Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kaptál már úgy állást, hogy...

Kaptál már úgy állást, hogy ismerős által?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan háláltad meg?


Ha nem, direkt nem is akarsz így valami miatt, vagy csak így alakult?


2022. márc. 29. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
Nem, sajnos nincsenek ismeroseim a kormanypartban.. :)
2022. márc. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Első két állásomat is így kaptam, még vagy 5 éve.

Konkrétan egyiknél egyetemi csoporttárs keresett meg, mikor megtudta, hogy üresedés lesz, mert szívesen dolgozott volna velem.

Másiknál hasonló volt, de ott egy ismerősöm-ismerőse hallotta meg, hogy ebben a munkakörben dolgozom és neki pont ilyenre volt szüksége. Nyilván szívesebben dolgozott volna valakivel, akit legalább hallomásból ismer.


Egyiket sem háláltam meg kifejezetten, de cserébe szorgalmas munkatárs voltam. Azóta már elmentem, de ezek alatt az évek alatt meg már én szerveztem be ismerőst, mikor üresedés volt. Szintén acélból, hogy őket tudtam, hogy megbízhatóak és értenek a dolgukhoz.

2022. márc. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak diákmunkát ~11 éve, de egyszerű szerelősorra kell gondolni.


Szerencsére se igényem, se szükségem nincs protekcióra, erősen piacképes vagyok.

2022. márc. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, es szereztem is mar ismerosnek igy allast. Legtobb nagy cegnel van "referal" es penzt adnak azert ha hozol egy jo/uj embert a ceghez
2022. márc. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen az egyik barátom dolgozott a BT-nél mint 3rd level network engineer, aztán kérdezte hogy érdekelne-e jelentkeztem és felvettek.
2022. márc. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ajánlottak be. Szerintem sokkal nehezebb így dolgozni. Főleg az elején kell hajtani, mert ugye valaki beajánlott és akkor nem lehet csalódást okozni.. :D
2022. márc. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak nyári diákmunka volt anno ilyen, nem ismerősöm, hanem szüleim. Felnőttként, rendes állásaimra "utcáról" jelentkeztem, előtre egyiknél sem ismertem senkit.
2022. márc. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még nem. Mindenhova ismeretlenül vettek fel. De dolgoztam már olyan helyen, ahol ha új embert kellett felvenni, előbb kiküldtek egy körlevelet, hogy valakinek van-e olyan ismerőse, aki megfelel a követelményeknek, mielőtt nyilvános hirdetést adtak fel.
2022. márc. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!