Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bejárónő vagyok egy családnál,...

Bejárónő vagyok egy családnál, főállás mellett csinálom, heti 2-3-szor megyek délután, munka után. Jogos igényem, hogy amikor szabadságon vagyok a munkahelyemről, a család is nélkülözzön engem?

Figyelt kérdés

Minden héten én tartom fent a tisztaságot, az Anyuka akihez járok takarítani, vasalni, nagyon elkényelmesedett nő lett. Még a mirót is én takarítomm szóval ilyrn 2 perces takarítanivalók is rám maradnak, nevetséges órabérért...

Nemrég voltam szabadságon, mert a gyerekemnek tavaszi szünete volt, különben is, december óta nem voltam több napos pihenőn.

Szerette volna ha megyek a szabadságom alatt is, de nem mentem.

Mondtam neki, hogy kb. 2 havonta leszek szabadságon, 3-4-5 napokra, ahogy a helyzet adja.

De láttam rajta hogy nemigazán tetszik neki...


Nagyon tisztaságmániás, de nem elég az, hogy bevállaltam nála a heti 2-3 délutánt, gyerek mellett, még a szabadságomból is áldozzak rá, mikor nekem is van itthon tennivalóm meg ne a munkáról szóljon már az az évi 25 napom...


2022. ápr. 21. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Keress másik családot. Simán elkérhetsz helytől függően 2500-5000 Ft / órát és meg is fizetik mert annyira kevés takarító nő van.


A párom anyja egy naplopó, se nem dolgozik, se nem csinál házimunkát, csak sír, hogy mennyit elkér a takarító, így tisztában vagyok az árakkal.

2022. ápr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
te jobban kellesz neki, mint ő neked. kirakod magad facebookon kerületi csoportokba, és 20 üzenetet fogsz kapni.
2022. ápr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Ha valaki tisztaságmániás, az a mikrót nem hagyja koszosan!

De semmi esetre se engedj neki, jogod van néha szabadságon is lenni.

Az elözönek viszont jó ötlete, hoyg keress más helyet - és ott eleve több órabért kérj!

2022. ápr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen jogos igény részedről. Én a következő szájhuzasnal már nem mennek többet. Gyorsan találsz másikat jobb pénzért.
2022. ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

" Jogos igényem, hogy amikor szabadságon vagyok a munkahelyemről, a család is nélkülözzön engem? "

Ezt csak én nem értem? Tehát azt igényled, hogy ha szabin vagy, a családod is hagyjon békén??

2022. ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
5.olvasd el még egyszer figyelmesen a bevezetőt.
2022. ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
Végigolvastam mindent, kétszer is. Épp ezért nem tudom értelmezni az idézett mondatot.
2022. ápr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kedves Utolsó,az a család, akihez takarítani járok. Így utológ visszaolvasva már nekem is félreértehő, máskor jobban átgondolom a megfogalmazást :)
2022. ápr. 21. 20:06
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
A két munka független egymástól. Ha az egyik helyen szabadságon vagy, annak semmi köze a másik munkához. Ha nincs köztetek valami szerződés ami eltérően rendelkezne, akkor te szabadon eldöntheted, hogy mikor vállalod nála a takarítást és mikor nem. Ő meg eldöntheti, hogy igénybe veszi-e a szolgáltatásodat vagy keres mást.
2022. ápr. 22. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Most igazából az a baj, hogy elvállaltál valamit és nem tetszik a munkáltatónak, hogy nem akarod csinálni?

ne csináld, ha nem szimpik a háziak, a pénz is szar, irigy is vagy, egyszerűen mondj fel a másodállásban. Amúgy is, gondolom feketén megy, megmondod, hogy köszönöd, holnaptól nem mész, aztán kész.

2022. ápr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!