollégium, perbeszédverseny is biztos számít, de ahogy én eddig tájékozódtam a szakmai gyakorlat többet ér. Te máshogy látod?

Illetve sok esetben a nyelvtudás is fontos.


Nappalisok közül azért szerintem sokan kerülnek ilyen helyekre.

Lehet, hogy te vidéki egyetemekről beszéltél, ahol alapból kisebb lehet az aktivitás. Nyilván ott kevesebb az igazán jó gyakornoki hely meg amennyire tudom az üzleti jellegű képzés is jóval gyengébb.


Szerintem azért az ELTE-ről, Pázmányról nem olyan kevés nappalis hallgató jut be ilyen helyekre.

Te hol tanulsz, tanultál egyébként?



10/12

Az a baj ezt sosem lehet megtudni, mert itt minden csak önbevallással megy.

Lepontozás pedig szerintem nem fontos. Amúgy ha megnézzük pro és kontra mindkét oldal válaszait pontozzák lefelé és felfelé is.


Bár tényleg nagyon jó lenne tudni, hogy mely válaszírók tanulnak még jogon vagy már jogászok és azon túlmenően is, mivel foglalkoznak, milyen területen, honnan jöttek.

Értékesebb lennének az infók.



11/12

Lepontozással szerintem ne foglalkozz, neked is ezt mondom. Én nem is pontoztam senkit semerre sem.

Elfogadott vagy várt válasz nem hiszem, hogy annyira lenne, nekem egyáltalán nincs.

Inkább talán van aki a személyes tapasztalatát tartja univerzálisnak.


Én még tanulok, de azért tájékozódva van egy kialakult meglátásom, amit mások is alátámasztottak már. Ezért is tettem fel a kérdést.


Azt talán mondanom sem kell, hogy én örülnék a legjobban, ha nem lenne igazam, nem hogy még le is pontozzam.

Gondoljátok bele magatokat a helyzetbe, a kérdést elolvasva, hogy én mit szeretnék! Ezek után kit és miért is minősítenék le.


Az más kérdés, hogy például az 5. válasszal nagyon nem értek egyet, de ő írta is, hogy nem jogász.



12/12

Ne haragudj, de ez nagyon csúnya minősítés.

Nem csak a lusta ember megy állami szférába, van akinek csak az jön össze.

Menne ő versenyszférába is csak nem kerül be. Teljesítene ott is, ha oda kerülne.


Állami szférában igen jó pozíciókat pedig hol lehet elérni? Minisztériumban vagy országos szintű szakhatóságoknál, önálló szabályozó szerveknél, stb... talán igen.

Na de az már messze nem az a kategória, hogy mindenkit felvesznek és ha lusta akkor is jut előre.


Neked mi a végzettséged egyébként? Milyen területen dolgozol?


"Aki meg akar is dolgozni és fejlődni, az elmegy normális munkahelyre többszörös fizetésért."


Jogon, nem fiatalon végezve, levelezőről azért ez már nem ennyi. Talán más végzettséggel, területen sem.


Hiába akarna, lenne ambíciója és vállalná a több, nehezebb munkát, ha nem megy át a szűrőkön, nem gondolod?

Arról lehet beszélni, hogy erről ő tehet, hogy nem veszik fel.

De akkor az nem lustaság, nem arról szól, hogy beéri a kevesebbel is.


Nyilván én is akarnék fejlődni és a többszörös fizetés hogy a fenébe ne motiválna? Ha ezért többet kell dolgozni, nem zavarna.


A kérdést megértetted, hogy miről szól?

2022. ápr. 23. 09:00
 14/19 anonim ***** válasza:

9-es vagyok. Eltén tanultam nappalin, és sajnos nappalisok közül is kevesen jutnak be jó helyekre. Persze, sokan elmennek kis-közepes ügyvédi irodákba vagy közigbe nevetséges pénzért, ahonnan nincs semmi fejlődési lehetőség.

A neves nemzetközi irodák sem vesznek fel olyan sok embert, inkább azokat pótolják néha-néha, akik otthagyják őket a sok túlóra meg az embertelen bánásmód miatt. Szerintem ügyvédi irodában dolgozni pályakezdőként eleve borzalmas, mindegy mekkora iroda, max a cv-ben jobban mutat és jobb helyekre lehet menni onnan. Angolul mindenki tud aki kijön az egyetemről, gyakornoki tapasztalat is számit, igen, de a nagy többségnek azért abból is van, mire végez. A legjobb helyek, amiknek nagy nevük van, nézik az extrákat is, amiket írtam. Ettől még persze ugyanolyan utolsó csicska lesz az, aki bekerül jelöltként egy Bakerhez/DLA-hoz/Dentonshoz stb, akit péntek este 10kor is hív a partner, csak őt később inkabb felveszi egy multi jogi osztálya, míg a közigben vagy az egyszemélyes irodában dolgozót tuti nem.

2022. ápr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy válaszolsz rá, mert a te válaszod volt az egyik legérdekesebb.


A nagy neves ügyvédi irodák tekintetében igazad van, oda biztos tényleg nagyon sok mindent kérnek, néznek.

Meg ide kevés ember is kell, tehát nagyon válogathatnak, évente nem sok ember helyezkedik el itt.


Hogy angolul mindenki munkaképes szinten tudna aki kijön a jogról, azért én azt nem hiszem.


És akkor áttérve a vállalati, üzleti szektorra ami engem jobban érdekel:


Lehet, hogy kicsit összemostam a két kategóriát, a kérdésnél.


Azért nagyvállalatokhoz szám szerint nem olyan kevés jogász megy dolgozni, mindig keresnek, különböző tapasztalati szinten lévőket.


Sokan már egyetem után vagy pedig később egyik multitól a másikhoz. Nem elvárás az ügyvédi irodai múlt.


Én inkább ezekről beszéltem.

És ahogy látom ide tényleg a nappalisokat várják kezdőként.

Levelezősök ha elmennek a közigbe, utána még jobban leírják magukat.


Persze értem az okát, csak nyilván személy szerint elég rossz a számomra.


Az is egyértelmű, hogy aki egyetem során szakmai gyakorlaton volt, meg egyéb extrákat csinált az értékesebb pályakezdőként. Maximálisan egyetértek vele.

Csak, hogy levelezősként munka mellett ez nem megy. Van ami alapból csak nappalisoknak lehetséges, sok minden pedig elvileg lehetne levelezősnek ,de hogy.

2022. ápr. 24. 09:05
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Én pont úgy látom, hogy vállalatok kevés jogaszt keresnek és vesznek fel, abbol is inkább a már tapasztaltabbakat. Nagyon ritka a junior jogi álláshirdetés egy nagy multinál vagy banknál, legalábbis én kb félévente látok ilyet csak. A legtöbb embert még mindig a kizsákmányoló ügyvédi irodák szívják fel.
2022. ápr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én levelezőn végeztem a jogot, másoddiplomaként, 30 felett. Most ügyvédjelöltként dolgozom 1 éve egy kicsi, de nemzetközi ügyfélköre el rendelkező irodában. Egész gyorsan találtam állást diploma után, és több helyről is adtak ajánlatot. És most jön a de :-D…

Nekem például nehéz volt, és a mai napig az, hogy sokkal kevesebb pénzt keresek, mint a korábbi munkahelyemen, azonban tudom, hogy hosszú távon ez változni fog.

Az ügyvédi iroda sokszor stresszes és nem a napi 8 órás munkahely, azonban én szeretem a munkám, és valós szellemileg kihívások elé állít.

Lehet, hogy nehezebb elhelyezkedni 30 felett levelezős “pályakezdőként”, mint 25 évesen, azonban nem lehetetlen.

A diplomát senki se kérdezte, hogy milyen képzésben szereztem, inkább számított az, hogy minimum cum laude legyen, továbbá az aktív nyelvtudás.

Amit én előnykent tudtam felmutatni, az a korábbi élet- és munkatapasztalat, aminek köszönhetően magabiztosabb fellépés és gyorsabb betanulási időszak jellemzett a munkakezdéskor. A másik, hogy megbecsültem a helyemet, és azt, hogy rám esett a választás a kiválasztáskor.

2022. ápr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

17-es vagyok.

Vállalati jogászként valóban inkább már szakvizsgázott jogászokat keresnek, vagy “tehetségkutató” programmal lehet bekerülni nappalis jogászként.

Én amondó vagyok, hogy a jelölti évek alatt lehet bátran válogatni az első 1-2 évben, ha valami nem tetszik, de mindig érdemes olyan helyre menni, ahol külföldi ügyfelek vannak és napi szinten használod az angolt, ha szeretnél bekerülni egy nagyobb nemzetközi irodába.

2022. ápr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nappalin kezdtem, levelezőn fejeztem be, közben lett igszerv. diplomám is, valamint voltam vendéghallgató a BTK-n. Később lett jogi PhD-m, szintén levelezőn. Kutató/oktató vagyok.
2022. aug. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!