Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni abban az...

Mit lehet tenni abban az esetben, ha ket kulonbozo munkakort kell ellatnom szerzodes modositas es fizetes emeles nelkul??

Figyelt kérdés

Egy gyarban dolgozom, de konkretan nem merem leirni a peldamat, nehogy meg ki is rugjanak melle, ha kiderul :')


Azt elmondom, hogy nem gyartasrol van szo, hanem irodai munkarol.


Ugy kell elkepzelni, mintha mondjuk egy szalloda szakacsa pluszban a recepciot is vinne. Semmi koze egymashoz a kettonek.


Ha rakerdezek persze ferditenek, de epp ma b***tak le, hogy miert nem voltam jelen a masik helyemen? Hat azert mert ugy gondoltam eddig, hogy alapvetoen nem az a feladatom es az eredeti poziciomhoz kapcsolodo uj projekten dolgoztam :D


Elnezest a furcsa fogalmazasert, nagyon duhos vagyok


Egyebkent nem is beugros dologrol van szo, mert honapok ota igy van.


2022. ápr. 12. 17:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ha számonkérnek, akkor tényszerűen, indulatok nélkül elmondod, hogy mit csináltál helyette. Ha problémája van vele, akkor beszélje meg a főnököddel. Ha a főnököd kéri, hogy mást csinálj, akkor minden egyes alkalommal tudatosítsd benne, hogy "rendben főnök, akkor most kimegyek a recepcióra, ÉS abbahagyom a projektmunkát, az így XY napot csúszik". Ha ez nem tetszik neki, akkor "oké, folytatom a projektmunkát, ÉS abbahagyom a recepciós feladatokat mára". Ezt kell oda-vissza játszani, amíg meg nem unja és békén nem hagy.


"Ez nem az én feladatom" mondatot kerüld, emiatt rúgnak ki, vagy változtatják meg egyoldalúan a munkakörödet, és akkor vesztettél. Ha dühös vagy indulatos vagy, kollégáknak panaszkodsz, akkor is vesztettél.


A kirúgástól nem kell félned, jelenleg -1 emberük van, plusz egy ember, aki másfélet ér. Ha kirúgnának, -2 emberük lenne.

2022. ápr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
65%
Mit tehetsz? Felmondasz
2022. ápr. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

mondjuk jelzed a felettesednek hogy egy seggel nem lehet 2 lovat megülni.. és te még hajlandó sem vagy rá.


Persze, ha f*sol attól hogy elküldenek, akkor fogd be a szád és dolgozz 3 ember helyett a minimálbérért cserébe.

2022. ápr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%

Megpróbálhatod elérni hogy papíron is fizessenek ezért a munkakörért amit szinte 100 hogy nem fognak megcsinálni.Illetve fizetésemelést kérhetsz arra hivatkozva hogy két munkát csinálsz meg.

Vagy fogod magad és mondod nekik hogy eleged van a csicskáztatásból és csak azt a munkát végzed el ami a munkaköri leírásodban van.Lehet hogy kirúgnak miatta de lehet hogy nem,attól függ mennyire vagy pótolható és mennyire sértődékeny a főnököd.Vagy kiállsz magadért vagy csicska maradsz.

2022. ápr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Jelenleg a plusz munkakorre azert nem vettek fel embert mert senki nem volt szimpi az igazgatonak (ezert soztak ram)


Most az a terv hogy feleves ertekelesnel felhozom a dolgot, aztan ha ugyanugy kitalalnak valamit amivel lehuznak, akkor elmondom szepen, hogy innentol a szerzodesben leirt munka lesz elvegezve mivel csak 1 fizetest kapok. Sejtettem hogy nem sok mindent tehetek ezugyben :( szomoru hogy ennyire ki van szolgaltatva a munkavallalo a munkaltatonak

2022. ápr. 12. 19:27
 6/21 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az eddigi valaszokat
2022. ápr. 12. 19:28
 7/21 anonim ***** válasza:
Tippeljek? Mérnök vagy és nő, ezért úgy gondolják, hogy akkor jó leszel titkárnőnek is, ugye?
2022. ápr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem vagyok mernok, csak no
2022. ápr. 12. 21:11
 9/21 anonim ***** válasza:
Keress mást és mondj fel! Velem is próbáltak ilyet, illetve beosztottammal, mindketten nők vagyunk, pasik uralta világban. Közöltem, hogy jobb dolga is van a beosztottamnak és azt is csak túlórákkal tudja ellátni. Megoldották, hogy felmondjak magamtól
2022. ápr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Megfordult a fejemben hogy nalam is erre megy ki a dolog...addig pakolnak ram plusz melot meg el nem megyek :/

Nalunk nem fizetnek tulorat, lecsusztathatjuk (ha tudjuk)

Ha minuszba megy a havi oraszam azt termeszetesen levonjak

2022. ápr. 12. 22:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!