Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen nehéz bekerülni interns...

Milyen nehéz bekerülni internship-re McKinsey-hez, vagy Boston Consulting-hoz?

Figyelt kérdés
Pénzügy és számvitelen vagyok, 3 felsőfokú nyelvtudás, diákszervezeti múlt, jó átlag. Mi kell még hogy a screeningen majd az interjúkon sikeres legyek?

2022. márc. 28. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Ezek a cégek azok, ahol tényleg a legjobbak legjobbjai dolgoznak.

Amiket leírtál, erős kiindulási alapok, viszont annyira nem kirívóak. Én még azzal toldanám meg, hogy bevállalnék minimum egy Erasmust az elérhető legjobb partnerintézményben, de a legcélszerűbb inkább valami 1-2 éves külföldi program lenne, és erre jöhetne valami izgalmasabb extra, pl tudományos publikálás és/vagy startup tapasztalat. Ezek a cégek az elitizmusukról híresek, a saját szegényes benyomásom szerint elég Corvinus circle-jerk a téma, nem tudom hagynak-e labdába rúgni egy ELTE-vel vagy egy BGE-vel, de ez az utolsó mondat tényleg inkább csak hangos gondolkodás, nem néztem végig egyesével a budapesti dolgozóik önéletrajzát a linkedinen.

2022. márc. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tervezek erasmusra menni Németországba, és a publikáció is érdekel, csak nem tudom hogy kéne nekimennem. Van még időm, mert csak a második félévemet nyomom, és a hetedikben jöhet szóba egy ilyen dolog.

A publikációt hogy kéne megoldanom? Beszéljek tanáraimmal?

Esetleg egy bécsi mester után több esélyem lenne?

2022. márc. 28. 18:53
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Publikálni? Ez nem az akadémia :D

TDK, jó GPA meg ilyenek tényleg előny, de azért nem atomfizikus zsenik vannak ott, túl van már kicsit hypeolva a hely, ez jut eszembe, amikor ilyen kommenteket olvasok:

[link]

Első években mást nem is csinálsz, csak PPT-ket szerkesztesz.

Ajánlom a csatornáját, sok belsős dolgot elárul:

https://www.youtube.com/c/FirmLearning/videos

2022. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nektek ismerősötök dolgozik ott, vagy ti dolgoztok/dolgoztatok management consultingban?

Azért is érdekelne, mert kiváncsi volnék Magyarországon mennyire van jelen a "heti 4 nap külföldön, 2 az irodában, 1 otthon" típusú történet.

A másik pedig, örülök ha releváns forrásból kapok infót, nem csak az interneten olvasott cikkekből, mert azokat majdhogynem mind megnéztem a kérdezés előtt, csakhogy Magyarországról specifikusan nem találtam jóformán semmit, 1-2 választ kivéve itt, és quora-n.

2022. márc. 28. 22:44
 5/8 anonim válasza:
100%

Csatlakozok az első kommentelőhöz, mindenképp menj Erasmusra. Ha van rá módod, akkor a legjobb pedig tényleg egy külföldi mester, a McK és BCG itthoni irodáiba is nagyon sokan kerülnek be angol egyetemekről (Oxford, Cambridge, UCL, LSE).

Így Covid után kezd visszajönni a 4 nap külföldön dolog itthon is. A projektek kicsit több mint fele külföldi, úgyhogy olyan 50-70 százalékban kell utazni. Eddig sok volt a remote projekt is, de most már egyre több van megint in person. Ha a régióban vagy, akkor 4 nap külföld, 1 nap az irodában, és azért általában hétvégén nem kell dolgozni (de hét közben megvan azért a 60 órás munkahét). Ha távolabbi helyre utazol (pl USA, Middle East) akkor nem jössz haza minden hétvégén, de utazgathatsz pl. a régióban.

2022. márc. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Végül sikerült bekerülnöm az elrettentő felsoroltak nélkül. Azert köszönöm a tanácsokat!
2023. aug. 12. 22:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Hígul a mezőny 😜


Gratulálok egyébként, nagy dolog.

wlb milyen eddig?

2023. aug. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát, gyakornok vagyok jelenleg, suli mellett 40 óra kicsit necces.
2023. aug. 13. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!