Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan erhetem el,hogy jobb...

Hogyan erhetem el,hogy jobb fizetest kapjak?

Figyelt kérdés

Tudom elméletileg mivel lehet elérni,de esetleg irna olyan akinek tenyleg nagyon jo a fizetese min brutto 600 .Tehat efeletti fizetesek erdekelenk.

Van diplomam egy sima ba kozgazdasz,eleg jo szakon. Angolom kb kozepes b2,regen nemetul c1 beszeltem most mar semmit nem tudok kb visszahivni. Most kezdtem el egy mestert kb a legjobb egyetemen. Ezek barmit számítanak ? Alapvetoen nagyon visszahuzodo vagyok,igy nekem baromi nehez a cegen belul masokkal kezdemenyezni a beszelgetest es elmélyíteni a kapcsoaltoakt . En magam azt latom,hogy kellene egy profi szakami angol, melle pedig minimum mester,de inkabb doktori es /vagy egy olyan beszed stilus introvertsag amivel eladom magam masoknak.

Szerintetek mi kell a tobb fizeteshez? Nekem most brutto 540 ,de meg tudtam,hogy nem terveznek ennel tobbet adni soha!!vagyis evente 2%ot fognak emelni ami hosszutavon nagyon gyatra. Kezdo vagyok meg szoval igy persze jo-jocska ,de rengeteg feladatot csinalok amit ram biznak. Azt latom hogy az lehet a bajuk,hogy nem vagyok introvertalt a programokon es nem megyek elebe mindennek is.

Mi a titok ? Keressek masik multit es eleve kezdjek nagy fizetessel ?Azt latom itt nem eri meg torni magam hisz nem adnak ugyse tobbet, az ertekemet akarom novelni ,nektek mi valt be?


2022. ápr. 9. 07:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Vagy az amit írtál, vagy tanulj valami piacképesebbet.
2022. ápr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1,de ez piackepes. Aki felettem van brutto 1M keres…es mindenki mas is aki meg fentebb van. En vagyok csak ilyen semmi fizetessel,ralatok szakmabol adodoan masok fizetesere . Meg a kevesbe ertelmes szakmaval is tobbet kapnak ,mint en. Ugy erzem semmibe neznek es hulyere vesznek,de az is bennem van hogy ok mire fel kerjek Ba-val tobb fizut es 1 ev tapasztalattal mashol?
2022. ápr. 9. 08:19
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg menj interjúzni, és mérd fel, hogy máshol mennyit adnának meg. Ha többet, akkor nyilván válts.
2022. ápr. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Elmesz a konkurenciahoz, nagyobb ceghez vagy barhova interjura, fejleszted az interju technikadat aztan amikor megkapod a nagyobb ajanlatot akkor vagy felmondasz egybol vagy szolsz foninek hogy szeretnel egy bertargyalast mivel kaptal egy nagyon jo ajanlatot...
2022. ápr. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb felsooktatasi intezmenyben vegeztem, gyenge kepzesen, de szorgalmas voltam es beletettem egy csomo munkat.


Amikor elkezdtem foallasban dolgozni akkor a fizetesem havi br 510 volt, 2021.februarban. -itt elotte lehuzam egy evet gyakornokkent is.


Mindent megcsinaltam ido elett, minden extra feladatot elvallaltam es rengeteg olyan feladatot csinaltam ami csak az en munkam konnyitette -vagy maset- de nem volt kimondott feladat. Viszont szakmailag kevesnek ereztem ezert kerestem mast.

2021 oktoberben valtottam, de ezzel elegge melle lottem. A fizetesem br 750 + rengeteg bonusz volt. Viszont szakmailag nagyon keves, cserebe nagyon stresszes. Megkerestek egy jobb ajanlattal ahol hamarosan kezdek.

Az uj helyen br 1M lesz a fizetesem es rengeteg bonusz, tanulasi hozzajarulas, stb. Szakmailag is az eddigi legerosebb mind kozul.


Kevesebb mint 1.5 ev alatt eljutottam palyakezdorol a brutto 1M fizetesig. Ha maradok az elso helyemen akkor ez valoszinuleg 3-4 evbe telt volna.


Ugyan mas szektor, de ha ugy erzed, hogy leragadtal penzugyileg, nem annyiert dolgozol amennyit a munkad er, akkor mindig celszeru korulnezni.

2022. ápr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5,a sztori akkor hasonlo csak en leragadtam itt az elsonel.Elotte diakkent voltam naluk en is es kb ilyen bruttoval vettek fel,mint teged . amugy kapok bonuszt evente tobbszor azt ha hozza adnam a fizeteshez akkor kb olyan lenne mintha brutto 600 keresnek. De mint mondtam a szajukbol hallottam,hogy emelni nem fognak semmit csak evente 2-3%. Padlon vagyok emiatt,de probalom elesegetni a negativ gondoaltaim es inkabb ezt az eros negativitast atforditom a magam fejelsztesebe.

Akkor ugy latom ez lesz a megoldas,hogy majd elkezdek interjukra jarni es felmerni mennyit adnak ,itt pedig minden idomet arra hasznalom ,hogy fejlesszem magam azaz tanuljak. Szakmailag en sem erzem hogy nagy kihivas lenne amit csinalok mindent megcsinalok amit kernek egyre tobbet dobalnak ram egyebkent ,minden hibatlan kifogastalan megsem latom a fzetesben..

2022. ápr. 9. 09:31
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha emiatt padlon erzed magad azzal csak magadnak artassz. Forditsd az energiat az onfejlesztesedre, add be par helyre az oneletrajzod es menj el ugy interjuzni, hogy nincs veszteni valod mert ha nem vesznek fel meg itt a mostani helyed es majd a kovetkezo csak bejon. Berigenyhez nezd meg a szektor atlagot es nyugodtan lodd fole egy kicsit. Ha sokalljak akkor ugyis tesznek ellen ajanlatot.
2022. ápr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sok cégnél az éves béremelés protokoll részét képezi, nem egyéni tárgyalás kérdése. Ilyenkor szoktak olyat csinálni, hogy felmondanak, majd egy magasabb alap bérrel újra felveszik őket hogy kikerüljék a protokollt, már amennyiben az efféle "váltást" az megengedi. Értelem szerűen a vezetőd beleegyezésével, ajánlásával. Ha nem, akkor másik munkahely. A pályád első 10 évében 3-4 munkahelyváltással tudsz érdemi béremelkedést elérni. Te még bőven a felszálló szakasz elején vagy.
2022. ápr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%

C1 szintről nem tudom, hogy sikerült nullára redukálni a német tudásodat, de pl. idegennyelv ismeret mindenképp szükséges egy jó fizetéshez.

Aztán nekem pl az egyetem sokat dobott a lehetőségeimen (előtte sem ment rosszul, de meló mellett levelezőn lenyomtam egy PTI-t és azóta sokkal jobb lehetőségeket kaptam).

Amúgy az, hogy melyik egyetemen végeztél, a lőtéri kutyát nem érdekli. Én pl. Nyíregyházán csináltam a diplomát, ami sokak szemében lesajnált, de soha sehol nem volt vele probléma.


Amit írsz 600 bruttó amúgy szoftverfejlesztő világban lópikula. Kis túlzással egy egyetemről kikerült 22 éves junior is megkapja.


Seniorként 4-5 év tapasztalattal már 1,2-1,4 millió a szokásos.

2022. ápr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%
Talán olyan szakmát kellene tanulni amire van igény. A kutyát nem érdekli, hogy te hány évet meresztettél az egyetemi büfében. Mindenkinek vannak hasonló diplomahalmozó ismerősei, akiket felvesznek br 500-ért, hogy ne haljon éhen, miközben Burkoló Pisti és Műkörmös Juci már 10 éve dolgozik, a második lakásukat veszik bérbeadásra és normális életet élnek.
2022. ápr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!