Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nincs kezdőknek külön...

Miért nincs kezdőknek külön minimálbér amíg a próbaidő tart?

Figyelt kérdés

Faluhelyen nem egyszerű odaadni egyből a teljes minimálbért olyannak aki nem tudja elvégezni a munkát rendesen, sőt még sok esetben csak kárt okoz..


Miért nem vezetik be, hogy amíg a próbaidő tart addig a munkáltató dönti el, hogy mennyi fizetést érdemel a kezdő munkaerő? Elvégre is ő dolgoztatja , neki kellene elbírálnia mennyit ér a munkája az emberének..


2022. márc. 26. 08:18
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
93%

"A saját zsebemből veszem ki a pénzt azért hogy csak kárt csináljon egy betanuló aztán elmenjen 2 hónap múlva mert nem bírja a munkát??"


Nem, te azért veszed fel őket, mert ha beválnak, a betanulás után nyereséged lesz abból, hogy alkalmazod őket. Ebben benne van a kockázat, hogy nem válnak be. De vállalkozóként kell tudni kockázatot válpalni. Ha ez nem megy, akkor ne vállalkozz.

2022. márc. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
95%

Jajj már megint ez a falusi paraszt aki éhbérért dolgoztat embereket, aztán csodálkozik, hogy akkora fluktuáció van nála, hogy folyamatosan kell új embereket betanítani, mert a régiek mennek el.


Haverom nálunk is ez volt, ugyan ezt csinálta az egyik vállalkozó. Aztán pár év után eljutott arra a szintre, hogy 60 km-es körzetből senki nem jött dolgozni, mert híre ment és szép lassan csődbe ment a menő vállalkozás.


Várom pár év múlva a kérdést, hogy mit csináltál rosszul, miért mentél tönkre.

2022. márc. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

Döbrögi :D :D

A próbaidő alatt is jár nekik munka után a napi 1 sör a hűtőből? Régen ezzel turnéztál, meg azzal, hogy disznóvágáskor is kapnak valamit....

2022. márc. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
Az évi 2 prémiumosztást eltöröltem mivel visszahallottam, hogy gúnyolódtak rajta páran. Ha nem kell az étel az asztalra hát nem kell ! Több marad nekem legalább
2022. márc. 26. 12:16
 35/45 anonim ***** válasza:
81%
Már a múltkori kérdésednél is írtam: egyszerűsített foglalkoztatás. MEzőgazdaságban teljesen oké.
2022. márc. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
95%

ott csak 15 napra tudom bejelenteni az embert nekem meg egész hónapra kell


Te vagy krvára nem ebből élsz, csak szórakozol itt, vagy segghülye vagy hozzá, a köynvelőddel együtt.

Mg esetén soha nem volt 15 napos havi keret. Csak éves max van náluk, az bőven elég betanulásra.

2022. márc. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
95%

nesze, ha már hülye vagy ahhoz is, hogy a saját érdekedben utánanézz:


mezőgazdasági idénymunka: a növénytermesztési, erdőgazdálkodási, állattenyésztési, halászati, vadászati ágazatba tartozó munkavégzés, továbbá a termelő, termelői csoport, termelői szervezet, illetve ezek társulása által a megtermelt mezőgazdasági termékek anyagmozgatása, csomagolása - a továbbfeldolgozás kivételével - feltéve, hogy azonos felek között a határozott időre szóló munkaviszony időtartama nem haladja meg egy naptári éven belül a százhúsz napot

2022. márc. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
Hoppá ezt nem tudtam , köszönöm akkor ezt fogom alkalmazni már , végre valami hasznos válasz is érkezett !
2022. márc. 26. 12:27
 39/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el az összes választ, de szerintem is troll a kérdés. Vagy tényleg megjött Döbrögi.

Volt gyerekkoromban egy mese, a sült hal illatáért pénz csörgése. Az a lényeg, h a szegény ember éhes volt, kenyere volt csak, oda ment a gazdag halkereskedő oultja elé, ette a kenyeret, és nagyokat szippantott a levegőből. A kereskedő ki akarta fizettetni vele ezt is. A ravasz szegény elkezdte csörgetni a pénzt, a kereskedő nem értette, majd elmagyarazta neki a szegény, h ő nem evett halból, így neki is csak a pénz csörgése jár.

Na,ennyi. Ne fizess neki, ő meg majd addig csak bemegy a munkahely re, megmutatja magát, aztán ha adsz rendes pénzt, akkor dolgozik is. Egyébként ha egyből minimálbért adsz is, akkor se sok ember lesz, aki kiteszi neked a lelkét. Az a pénz lassan éhen dögleni is kevés. Dolgozz te a vallalkozásodban,oldd meg magad. Ahogy téged sem érdekel a munkavállaló megélhetése, ugyanúgy ne várd el, hogy valakit is érdekeljen, hogyan megy a cégednek. Egy jó tanacs: a munkavállalók nagy részét elsősorban

a pénz erdekli, egyszerűen azon blazírt oknál fogva, hogy pénzből élünk. A maradékot is csak azért nem (ritka mint a fehér holló) mert van elég oneze akkor is, ha nem dolgozna.

2022. márc. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

Ha szombat, akkor Döbrögi! ❤


Jobb ötletem van naccságos Vállalkozó Úr!

Miért nem fizetnek a kezdők inkább őfelségének, hogy dolgozhatnak, akkor a 3. Béemvét is meg tudná venni őnagysága!

2022. márc. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!