Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol keressek még munkát, hová...

Hol keressek még munkát, hová lenne érdemes elküldenem az önéletrajzom?

Figyelt kérdés
Nyelvszakos egyetemista vagyok vidéken, nincsen más végzettségem és egyelőre munkatapasztalatom sem. Kerestem munkát és már jelentkeztem is egy-két helyre (eladó, recepciós, adminisztrátor), de eddig sehonnan sem kaptam visszajelzést. Diákmunkák között kezdtem el nézelődni, de nagyon kevés lehetőséget találtam és megmondom őszintén válogatok is mert úgy érzem nem lennék alkalmas akármilyen munkára (pl. egy gyorsétteremben nem tudnám elképzelni magam mert azt hallottam róla, hogy össze-vissza rakosgatnak a pozíciók között, nagy a pörgés, nagyon gyorsan kell dolgozni stb., illetve pultosnak vagy felszolgálónak sem lennék a legjobb mert nem vagyok az a nagyon közvetlen, vendégbarát típus). Rendes munkákat is kerestem, viszont ott pedig a végzettség és a tapasztalat hiánya szabja a legnagyobb akadályt. Álláshirdetések hiányában gondoltam arra is, hogy elküldjem az önéletrajzom és direkt módon érdeklődjek a munkalehetőségek iránt, viszont fogalmam sincs hol, hová lenne érdemes fordulnom mivel az én szakom nem gyakorlatorientált, nem specifikus (gyakorlatilag semmilyen szakmai tudásom nincsen, tapasztalatom pedig pláne). Nem a fizetés a lényeg, igazából akár fizetetlen szakmai gyakorlatot is szívesen vállalnék, ha adódna ilyen lehetőség. Csak fogalmam sincs, hogy egyáltalán merre induljak el. Vannak ilyen/hasonló végzettséggel dolgozó ismerőseim, de ők mind felköltöztek Budapestre és nekem ez jelenleg nem áll módomban.
2022. ápr. 23. 22:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Sscben távmunkás állást keresel
2022. ápr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%
Milyen nyelv?
2022. ápr. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
angol
2022. ápr. 23. 23:53
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Anglisztika akkor gondolom, én is azon végeztem és csak Budapesten találtam vele melót SSC-ben. Vidéken kerestem, de semmi nem volt kb.
2022. ápr. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Na de mégis milyen elképzeléseid vannak? Mert kommunikálni nem akarsz, dolgozni sem igazán, de érdemi tudásod sincs egy erős nyelven kívül. Valahol meg kellene húzni egy határt és kompromisszumot vállalni
2022. ápr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is minden végzett ismerősöm felköltözött Budapestre. Ég és föld a különbség, már diákmunkák tekintetében is. Viszont mint mondtam én egyelőre nem tudok felköltözni Budapestre, hiszen még tanulok és ez ideköt. Nem lenne fontos számomra, hogy a szakomhoz kapcsolódó munkám legyen, hogy az angolt tudjam használni stb., de elsősorban irodai munkát szeretnék vagy pedig olyan munkát, ami nem igényel nagy pörgést, nagy fizikai igénybevételt. Most írhatod, hogy nem akarok kommunikálni vagy nem akarok dolgozni, te dolgod, de valószínűleg fel sem vennének engem az említett pozíciókra, mert nem olyan a személyiségem.
2022. ápr. 24. 11:00
 7/16 anonim ***** válasza:

Milyen említett pozíció? Nem említettem semmit. Pont azt mondom, hogy meg kellene húzni egy határt, vagy még inkább kijelölni egy irányt, hogy merre akarsz elindulni, milyen területen. Esetleg tanulni valami "értelmes" szakmát (szándékosan erős idézőjel), hogy az angol mellé legyen valami, amivel legalább az önéletrajzod meggyőző lesz. Mondanám, hogy csinálj egy okj logisztikai ügyintézőt, vagy valaki hasonlót, de az pont nem lesz jó neked, mert pörgős, ott kell lenni fejben. Ellenben könnyű elindulni vele viszonylag gyér előképzettséggel is. Vagy akár valami pénzügyi/hr ügyintéző irány esetleg? Most random ötletelek csak. Nem tudom mit tanulsz, de aki egy értelmes egyetemi szakot el tudott végezni, az egy okj-t kiráz a kisujjából, szóval megfontolandó szerintem. Vagy ráfeküdni olyan szinten az angolra, hogy fordítani tudj vállalkozóként


#5

2022. ápr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A nyelv önmagában már elég kevés. Érdemes mellé valami normális szakmát megtanulni.
2022. ápr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én említettem a kérdésben. Vendéglátásba keresik a legtöbb diákot, mint felszolgáló, pultos, csapos, hostess stb., mert ehhez nem kell végzettség, rugalmas és könnyen igazítható a tanulmányokhoz, illetve a legtöbb helyre ugye fiatalokat keresnek. Szóval ez például egy kézenfekvő lehetőség lenne, de nem nekem való.

Hosszútávon ezzel szeretnék foglalkozni, egyetemen szeretnék kutatni és tanítani. Viszont addig el kell jutni, az sok idő és azt gondolom nem hátrány, ha az embernek van egyéb tapasztalata is. Úgyhogy az egyetem mellé keresek munkát, ha tanulnék is mást (de nem igazán találtam eddig olyan tanfolyamot, amit érdemes lenne elkezdeni) akkor azt nem pályamódosítás céljából tenném.

2022. ápr. 24. 12:33
 10/16 anonim ***** válasza:

#9: Pont ez az, említettél egy bő területet, amit nem akarsz, na de mit igen?

Egyébként ha meg a kutatói munka a cél, akkor mi a helyzet az ösztöndíjjal? Ott kellene lenned a képzésed első 1%-ában, hogy ilyen irányban sikeres legyél.

Viszont így azt mondanám, hogy akkor kezdj el házalni olyan szervezeteknél, akiknek vannak nemzetközi kapcsolatai és bekerülhetsz valami irodai tilitoli munkára. Nyilván itt is hátrány, hogy nem akarsz kommunikálni, emberekkel foglalkozni, de akkor zsákutca a nyelvszak úgy általában. Na meg kutatómunka, milyen cégek, alapítványok, startup-ok vannak a környéken. Ebbe is kell az energia. konzulensednek sincsenek tanácsai, tippjei?

2022. ápr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!