Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez kezdjek az elfuserált...

Mihez kezdjek az elfuserált életemmel?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok. Egy éve dolgozom egy kollégiumban portásként, havi 200.000 Ft nettóért. Nem egy hatalmas munka, néha takarítani kell meg kiadni a kulcsokat, szemetet kivinni. 2 napot vagyok reggeles, 2 délután, 2 éjszaka és 2 nap szabad. Viszont unom már nagyon. Totál elcseszett munkabeosztás ez, szabad hétvégém kb. sosincs, magánélet, párkapcsolat kizárva. Végzettségemet tekintve pénzügyi okj-m van, nyelveket nem beszélek, jogsim nincs. A szakmámban kb. 1 évet dolgoztam eddig, de rájöttem hogy nem való nekem… portásként nincs semmi megerőltető dolgom, de úgy érzem hogy egy nagy szar vagyok. Nem jártam egyetemre, minden bizonnyal sosem vennének fel, mivel elcsesztem anno az érettségit is. 220-230 pontom lenne max. Emellett szülőkkel élek, félretett pénzem se sok van…


Mihez kezdjek magammal? Nem érdekel nagyon semmi. Csak létezem kb.


2022. márc. 28. 02:15
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Én rendelkezem egy diplomával ez mellett beszélek németül és angolul is viszont max olyan 350 ezret tudnék keresni Budapesten. Ami szerintem kevés. Azt csináltam, hogy elvégeztem különböző vendéglátós tanfolyamatokat barista, mixer, bár manager aztán kijöttem Ausztriában. A fizum 1600 Euro nettó heti 42,5 órában ez mellett kapok szállást és ellátást. A borravalóm oylan 400 Euró havonta, ez mellé kapok még 13 illetve 14 havi fizut is. Én szeretem csinálni mert világot látok, tudok félretenni. Nagyon jó a csapat ahol most vagyok. Szerintem a kulcs a sikerhez az a fejlődés. Ha nem tetszik az életed tegyél érte. Iratkozzál be egy nyelviskolába, 26 éves vagy fiatal ez az az idő amikor tapasztalatokat kell szerezni. Egyik barátom pizza szakács Izlandon, úgy ment ki, hogy angolul se beszélt, mutogatot, most pedig 1 milla felett keres átszámolva, igaz rengeteget dolgozik, de otthon nem volt jó élete, fogta magát és tett ellene. Tanuljál nyelveket ismerkedjél, dolgozzál külföldön. Az élet nem arról szól, hogy 200 ezerért egy portán meg rohadjál. Ha nem jön össze pedig újra kezded, én nagyon sokszor elbuktam, de mindig felálltam és mentem tovább, előbb utóbb úgy is megtalálod, ami érdekel, és jól is keresel vele. Ezt tudom neked tanácsolni, hogy ha rossz az életed akkor tegyél ellene.
2022. márc. 28. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Így van ahogy első írja, menj külföldre. Magyaroszágon ebből a pénzből csak vegetálsz.
2022. márc. 28. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak mennek az éveid, a portás meló meg csak hatrány az önéletrajzodban bárhova is mész. Vagy tanulj egy tényleg piacképes szakmát pl: komuves, ács, burkoló stb vagy tényleg marad külföld. Talán ott nem annyira mélyvìz ha itthonra költözöl a nyugati határszélre ès onnét jársz ki ingázva, 100 ezer ember csinálja ezt naponta. Családot is könnyebben meglátogatod onnét. De legalább egy alapfokú németet tanulj, ki vagy, mit szeretnél ès alapfokú utasìtàsokat megérts
2022. márc. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj valamit
2022. márc. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanennyi idősen keresek 300 ezret, úgy, hogy van diplomám, most csinálom a masodik egyetemi szakomat és beszélek idegen nyelvet.

Szóval tanulással sem garantált a jó fizetés, alig keresek többet nálad, de legalább neked nyugis a munkád, ahogy leírtad.

2022. márc. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pár dolgot helyre kell itt tenni! Először is, SOHA nem szabad feladni. Ki lehet jönni a gödörből. Sok erőfeszítés és szilárd eltökéltség kell hozzá, de ki lehet!


"nyelveket nem beszélek, jogsim nincs"

Ez sajnos nagyon sok helyen hátrány. Legalább egy alapfokú angol vagy német kellene, mert manapság szinte mindenhova szükséges. A jogsi is sokat tud dobni a lehetőségeken. Tudom, hogy mindkettőhöz pénz kell, de a tanulásba, fejlődésbe mindig érdemes fektetni, ha máshogy nem megy, akkor lemondásokkal (pl. cigi/sör/édesség helyett)


"Nem jártam egyetemre, minden bizonnyal sosem vennének fel, mivel elcsesztem anno az érettségit is."

Ez sem probléma. Én anno KETTESRE érettségiztem matekból, szimplán azért, mert lusta voltam tanulni középsuliban. És bizony később jöttem rá, hogy kell az egyetem. 32 évesen csináltam egy emelt szintű informatika érettségit és azzal már - a matek kettes ellenére is - felvettek programtervező szakra, amit el is végeztem. Hála ennek, most nagyon jó állásom van. Te 6 évvel fiatalabb vagy, mint én voltam, mikor az új érettséginek és az egyetemnek nekifogtam. SOSEM KÉSŐ!


"Emellett szülőkkel élek, félretett pénzem se sok van…"

Ez szintén nem probléma manapság. 33 éves koromig a szülőkkel éltem, addig gyűjtögettem a pénzem, mert albérletre butaságnak tartottam elkölteni. És akkoriban is volt barátnőm, aki most már a feleségem, szóval nem, a nők szempontjából sem probléma.


Amit javasolni tudok, hogy képezd magad, tanulj, mert azzal fogsz tudni előre jutni!

2022. márc. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tele vana youtube pénzügyi és karrier tanácsadó csatornákkal, nézz bele párba.
2022. márc. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Többet keresel kollégiumi portásként, mint egy mesterdiplomás gimnáziumi tanár (nettó 172 ezer).
2022. márc. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!