Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megmondjam előre a vizsgálat...

Megmondjam előre a vizsgálat miatti betegszabadságot, vagy elég lesz akkor szólni?

Figyelt kérdés

Mérnök vagyok egy multinál.


A következő hónapban egy komoly vizsgálatra megyek, és emiatt aznap, de már az azt megelőző napon sem dolgozhatok majd. Az orvos mondta, hogy majd kiír betegszabadságra.

Az lenne a legkorrektebb, ha most előre szólnék, hogy azon a két napon nem lehetek, de tulajdonképpen betegszabadságra nem kell elkérnem magam, az kötelezően jár és elég aznap szólnom (vagy pl előtte lévő nap), hogy nem tudok bemenni dolgozni egészségügyi okok miatt.

Ha viszont előre szólnék, akkor azon aggódom, hogy kérdéseket fog felvetni a kollégákban, hogy vajon milyen bajom lehet, ami miatt kétnapos tervezett betegszabadságom lesz, miféle vizsgálatnak fognak alávetni, és nem fognak-e emiatt arra gondolni, hogy biztosan valami komolyabb problémám van, emiatt esetleg tartanának attól, hogy hosszútávon nem lennék jó munkaerő, mert ha valami bajom van, az bajokat okozhat.


Egy krónikus betegségem van és annak ügyében vesznek komolyabb vizsgálat alá, de nem akarom, hogy ezt a betegségemet a munkahelyemen tudják, mert attól tartok, hogy emiatt hátrányos megkülönböztetésben lenne részem, nem bíznának bennem annyira, hogy mindig stabil munkaerő leszek.


Nyilván nem mondanám el, hogy mi miatt lesz ez a két nap betervezett betegszabadság, de kérdéseket vetne fel, ahhoz képest, mintha csak előző nap szólnék hogy bocsi de két napig nem tudok jönni, akkor csak annyira gondolnának, hogy talán valami megfázást elkaptam...


Ti hogyan oldanátok meg ezt a helyzetet?



2022. ápr. 11. 14:58
 1/4 ascelpius ***** válasza:
91%
Én csak a közvetlen felettesemnek szólnék előre, többieknek nem kell tudnia róla
2022. ápr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen esetben mindig csak a főnökömnek szóltam.


Sőt, volt, hogy egyik alkalommal sima szabinak írtam ki azt a 2 napot, nem betegszabinak, legalább 100% bért kaptam, nem 70-et, néha belefér, hogy szabit erre "áldozzak".


(Egy szintén krónikus beteg, a vizsgálat mindig tükrözés volt.)

2022. ápr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondd el a főnöködnek most mert azt biztosan nem értékelnék ha előző nap benyögöd hogy ja amúgy betegszabin leszek.

A kollégákat meg le kell szarni nagy ívben,kit érdekel mit gondolnak?Legyél egy kicsit szívósabb,ne lelkizz azon hogy júj istenkém mégis mit gondolhat a Józsika úristen,szrad le

2022. ápr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kollégáknak erről miért kéne tudni?

Főnöködnek kell szólni

2022. ápr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!