Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő, majd tapasztalt gyógysz...

Kezdő, majd tapasztalt gyógyszerészi/szakgyógyszerészi fizetés?

Figyelt kérdés

Szerintetek ma megéri gyógyszerésznak tanulni? Nyílvánvalóan szeretem, amit tanulok, érdekel is, és nem fogok váltani. Gyakran azonban elgondolkodok, hogy ez a rengeteg belefektetett energia, pénz, és idő meghozza-e majd a gyümölcsét, és tud nekem egy olyan jövőt nyújtani, melyben elérhetek egyfajta anyagi függetlenséget?

Jelenleg másodéves vagyok alapképzésben, és mindenképp szeretnék szakképzésben is részt venni (klinikumban szeretnék elhelyezkedni), azonban álláshírdetéseket keresve a kereshető nettó összeg nincs feltűntetve, illetve nagyon sok weboldalon keresgélve, nagyon nagy a fellelhető bérezések szórása.

Vagy esetleg tudnátok nekem olyan oldalt ajánlani, ahol pontosan tudnék ezekről informálódni?



2022. ápr. 12. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
bruttóban fizetnek
2022. ápr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ascelpius ***** válasza:
94%
Közszférában a gyógyszerészek is az orvosi bértábla szerint vannak fizetve, ez pályakezdőként jelenleg bruttó 620 körül van, úgyhogy pénzben abszolút megéri ott. Versenyszektorban nem tudom mi a helyzet, de feltételezem ott is lekövették ezt a változást.
2022. ápr. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Esetleg, aki patikában dolgozik tudna mesélni milyen, mint munkahely +mennyit keres körülbelül? (mekkora városban) Én már rendelkezem egy alapképzéssel és elgondolkodtam a gyógyszerészen mert jó pár tárgyamat eltudnám fogadtatni és érdekel megérné e a 4-5év tanulás... ^^
2022. ápr. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Feleségem gyógyszerészként végzett és gyógyszergyártónál dolgozik.


Alapvetően 3 irány van.


Az egyik a patikai gyógyszerész, ez viszonylag jól fizet az elején is, de karrierben nem túl extra, hacsak idővel nem te nyitsz egy patikát, de ez eléggé urambátyám alapon megy, hogy megkapd az engedélyt. Előnye, hogy bárhol za országban van ilyen munkahely.


A másik a versenyszférában az iparban valamely terület, pl. minőségbiztosítás, fejlesztés, törzskönyvezés. Ez az elején kicsivel rosszabbul fizet, mint a patikai gyógyszerész, de hamar lehagyja azt, és karrierben sok a lehetőség, na meg nincs hétvégézés, ügyelet. Viszont csak Budapesten igazán jók a lehetőségek, illetve rugalmasan oda költözve a gyártóhoz, ha az vidéken van, de nincs akárhol ilyen munkahely. Hosszútávon ebben van a legtöbb fejlődési lehetőség.


A harmadik a kórházi, klinikai gyógyszerész, ez korábban alulfizetett volt, most egészen jó lett, mert az orvosokkal egxütt emelést kaptak. Ez is viszonylag sok heylen van, a jobbaknak van előrelépési lehetőség, ha jó helyen is vannak, hiszen közülük kerülnek ki akik a klinikai vizsgálatokon dolgoznak.

2022. ápr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Még mindig 4-es vagyok. Szerintem a gyógyszerész az egyik legértékesebb diploma, sok felé lehet vele menni, vannak jó karrier lehetőségek, viszonylag jól fizetett, és ami még fontosabb, vannak tevékenységek amiket csak ilyen diplomával lehet csinálni. Persze az elvégzéséhez kell a szorgalom
2022. ápr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Éppen ma agyaltam, hogy egy patikai gyógyszerésznek megéri-e az egyetemi szenvedés. Kvázi eladó lesz belőle.
2022. ápr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 ascelpius ***** válasza:
78%

6-os

Patikában általában 1 gyógyszerész van aki maga tulaj, a többi gyógyszertári szakasszisztens általában (kivétel a nagy központi gyógyszertárak és a kórházi gyógyszertárak)

2022. ápr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
80%
6-osnak mondanám, hogy a "kvázi eladó" az erős túlzás, ugyanis a gyógyszerész de facto a patika minőségbiztosításáért is felel, hogyha kapsz egy magisztrális kenőcsöt akkor annak tényleg az legyen a hatása és a minősége mint amit elvársz.
2022. szept. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!