Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hollandiában tényleg szinte...

Hollandiában tényleg szinte lehetetlen küldetés lakást bérelni?

Figyelt kérdés

Olyanokat hallottam, hogy munkát egyszerűbb szerezni, mint lakást kb....

mennyire igaz ez?


2022. ápr. 23. 16:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Ha van bizonyítható stabil munkád akkor a lakáskeresés sem nehéz.
2022. ápr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
Egyaltalan nem nehez.
2022. ápr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%

Persze.

Hollandiába csak olyan emberek élnek akiknek vagy saját ingatlanuk van, vagy hajléktalanok, és persze egész nap bedzsangázva biciklizgetnek.

2022. ápr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%

Ha tudsz angolul legalább alapszinten akkor napok alatt gyerekjáték betanított munkát kapni.

Ha van bsn számod és szakmád is akkor napok alatt szak munkát is tudsz találni. Több száz uitzendbureau tárt karokkal várja a munkavállalókat.


De lakást szinte lehetetlen találni. Pl én már hónapok óta keresek, de nem sikerült találnom. Illetve találtam párat, de azok ilyen €900-nál kezdődtek, olyat is láttam ahol €850 volt egy szoba. De barátságos árban lakbért találni (tehát olyan havi €650 alatt) szinte lehetetlenség.

Mivel Hollandia nagyon túlnépesedésedett ország, így sűrűn előfordul, hogy egy ilyen lakásra tíz-húsz másik ember is jelentkezik. És a ház tulaja nyilván egy másik hollandnak vagy egy egyetemistának fogja kiadni, nem pedig neked kelet-európai munkásnak.


De házat venni is ugyanilyen nehéz. A holland munkatársam is mondta, hogy hónapokig tartott mire sikerült neki. Hiába volt pénze, de olyan hosszú sorok várakoztak, hogy eltartott egy ideig mire sikerült neki a párjával házat venni. Mondta, hogy egyszer a tulajjal adott árajánlatot ami magasabb volt 11 másik érdeklődőétől, így a tulaj neki akarta eladni. De az utolsó pillanatban jött egy 12. érdeklődő aki többet ajánlott, így neki lett eladva a ház.


Az albérletnél én már fel is adtam a keresést. Egyedülálló kelet-európai férfiként lehetetlen. Olyanokról is hallottam akik már évek óta keresnek, de sosem jutnak sorba. De mivel uitzendbureau házban lakom, legalább ingyenes a lakhatásom, legalább addig is spórolhatok.

És itt nem a pénz a lényeg. Hanem mint mondtam a túlnépesedés a gond, kevés lakásra rengeteg ember jut.


Szinte az összes magyar akiket látok csoportokban vagy élőben találkozom velük és saját albérletben élnek vagy Németországban laknak és onnan járnak át vagy 10-15 évvel ezelőtt egy magyar talált albérletet és azóta más magyarok öröklik egymástól, mint utánbérlők. Akiket én láttam szinte mind csak utánbérlők voltak egy másik magyartól, aki vagy haver vagy családtag vagy valakinek a valakije volt, de nem ők maguk találták meg az albérletet.


Szóval igen. Valóban szinte lehetetlen.

De munkát viszont bármikor találhatsz. Ha jó neked a betanított munka is, akkor akár már holnap kezdhetsz is a legtöbb helyen. Míg nivósabb szakmunkánál beletelhet pár napba mire munkát találsz. De nekem is pl bsn és saját autó nélkül is kevesebb mint egy hétig tartott szakmunkát találni. Amikor már volt bsn számom is meg saját autóm is akkor már 2-3 nap alatt sikerült új munkákat találni (volt, hogy nettó €14/h is)


Szóval válaszolva a kérdesedre. Valóban igaz ez.


Ha van egyéb kérdésed is Hollandiával kapcsolatban, nyugodtan kérdezz tőlem. Már több mint fél éve itt élek.

2022. ápr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
Alja betanitott munkaskent valoban nehez. Amugy nem az.
2022. ápr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%

#5


Szakmunkásként is szinte lehetetlen

2022. ápr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

Kifejezetten könnyű, én már azelőtt találtam, hogy egyáltalán betettem volna a lábam Hollandiába.

Csak Amszterdamban van most is több száz albérlet hirdetve 1500-2000 euró körül, ezek teljesen korrektek.

2022. ápr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
24%

#7


€1500 felett valóban könnyű albérletet találni. De azért annyit még a hollandok se mind engedhetnek meg maguknak.

Magyar meg pláne nem. Szerintem a kérdező se €2000/hó szállásokat keres. Az már egy teljes havi fizetés.

2022. ápr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%
8-as semmi koze hozza, hogy magyar vagy holland vagy, attol fugg, hogy mit dolgozol es mennyit keresel. IT-ban dolgozva pl. konnyeden megengedhetsz magadnak egy 2000 euros alberletet.
2022. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

#8 te valami rasszista munkáltatónak dolgozol, aki ugyanazért a munkáért kevesebb pénzt ad, mert magyar vagy? Vagy hogy érted, hogy magyarnak pláne nem?

Rengetegen megengedhetik maguknak, ezért is ilyen magasak az albérlet árak. Ha nem vennék ki őket ennyiért, akkor nyilván lejjebb mennének. Én is 1700 eurós albiban lakom. A 30% ruling eleve ad egy csomó adókedvezményt.

2022. ápr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!